Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Becsúszott terhesség, Én...

Aliquis kérdése:

Becsúszott terhesség, Én családot szeretnék a Lány nem de a gyereket megakarja tartani. Mit tehetek jogilag, hogy később ne gondolhassa meg magát ha nekem lesz másik családom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Becsúszott terhesség ügyben kérnék segítséget. A lánnyal nem vagyunk egy pár és bár Én szeretném de a lány nem akar összeköltözni és családként élni, viszont a gyereket meg akarja tartani. Így viszont Én nem szeretném a gyereket. Azt mondja nem akar rám kényszeríteni semmit. Aláírathatok vele erről valami jogilag érvényes nyilatkozatot, hogy később ne gondolhassa meg magát kénye kedve szerint. Mert Én viszont szeretnék családot gyereket és ha már Ő visszautasított akkor talán mással és nem szeretném, hogy ha nekem sikerül felépíteni egy rendes családot akkor azt később feldúlhassa mert meggondolta magát.

2015. ápr. 30. 10:10
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
74%

Tehát a gyerek csak akkor a tiéd, ha vele élsz? Egyébként meg ott pusztuljon, ahol van? Nooormális vagy???

Miért élne veled ez a nő, amikor nem szeret? Csak azért, mert képtelen voltatok védekezni?

Szerinted, ha úgy viselkedsz, mint ha nem lenne gyereked, akkor az meg nem történtté fogja tenni a létezését?

Egyszerűen nevetséges vagy, önző és szánalmas.

2015. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Ditta323 ***** válasza:
37%

Nem ismered el az apaságit. (házasságon kívül született gyermekek esetén apasági nyilatkozatot kell tenni)

Sajnos ennél többet nem tudok.

2015. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%
A lenyeg az hogy igy jartal. Ezert kell gumit huzni.
2015. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
66%
Egyet értek az egyessel. Elég szánalmas hozzáállás. Tehát a gyerekkel zsarolod konkrétan, hogy megkapd a nőt.
2015. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"Nem ismered el az apaságit."


Szerencsére ilyen könnyen nem lehet megszabadulni a felelősségtől. A gyerek a tied, nem mondhatsz le róla.

2015. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ismered el az apaságit."


Nem szükséges elismerni. A gyermek születése után a bíróság 300.000 forint körüli összegért nagyon szívesen megmondja, hogy Te vagy az apuci.

2015. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
82%

"Így viszont Én nem szeretném a gyereket."


Szerencsére ilyen esetben is a jog a gyereket védi.

Nem, nem írathatsz alá semmit a lánnyal, mivel nem is írhat alá semmit (a gyámügy sem engedné).

Még ha alá is íratsz, semmisnek minősül, mert a gyereknek jár, nem a lánynak.


Ha nem teszel apaságit, de a lány benyújtja a gyerektartásra az igényét (és bármikor benyújthatja), akkor a bíróság kötelezhet DNS-vizsgálatra. Ha megtagadod, akkor még a vizsgálat díját is kifizettetik veled.


Arra nem kötelezheted a lányt, hogy családosdit játsszon veled, viszont a gyerekkel jogod lesz tartani a kapcsolatot. Később, ha már kinő a csecsemő korszakból, akkor a közös felügyeletre is lesz esélyed.

2015. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%

Okés, nem éltek együtt, meg lesz másik családod... de a gyerektartást innentől kezdve pengetheted, míg 18 (vagy egyetem vége) nem lesz a gyereked.

Megérdemled, amúgy, miért nem húzol gumit?!


Ja, amúgy, VELE semmi dolgod nincs a jövőben, Ő a feje tetejére is állhat, ha nem akarod, nem lesztek egy pár.

Neked CSAK A GYEREKED felé lesznek kötelességeid.

2015. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
66%

Azt nem értem, miért fekszik össze valaki olyan emberrel, akitől később nem akar többet, eszébe se jut, hogy egy gyerek is becsúszhat (akár védekezés mellett is, bár kicsi az esélye, de volt már rá példa).

És akkor engem néznek hülyének, amiért én ilyenbe nem megyek bele, csak komoly kapcsolatba.


Kérdező, a gyereknek joga van hozzád, ő nem választott, csak belecsöppen ebbe a helyzetbe, ha megszületik. Ettől függetlenül a csaj hozzáállását sem értem, persze, ne maradjon olyan mellett, akit nem szeret, de akkor... na, mindegy... Én össze se fekszem olyannal, akit nem szeretek (akárhogy kérné).


Szóval mindketten jó nagy hülyék voltatok, szerencsétlen gyerek, "jól" indul.

2015. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
45%

A párommal mi rengeteget beszéltünk milyen elcseszett jogai vannak egy apának.

Nem kérheti az apaságának az elismerését, tehát ha nem vagyunk házasok, teherbe esek és nem akarok vele élni nem akarom hogy köze legyen a gyermekhez simán megtehetném, mert a magyar jogok megengedik.

Ha ki akarna bújni a felelősség alól azt persze nem tehetné meg az apa, ha felelősséget vállalna az megint más, hiszen az abortusz kérdésében egy férfinak kuss a neve. Pedig ő is ott volt ahogy szeretik itt hangsúlyozni.

Amúgy amikor terhes lettem a párom pont így állt hozzá, családban vállalni akarta külön utakon nem. Szerintem érthető. Neki miért ne lenne joga a gyerekéhez? De egy csecsemőt ki vesz el az anyjától? A bíróság megítél kétheti két nap látogatást és pont. Ha apa akar lenni egy férfi úgy hogy a nő nem hagyja.. röhej lenne az eredmény, és persze a férfiak a rosszak.


Itt jó esetben vasárnapi apuka lehetsz, vagy picit több ha a lány hagyja, a jogok más kérdés megint. Az örökléssel tudsz csak variálni kiskapukkal, de a kötelezettségeid alól nem bújhatsz ki ha anyuka úgy dönt vannak olyanjaid is.

2015. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!