Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párok, akik együtt...

Fiatal párok, akik együtt laknak, kaptok még ilyenkor májusfát/kosarat?

Figyelt kérdés

Szokás egyáltalán még?

Én úgy látom szokás, csak kevesen adják a valódi jelentés miatt. Inkább csak "nagyzolásból" teszik.

No de akik együtt laknak (pár hónapja vagy éve) azoknál szokás még?Van aki nem kapott?


2015. máj. 1. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Mi három éve vagyunk együtt, és sose kaptam. Errefelé nincs szokásban, sajnos.
2015. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tudom a fa volt szokás reggelre amig külön laktak.

Illetve a kosár egy "elkényelmesedett" verzió.


De mi a helyzet ha együtt laknak és nem házasok?

Főleg ha pár hónapja laknak csak együtt és nagyon fiatalok.

2015. máj. 1. 13:29
 3/17 A kérdező kommentje:

Elég sok fát látni az utcán és a kosár is gyakori :)

Kíváncsi vagyok a fiúk tisztában vannak-e a jelentésével igazán :)

Régen mikor egyetlen ember volt a párjuk, oké volt. De manapság úgy váltogatják a párjukat... :)

2015. máj. 1. 13:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem kaptam ilyet a férjemtől,nem is tudom hogy mi a jelentése.
2015. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nő létemre nem vagyok tisztában vele mit jelent, életemben nem is láttam soha sehol csak max tévében talán egyszer. Nem kaptam, és nem is hallottam még olyanról sem, aki kapott volna valaha ilyesmit.
2015. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De fura.. :) felénk jellemző.

Olvassatok utána. Röviden az udvarlás egy jelképe. Bővebben neten... :) a tavasz, újjászületés. A választott lánynak állítják a fiúk...

2015. máj. 1. 13:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam róla, de nem tudom, mi ez.


De van egy olyan érzésem, ma este mutogatni fognak a híradóban ilyen extrém népviseletes embereket, akik elmondják, mi ez, én meg csak nézek majd, mint Húsvétkor, hogy komolyan vannak még ilyenek?

2015. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
én 20/L vagyok a párom 23/F 3 éve vagyunk együtt másfél éve lakunk eggyütt még egyszer sem kaptam tőlle...én felénk szokás nagyon is...
2015. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Néhány van a faluban.

Most tudom hogy azok a lányok szoktak kapni májusfát akiknek udvarlójuk van, de kapott már májusfát két hetes kapcsolatban lévő lány is. A barátnőm egy titkos hódolójától kapott egyszer május fát.

Ha jól tudom régen azok a lányok kaptak májusfát akiknek vőlegénye volt, vagy a fiú így fejezte ki hogy majd idővel a lányt akarja feleségül venni.

Én sosem kaptam fát, de a szülővárosomban nem is nagyon tartják ezt a hagyományt.

2015. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is ismertem ezt a szokást. Láttam már májusfát, de sosem érdekelt annyira a dolog, hogy utánaolvassak, miért van ez.

Mondjuk én világ életemben Budapest szívében laktam, gondolom, ez inkább vidéken szokás.

2015. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!