Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el szüleimnek,...

Hogyan mondjam el szüleimnek, ha félek, hogy rosszul fogadnák?

Figyelt kérdés

Szeptemberben fogom kezdeni a középiskolát, de az elmúlt 8 évem szörnyű volt. Folyamatosan kaptam a beszólásokat, mert indiai vagyok, volt amikor emiatt megvertek, de szüleim semmiről nem tudnak, mert tudtam hogy csak rontanának a helyzeten. Most viszont lelkiismeretfurdalásom van, szeretnék nekik elmondani mindent, de félek a reakciójuktól, nem akarok több bajt így utolsó hónapra.

Nem tudom, középiskolában mennyire lesz jobb, de már attól is rettegek. Egyik barátom mondta, hogy mivel egy egészen jó iskolába megyek, ahová viszonylag normális emberek járnek, ezért nem kell félnem. De az elmúlt időszakban sok mindenen menten keresztül, anélkül, hogy a szüleim bármit is tudnának. Szóltam az osztályfőnökömnek is, aki annyivel elintézte, hogy beszélt velük és így is ugyanúgy folytatták tovább.

A lényeg, hogy holnap tervezem elmondani szüleimnek, de lehet én leszek a hibás amiért nem védem meg magam..


15/f


2015. máj. 1. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A jó középiskolában jobb lesz. Hagyd most már a szünetre, egy nyugodt időszakra a szüleiddel való beszélgetést.
2015. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szerintem ez a szüleidtől függ,de azthiszem jobb ha elmondod

nekik

2015. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég elmondani nekik szünetben akkor van időtök mindent megbeszélni. De egyébkénk miért félsz a reakciójuktól? :)

Am ne aggódj középsuliban általában érettebbek az emberek.

2015. máj. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A fiam is 15 èves ès neki is indiai az apja.Neki szerencsére nincs ilyen gondja de amugy is mindent elmond. Ahogy az indiaiakat ismerem nyugodtan mondd el nekik.
2015. máj. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Velem is ez volt.

Engem 5 éven keresztül piszkáltak zsidó származásom miatt.

Egyik osztálytársam náci zászlót rajzolt és azt mondta ,hogy ő is az és tudta ,hogy mit jelent.

Meg aztán kaptam mindig a "mocskos" meg "rohadt zsidó" kifejezéseket.

Meg a volt osztálytársam megkérdezte tőlem ,hogy tényleg zsidó vagyok-e.

És én meg azt mondtam: igen.

Ő pedig: júj,de kínos.

Meg sok ilyen volt....


Én a szüleimnek elmondtam ,de nem teljesen.


Szóval kitartás.


F


Namaszté! :)

2015. máj. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az általános 8 éve maga volt a pokol, mert én kis mulya nem szóltam anyukámnak, hogy bántanak. Szerencsére a középiskola már megváltás volt. Szerettem odajárni, kedvesek volt a tanárok, a diákok, jól éreztem magam. Te se félj. Középiskolába már válogatottan mentek, sokkal normálisabb közegben leszel. Azt pedig tanuld meg, hogy ha bántanak, ne félj magadat megvédeni, legyen az akár visszaszólás vagy iskolaváltás.
2015. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
60%

Nagyon együtt érzek veled, én félig erdélyi magyar gyerek vagyok, és általános iskolában lerománoztak egészen a ballagásig, aztán középiskolában még rosszabb volt... mint kollégiumban, mint a suliban. Volt hogy arra keltem hogy az ajtóm fölött a koleszban "Romania forever" meg hasonló volt odarajzolva graffitisen, meg Március 15-én beszóltak hogy mit keres rajtam a kokárda, ez a magyarok ünnepe,(akkor gyűrtem le a nálam 40 kg-al nagyobb gyereket, aki beszólt, sajnos nem az volt az egyetlen, hgoy ki kellett álnom ezért) ráadásul az egyik tanárom is, (a kedvence voltam, amíg meg nem tudta a származásom) mikor megtudta hogy édesapám Kolozsvári születésű, utána harcolni kellett a kettesért, úgy hogy abból a tárgyból mindigis kitűnő voltam... Az egész osztály tanúja volt, ahogy mondta nekem hogy "menjek oda ahonnan jöttem" (és még sorolhatnám), ráadásul utolsó tanítási nap, legutolsó évemben. És még sorolhatnám... /Utána való évben már nem is tanított ott/ MIndezt úgy, hogy egyetlen egy román felmenőm sincs.


Azóta eltelt jópár év. Már dolgozom, nem köpködnek rám sehol sem. Viszont nem érzem magam itthon, és igényeltem a román állampolgárságot, melyet megkaptam, már csak ki kell mennem elmondani a himnuszt és személyit csinálni. Ott tervezem a jövőm, ott a családi házunk, földjeink, minden, itt meg csak azt látom hogy vagy hitel, vagy albérlet, vagy Németország, hogy vigyem valamire, úgy, hogy nem is érzem magam itthon ebben az országban. Hát, röviden rólam ennyit, neked pedig azt mondom, hogy várd ki a pillanatot, amikor úgy látod hogy a mámádidnak és apukádnak el kell mondani, de ne várj vele sokat...


Ganésa kísérjen utadon, segítsen akadályaid elgörgetésén.


Namaste!

2015. máj. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Engem minden más miatt csúfoltak általánosban. Most gyerekkel dolgozom, sajnos az a tapasztalat, hogy valakit szinte mindig csúfolnak, ilyenek a kisgyerekek. De középiskolában ez sokkal jobb lesz. Viszont ha mégse, akkor ne hagyd magad! Sok szerencsét :-)
2015. máj. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ált és közép isk sajnos tele van hülyékkel engem is folyton cseszegettek.

Pedig magyar vagyok.

Én azt mondanám h próbáld ki milyen a lékör 1-2 hétig ha nem jön be akkor sincs gond mivel jogod van a magántanulói státuszhoz.


Ez annyit tesz h időd 90%-ban otthon fogsz magadtól tanulni és a számonkéréseket vizsgaként tudod le.

Olyan mint az egyetem.

Sajnos én erről nem tudtam amikor kellet volna.

Ehhez mindössze egy nyilatkozatot kell kitölteni a szüleidnek. (Kiskorú ilyen nyilatkozatot nem tehet).


Én ezt javasolnám.

A többi módszer h majd leülünk beszélni a szülőkkel.

Meg elvisznek majd az ifjúság védelmishez.

Na az a bazuka ellen integetés módszere.


Ha ezen tul vagy nyugi az egyetem már normálisabb lesz.

Oda az ilyenek nem kerülnek be.

2015. máj. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

így van, sőt, egyetemen még előnyödre is válhat a származásod, vannak leányok, akik unják a "magyar banánt" :D

/ezzel semmi sértőt nem szerettem volna, SŐŐT!/ :D

2015. máj. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!