Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szívesen megyek a barátomé...

Nem szívesen megyek a barátomékhoz, a testvére miatt. Ezt így mondjam meg neki? (A lentiekhez mit szóltok? )

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy még a barátom is szüleinél lakik, nemrég kezdett el dolgozni. Azt tervezzük,hogy majd ha befejeztem a sulit elköltözünk.


A probléma ott kezdődik,hogy a lánytesójával közös szobájuk van.És ugye mikor mentem hozzájuk mindig ott volt ő is.

Ezzel nem is lenne olyan nagy gond,viszont valahogy nem tudunk kijönni egymással.

Igaz,ő teljesen ellentétem, inkább kocsmázós,cigizős, sulikerülős lány,akiről úgy látom nem érdekli szinte semmi.

Próbáltam nyitni felé, mindig először köszöntem, megkérdeztem mit csinál hova megy,stb de hiába.


Pláne az volt kényelmetlen, mikor esténként ott voltam, ő meg 2-3 órára elment, és akkor tudtunk együtt lenni a barátommal, s mindig attól kellett félnem mikor toppan be.Volt,hogy nem vettük észre,és kint kellett marasztalni,ameddig én gyorsan magamra veszem a ruháimat, nagyon égő volt.


A tegnap előtt meg úgy éreztem betelt a pohár.

Volt egy jó kis új,márkás ruhadarabom. Gondoltam eladom, aztán eszembe jutott,hogy neki talán jó lenne és odaajándékozom, és így lenne egy jó pontom,talán.

Megmutattam,azt mondta tetszik neki,vigyem el hogy próbálja fel.

Másnap elvittem nagy vidáman, elvonult,felpróbálta,visszajött,letette az ágyára és nem szólt semmit,én meg vártam. Aztán megkérdeztem:-jó? Ő meg: Ahha. És kiment. Se bú,se bá, se egy kis szócska,KÖSZI!


Nagyon megbántott ezzel, számomra ez pofátlanság netovábbja.


Azóta inkább nem akarok vele egy légtérbe kerülni,ha lehet.

Nem tudom miért, lehet csak én vagyok úgy nevelve,hogy ha kapok valamit csak úgy, akkor a minimum az,hogy megköszönöm neki.


Jobb már a helyzet,szerencsére nem kell már annyit hozzájuk menni mert mivel eljött a nyár már bent lehetek a saját szobámban, bár ha itthon van anyum akkor se tudunk itt nyugton ülni,mert folyton beszólogat, hív azonnal ha valami baja van és az ajtó is olyan lepedő-ajtó féleség ami elválaszt a szobájától.


Ezt a dolgot mondjam meg így ahogy van a barátomnak,hogy már nem szívesen megyek oda, pontosan a tesója miatt?

Félek,mert nem akarom megbántani, mert mégiscsak a családtagjáról van szó, a testvéréről, én meg csak a barátnője vagyok,és nem akarom leszólni.


Szerintetek?

18L


2015. máj. 7. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Neki lehet kellemetlenebb, NEM neked.

Gondolj már bele: kizárják a SAJÁT szobájából, mert a bátyjának dughatnékja támad? Nem csinálhat azt, amit akar, nem jöhet haza csak úgy...

Csoda, hogy egyáltalán hozzád szól.


A pofátlanság netovábbja közös szobába partnert vinni.

2015. máj. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Még rengeteg sokk fog érni, ha ez a netovábbja.


Mondjuk közös szobában nem dugnék senkivel.


Ha én pár szóból érzem, hogy lenézed, akkor valószínűleg ő is. Miért akarna jópofizni valakivel, aki lenézi és meg akarja venni a szeretetét?

2015. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem értem miről beszéltek...És mégis a lenézést honnan veszitek?


Igen,a másik dolog,hogy hétvégente egyszer elmentem hozzájuk, én is kényelmetlenül éreztem magam,pont azért,mert az az ő szobája is, és nagyon sokszor szóvá is tettem a barátomnak,hogy inkább menjünk máshová,nem akarok betolakodni oda.

Aztán ő meg rengetegszer elmondta,hogy nem zavarok, amúgy is,amikor volt a tesónak barátja, volt hogy ott is aludt,a közös szobájukban.Én általában 3-4 órát voltam ott,már annyit se fogok.

A lány meg azt csinál amit akar,nem miattam ment el.Minden este hajnali 1-2 ig kint szokott lenni a haverjaival.


Másodszor meg nem megvenni akartam a szeretetét. Azt gondoltam,mielőtt valami idegennek adnám a cuccot, megkérdezem tetszik-e neki és inkább odaajándékozom. Ha annyira ellenszenves vagyok minek fogadta el?

2015. máj. 7. 17:13
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

"Pláne az volt kényelmetlen, mikor esténként ott voltam, ő meg 2-3 órára elment, és akkor tudtunk együtt lenni a barátommal, s mindig attól kellett félnem mikor toppan be.Volt,hogy nem vettük észre,és kint kellett marasztalni,ameddig én gyorsan magamra veszem a ruháimat, nagyon égő volt."

Közös szoba velejárója. De nem a csajt kellene utálni amiért hazamegy, hanem a pasidnak megmondani, hogy beszélje meg a testvérével, hogy mikor tud elmenni otthonról, hogy a tiétek legyen a szoba. Szólj neki, ha felnőttként ilyen egyszerű megoldás nem jutott még eszébe.

2015. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"És mégis a lenézést honnan veszitek? "


"Igaz,ő teljesen ellentétem, inkább kocsmázós,cigizős, sulikerülős lány,akiről úgy látom nem érdekli szinte semmi."


*


"Másodszor meg nem megvenni akartam a szeretetét."


"eszembe jutott,hogy neki talán jó lenne és odaajándékozom, és így lenne egy jó pontom,talán. "

2015. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem utálom őt. Igen,egy ilyen eset után mondtam a barátomnak,hogy mondja meg neki,hogy mikor jön haza dobjon egy sms-t hogy tudjon róla, de legtöbbször elfelejtette.

Én normálisan álltam hozzá mindig is.

Próbáltam barátkozni, nem ment.Igazából úgy érzem ő az,aki lenéz engem,mert nem vagyok olyan 'vagány' mint ők...én inkább otthon ülős fajta vagyok, nem züllött úgymond.Ezt még az is bizonyítja,hogy teljesen jóindulatból adtam neki a ruhadarabot, ő meg még csak meg se köszönte.

Nagyon sokszor éreztem azt,hogy nem szívesen látott személy vagyok ott.. de a barátom mindig rávett,hogy menjünk.

2015. máj. 7. 17:23
 7/15 A kérdező kommentje:

5. amiért leírtam,hogy mit szokott csinálni,miért vagyok lenéző?

Nem nézem le,sosem néztem le őt, ez is egy életvitel.Sőt nekem is volt ilyen időszakom.

2015. máj. 7. 17:26
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj az ilyen kislányokkal mint ti, bár ez még a felnőttekre is néha jellemző, hogy nem nyíltan beszélik meg a dolgaikat.

Ha téged zavar az ő viselkedése, akkor meg kell tőle kérdezni, hogy mivel bántottad meg?


Amúgy ez a közös szobás történet, hát nem tudom, azért 14 év felett ezt erősen hanyagolni kéne, értem nincs pénz új kecóra meg minden, egy gipszkarton szobaválaszfal harmónikaajtóval 150.000-nél nem kerülhet többe.

2015. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem mondd meg a barátodnak így ezt, ahogy itt leírtad. Ha tudtok egymással őszintén beszélni, akkor nem lehet gond belőle.

Nem kell agyon tekergetni ezt a történetet. Persze kellemetlen, hogy ő kiszorul a szobájából ha te ott vagy, de attól még köszönhetne neked.

2015. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"mondja meg neki,hogy mikor jön haza dobjon egy sms-t hogy tudjon róla, de legtöbbször elfelejtette."


Vicces vagy. :D Még a kislány költsön arra, hogy nektek jó legyen?

2015. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!