Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi egyedülálló...

Miért van ennyi egyedülálló szülő?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő, hogy az ismerősöm 10 éves fiának minden osztályrása egyedülálló szülők gyermeke. (Tehát elváltak, vagy szakítottak, a gyermek 10 éve előtt.)

Nagyon félek emiatt a gyermek vállalástól:(

Ti hogy látjátok ezt? Szerinetek mi a probléma oka? Mi változott az elmúlt 15-20 évben? Vagy csak már el mernek válni a szülők?

Kérlek írjátok meg mit gondoltok, én nem pontozok le senkit, remélem más sem. Köszönöm!


Még egy gondolat, a statisztikák szerint 10 házasságból 6 válással végződik itthon. Vajon úgy állunk neki, hogy ha nem megy, majd elválok, vagy az elején tényleg hisszük, hogy ő az igazi?



2015. máj. 7. 20:01
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

24-es vagyok.


A szüleim házasságával nem volt gond, egyszerűen gyerekkoromban nálunk (nyugati határ, megyeszékhely) nem volt divat a válás. Nem emlékszem ált. isk. osztálytársamra, akinek elváltak volna a szülei, gimiben is talán kettő volt ilyen. Az "elvált nő" sztereotípiában benne volt az, hogy könnyen kapható, feleségnek alkalmatlan.

Azóta változott már ez a szemlélet, de gyerekkoromban ez volt a jellemző (48 vagyok.)

2015. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

31: Ez különösen érdekes annak fényében, hogy az 50-es években a Ratkó-korszakban az a szolgen volt, hogy lánynak szülni dicsőség, asszonynak kötelesség....

És ezután 20-25 évvel valahol még így gondolkodtak?...

2015. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Mert a pasik 95%-a nőzik, nem csoda hogy a legtöbbször a nő akar válni...
2016. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!