Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az eldobható világban...

Ebben az eldobható világban valóban ilyen sokak gondolkodása? Eldobható házasság, eldobható gyerek, eldobható férj, eldobható feleség?

Figyelt kérdés
Szerintem egy EMBERNEK különbséget kell tenni kávédaráló és család között.

2015. máj. 8. 07:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos vannak ilyenek jó néhányan.
2015. máj. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Tipikus emberi egoizmus. Aut hiszed mi jobbak vagyunk, mint az állatok... Közben nagyon nem.
2015. máj. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%
Ha nem romlik el a kávédaráló, akkor azt sem dobják ki.
2015. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
IGEN
2015. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%

Nagyanyáim korában a házasság nem 2fél között köttetett, hanem 3 férj feleség és isten között... Tudom vallásos dumának tűnik, amúgy nem vagyok hívő de szerintem ez az oka, a média hiánya, hogy akkoriban az emberek nem a tv előtt szocializálódtak, hanem a templomban, nem az volt a legnagyobb gondjuk, hogy Armando elhagyta Samantát, Pauláért...

Most viszomt sajnos a házasság 2fél között kötetik egy közjegyző előtt, így senkinek nem kell felelniük, nem kell erkölcsökkel foglalkozniuk, ha valami hond van, akkor ki lehet szállni, nem kell megoldani...

Áldom a mindenhatót, akiben amúgy nem hiszek, hogy találtam egy vallásos nőt és vele élek már 15éve 14éve házasságban.

2015. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy elég hülye hozzáállás. Miért kéne az embernek magára erőltetnie egy olyan helyzetet amiben rossz neki? Ha már ideáig eljut a dolog akkor már tökmindegy. Nem utólag kéne sápítozni, meg nyomni ezeket a lelki terroros, álszent szövegeket, hanem arra törekedni, hogy felelősséggel éljük az életünket. Nem csak mindig fejjel neki a falnak, hanem néha kicsit megállni gondolkodni és csak azután dönteni. De hát most ezt magyarázd azoknak akik szerint semmi gond azzal, ha 18 évesen gyereket szülnek a tini nagyonigazszerelmüknek...
2015. máj. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Azt mondod régen nem voltak rossz szülők, vagy házastársak?

Nagymamámat az öt testvérével otthagyta az anyja. Reggel elment a cipészhez, aztán megszökött vele.

A szomszédasszonyom öccsét és az anyját halálra verte az apja, őt meg fogdosta.

Nyissatok egy amish közösséget, ha azt hiszitek régen minden olyan csodás volt.

2015. máj. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%
Régebben ott volt még valami, ami már nincs, nem tanítják, nem is tudják mi az. A tisztelet. Emellett a lelkiismeret is közrejátszott, az emberek először magukba néztek, a lelkiismeretüket is megvizsgálták, vajon elkövettek-e mindent amit lehetett a házasságuk működéséért, stb és próbáltak javítani.
2015. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

A szüleim 40 évig marták és megalázták egymást a házasságukban, engem is teljesen megsebezve, elbizonytalanítva ezzel, így nőttem fel. A szeretet nyomokban sem volt meg náluk egymás iránt.

Ez mennyivel jobb, mint a válás?

2015. máj. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
A kavedaralot elviheted megcsinaltatni, a hazastarsadat nem, ha nem akarja. Egyedül meg mit csinálsz, hogy javító meg azt, amihez két ember kell?
2015. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!