Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az eldobható világban...

Ebben az eldobható világban valóban ilyen sokak gondolkodása? Eldobható házasság, eldobható gyerek, eldobható férj, eldobható feleség?

Figyelt kérdés
Szerintem egy EMBERNEK különbséget kell tenni kávédaráló és család között.

2015. máj. 8. 07:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
25%
7-es, én általánosságban beszéltem az akkori szokásról, te meg kiragadtál 1személyt 1történetet rossz példának, hogy bizonyítsd nincs igazam, ez gyerekes.
2015. máj. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Én pedig állítom, hogy az elkényelmesedett, önmagukat a világban elhelyezni nem tudó emberek keserítik meg a környezetük életét és persze a sajátjukét is.


Mire gondolok?

Vegyünk valamilyen jellemző tulajdonságot. Ha én rendelkezem vele, akkor én egy okos, szép, mindenki fölött álló szent vagyok.

De ha valaki más, akkor ő simán egy alávaló gazember.


Egyszerűen a mai emberek jó része képtelen az objektív gondolkodásra.

2015. máj. 8. 08:31
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Először is külön kellene venni a kérdés egyes részeit.


1: Gyereket NEM dobunk el. Aki megteszi, az nem ember! Részemről azt is megrugdosnám, aki egy állatot dob el. Mi akartuk, hogy legyen, ránk van utalva, felelősek vagyuk érte, és kem kötelességből szeretjük, hanem mert a mi részünk.


2: A házasság más tészta. Ott egyik sincs a másikra utalva, nindkét fél lehet boldog más oldalán. Egy rossz házasságnál kevés risszabb dolog van. Hidd el, 13 évet húztam le egy szó szerint pszichopata mellett, mire sikerült összeszednem magam és megszöknöm. Egy rossz házasság a gyereket is tönkreteszi. Sőt.

Ismerek olyan családot, ahol apuci veri anyucit, anyuci meg az idegbaját a gyereken vezeti le. Állandó veszekedés. A gyerek meg retteg mindentől az életben.

Jó, hogy nem válnak el a "gyerek miatt"?

Vagy apuci hazahozza a nemi betegségeket rendszeresen az alkalmi luvnyáitól, anyuci, sőt még a közös wc, fürdőkád miatt a gyerek is összeszedi. Jó, ha nem válnak el?

Sorolhatnám még a példákat napestig...


Nagyanyáink idejében azért nem volt ennyi válás, mert az a tévhit élt, sőt faluhelyen még ma is, hogy a válás a nő szégyene, mert nem tudta megtartani a férjét, ezért a mondás: Egy asszony köténye mindent eltakar...

Nem beszélve arról, hogy akkoriban a férfi kereste a pénzt. A nő, aki mindig gáztartásbeli volt, miből élt volna meg? Még nyugdíjat se kapott.


Hát, ezért...

2015. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%

"Régebben ott volt még valami, ami már nincs, nem tanítják, nem is tudják mi az. A tisztelet."


A tiszteletet régen nem tanították, csak elvárták! ismerősen csengenek pl.: "amíg az én házamban laksz,azt csinálod,mit én mondok" "amíg az én kenyeremet eszed" "anyád/apád vagyok tisztelned kell"

2015. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%
ha valami szar, azt nem kell erőltetni alapon igen, minden eldobható, férj feleség egyértelműen, gyerek valószínűleg nehezebben, de erre vannak az intézetek - viszont ilyen esetben nem kellett volna a gyereket a világra hozni
2015. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2%

,,Vagy apuci hazahozza a nemi betegségeket rendszeresen az alkalmi luvnyáitól, anyuci, sőt még a közös wc, fürdőkád miatt a gyerek is összeszedi.,,,

butasag tudatlansag wc uloke kad nem szedsz ossze semmit

Ha a gyereknek nemi baja lesz otthon ott mindig megrontas van.

2015. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
33%

Egyáltalán nem az a baj, hogy egy végleg és teljesen megromlott kapcsolatot ad fel az ember, hanem az, hogy sokszor a legelső nehézségnél feladja, mert úgy kényelmesebb. Tehát a jóban-rosszban-nak csak a jóban része érdekli.

Hogy ez a jobb, vagy az a világ, amikor a legrosszabb házasságból sem mertek kilépni az emberek? Szerintem mindkét végletnek vannak komoly hátulütői.

2015. máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
1János 5:19 "Az egész világ a gonosz hatalmában van."
2015. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
7%

Na pont ez az. Kávédaráló és házasság. Mindegyiknél az van, hogy régen megpróbálták megjavítani, most pedig eldobják, mert van új.

Viszont tény, hogy aki gyereket dob el, az nem ember, legyen az férfi vagy nő.

2015. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
97%

Az első oldalon már megmondta az egyik válaszadó a tutit: ha a házasságot jobban megfontolnák, megalapoznák, nem állna fenn ez a probléma! Nem azon kell sápítozni, hogy ki mit tesz, ha már szar a helyzet, arra kellene törekedni, hogy ne legyen szar a helyzet egyáltalán!


És akárki akármit mond, tömegével válnak el a "tiszteletteljes" meg "isten színe előtt köttetett" házasok 25-30-40 évek után, mert ma már társadalmilag elfogadott! Akkoriban nem volt. Szóval biztos nagyon remekek ezek a házasságok ugye.


A tiszteletes válaszadónak meg üzenem: nem tanították a tiszteletet régen se, és nem is volt kölcsönös. Az "asszony" tisztelhette az "embert" cserébe esetleg az nem verte meg és nem rakta ki az utcára. Ez szerinted egy jó házasság alapja?

2015. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!