Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy atlag magyar...

Szerintetek egy atlag magyar csalad meg tud sporolni havi 50-100 ezret?

Figyelt kérdés
2015. máj. 17. 19:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az átlag igen.

Mi 3-man vagyunk, raktárban dolgozunk, mindketten havi 130-at keresünk és havi 60-at simán el tudunk tenni. Hitel nincs.

Az átlag alatti már nem tud én annak veszem a hiteleseket is.

2015. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%

A 9-est megcáfolom mindjárt! Nem ellene szól, csak mi pont az a kategória vagyunk.


Nehéz megmondani, azért ez attól is függ, hogy kinek mire kell költeni.

Mi albérletben élünk. Kb. 6 évvel ezelőtt én kerestem 100-105.000 Ft-ot, a férjem kb. 80-100.000-t.

Bár 50-100-at nem raktunk el, de havi szinten el tudtunk rakni kb. 10.000 Ft-ot.


Mára ott tartunk, hogy 300.000 körül keresünk ketten, de ebből nem tudunk félretenni, max. 20-30-at. Ha nagyon nem kell semmire költeni, meglenne az 50.000 Ft, de mindig van valami, ami közbejön.


Tehát a 6 évvel ezelőtti állapotunkhoz képest az albérleten túl még van telefonelőfizetés (korábban kártya volt), UPC, LTP, életbiztosítás, TV bedöglött, áruhitel, stb. Így gyakorlatilag havi 160-170.000 Ft az, amit alaphangon kifizetünk, amiben még nincs benne a kutya, a kaja, a ruházkodás, az autó.

Így egyébként jól hangzana, hogy hú mennyi megmarad, de nem, mert egyre jobban ráállunk az egészséges kajára, ami picit többe kerül, edzés, ruházkodás. Havi szinten simán elmegy 250-260 e Ft. Ha ezen felül van valami külön kiadás, akkor már nem tudunk sajnos annyit eltenni.


Nekünk így mondjuk jó, de nem zavar, mert ha úgy vesszük, az LTP és a biztosítás havi szinten így is 35.000 Ft. :)

2015. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Na, így visszaolvasva nem tudtam jól szemléltetni, amit szerettem volna :( a lényeg, hogy tényleg attól függ, ki mire költ, mennyit keres. A kolléganőm, aki annyit keres, mint én, a párjával havi szinten el tudják tenni a kb. 100.000-t, ő mondta egy beszélgetés alkalmával, a párja picit többet keres, mint mi, illetve nekik nincsenek külön megtakarításaik, amire költenek.
2015. máj. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a nagy többség nem tud, főleg ha van hitel, vagy mondjuk a gyereknek vagy egyik szülőnek olyan kondíciója van, ami miatt gyógyszert kell szednie egész évben vagy egyéb fizetős foglalkozásra, kezelésre kell vinni... vagy ha esetleg szarul tanítanak a suliban, és korrepetálásra van szükség... vagy nekik kell kisegíteni más családtagokat.


Abban az esetben lehet sztem átlag családnak ennyit megtakarítani, ha:

-család, ismerősök kisegítik őket akármilyen szempontból (most nem feltétlen a pénzre gondolok, hanem ruhára, cipőre, ételre, szolgáltatásokra - fodrász, orvos -, tankönyvre stb.)

-tudnak maguknak élelmet termelni

-olyan helyen laknak, ahol sok bolt van, és meg tudják válogatni, mit hol vesznek meg (pl. egy kis faluban, ahol van kb. egy db vegyesbolt meg pár kilométerrel arrébb egy CBA mondjuk, ott nem nagyon tudnak az emberek azon spórolni, hogy mit hol vesznek meg, míg egy nagyobb városban pl. van rengeteg eurós bolt, turkáló, utcasarkonként 2-3 szupermarket, pluszban pár hiper és még pláza is)

-és egyébként is elég puritán módon élnek (nem mozdulnak ki sokat, nem vesznek olyan cuccot, ami nem csupán a megélhetésükre és a szükséges kiadásukra kell, "szegényes" ételeket esznek, nem költenek a hobbijaikra)

2015. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14-es, jogos, amit írtál, a kérdés viszont az volt, hogy meg TUD-e takarítani ennyit az átlag magyar család, nem az, hogy AKAR-e. Azt gondolom most is, hogy igen, ez lehetséges.

Szerintem sokan tesznek félre úgy, hogy kapcsiból nem gondolják ezt megtakarításnak (pl. életbiztosítás befektetési résszel, lakáskassza, nyugdíjpénztár stb.), az ismeretségi körömben ezek közül legalább egy mindenkinek van, az én megtakarításaim 90%-a is ilyen, egy keveset teszek félre minden hónapban váratlan kiadásokra, nyaralásra.

2015. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy a statisztika szerint igen, de azért elég nagy a szórás.

A mi környékünkön például nincsenek olyan jó munkahelyek, magas fizetések, itt a legtöbb család nem tud ennyit spórolni.

2015. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
33%
Biztos, hogy nem
2015. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ugyan mi még csak ketten vagyunk.


A havi jövedelmünk minimum 330.000 Ft, de ez alkalmanként magasabb is lehet, attól függően, hogy épp fejeződik e be építkezés (a férjem építészmérnök), mert akkor kap jutalékot. Ez volt amikor havi plusz 10.000 forint volt, de olyan is, hogy plusz 60.000.


Mi ebből a pénzből félre teszünk átlagosan 70.000 forintot. Ha pl. valami nagyobb kiadást tervezünk pl. egy nyaralást, akkor 100.000 forintot is. Van egy lakáshitelünk, arra fizetünk havi 45.000 forintot.


Gyereket szeretnénk, ha hárman leszünk, gondolom ennél jóval kevesebbet fogunk tudni félretenni.


Mi egyetemistaként (kollégium) ismertük meg egymást, mivel a szülők a férjemet egyáltalán nem, engem pedig minimálisan tudtak támogatni, nagyon kevés pénzből kellett gazdálkodnunk. Most sem költünk felesleges dolgokra, de ha valamit szeretnénk, arra lelkiismeret furdalás nélkül adunk ki pénzt.

2015. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
Átlag magyar család? :D Ahol az anya nem kap munkát a gyerekek mellett, az apa meg kénytelen elvállalni a legrosszabbul fizetett melókat is, hogy legyen munkahelye? Nem, nem tud félretenni ennyit.
2015. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
64%

Attól függ, hogy mennyit kerestek, vagy keresel.


Saját példa. A feleségem kap 130.000 Ft, én 0 Ft ot mert 5 éve nincs munkám. 2 gyermekünk van iskolások. /Általános./


Úgy, hogy mindenre jut nem nyomorgunk havi 10.000 Ft -ot tudunk megtakarítani.


Az, hogy melyik család mennyit tud félre tenni nagy mértékben függ, hogy mennyire ért a pénzhez, vagyis a felesleges kiadásait vissza tudja e szorítani.

2015. máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!