Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jártatok már úgy, hogy az...

Jártatok már úgy, hogy az általatok kiválasztott név nem tetszett a nagyszülőknek? Főleg, ha nem is hajlandók ezen a néven hívni a gyereket?

Figyelt kérdés
Mi van akkor,ha csak az általuk kitalált néven hajlandók hívni? Pl. Petike a neve,de ők Pistikézik? Vmit mondjatok,mert az eszem megáll.
2010. febr. 25. 05:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ki kell nyitni a szádat és megmondani, hogy nem viszed többet a gyereket.
2010. febr. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az túlzás, hogy más néven szólítják. Én is azt javaslom, hogy mondd meg (te és a párod), hogy a gyereket nem úgy hívják, ahogy ők nevezik, fogadják el, hisz a névválasztás a szülők döntése. Nálunk a családban volt olyan eset, hogy a nagyszülőknek nem tetszett a testvérem neve és kérdezték, hogy a szüleim honnan vették ezt a nevet, pedig egy teljesen hétköznapi, gyakori név. Vannak furcsa emberek, miattuk ne akadj ki, csak magadat idegesíted fel és ettől senkinek sem lesz jobb. El kell fogadniuk, hisz ez a szülők döntése volt. Nem tudom, hogy mi a gyermek neve, de csak nem lehet olyan, amit nem lehet elfogadni (max. akkor lenne ilyen, ha a valami csúnyát jelentene a neve). Állj ki magadért!
2010. febr. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Hát az eszem megáll! Én is azt mondom hogy állj ki és mondd meg nekik hogy ez a gyerek neve és legyenek szívesek a saját nevén hívni. Nem róluk szól a történet! Hasonló ügyünk volt nekünk is. Most májusban fog megszületni a babánk és a sógórnőm kérdezte hogy milyen neveket választottunk. Mondtam neki hogyha fiú lesz Regő, ha kislány Geszte. Akkor nekem nem mondott semmit, de a páromat elkezdte nyaggatni, hogy miért nem tudunk tisztességes magyar nevet adni a gyereknek( hozzáteszem az ősi magyar keresztnevektárából választottunk!), mert ezeket ő nem tudja majd megjegyezni. Legyen inkább Anna és Józsi. Hát teljesen lehidaltam! Ebbe azért már nem kérünk beleszólást! Nem értem ezeket az embereket, nincs jobb dolguk mint más dolgába beleszólni?!
2010. febr. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Kristóf fiamat a nagyanyja kb. 10 hónapos koráig csak Picurkának hívta. Aztán csak megszokta. Főleg, mikor a gyerek mondta a saját nevét.


A baráűtnőmnek azt mondta a - gazdag, dinasztiaalapító - após: ha nem adja az ő nevét az unokának, a gyereket hazahozhatják a kórházból, de az anyja ne jöjjön! Végül odaadták második névnek a papa nevét, de senki nem használja.


Nem áll rá a szájuk az általatok válaszott névre. Adj időt nekik. Legjobb, ha nem kommentálod, mert csak dacot kelt. Addig ízlelgetik, meg fogják szokni. MIre a kicsi megszólal, mindenki a nevén fogja nevezni. Egy éves korig úgyis a régi néphagyomány is inkább Kis Vacaknak, Kis Csúfságnak, ilyesminek nevezte(megtévesztésül, nehogy az ártó erők elcseréljék:lásd: cseréltgyerek:)


Ha javítgatod, annál jobban berögződik a hülyeség. Te és aférjed nevezzétek mindig, ahányszor csak alkalom nyílik rá, a nevén! Majd megszokja a nagyszülők füle.

Véletlenül elölhagyhatod József Attila visszaemlékezését, mikor kijelentették hogy Attila név nem létezik, és Pistinek szólították. Hogy hogy esett neki. De ne mondd, csak hagyd ott!


Elárulod a neveket?

2010. febr. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem jártam így, de nem is vinném oda a gyerekemet.


Mi jöttünk a vadabbnál vadabb ötletekkel (viccből), mire anyám mindig szívbajt kapott, nevelőapám meg leszólta anyut hogy ne szóljon bele, ez a fiatalok dolga, mi úgy fogjuk hívni, ahogy kell, akármi lesz az! Szóval ezt nevezem hozzáállásnak! És ő nem vér szerinti nagyapa... Csak mondom. Egyszer ugyan ő is megkérdezte, hogy mindenáron arra törekszünk, hogy az országban senki másnak ne legyen olyan neve???

Egyébként Barnabás lett...

2010. febr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezek a nagyszülők nem szeretnek titeket, nem érdekli őket, hogy ti mit szeretnétek, vagy a gyereknek mi a jó, kizárólag azzal foglalkoznak, hogy hatalmaskodjanak fölöttetek. Ez nem is akkora baj, sok ilyen idióta van a világban (akiket mellesleg célszerű minél jobban elkerülni), viszont a kisgyereket - ha érzékenyebb lelkivilágú - személyiségkárosodás, identitászavar is érheti emiatt. Ezt semmiképp se engedjétek. Én a helyetekben nagyon durván leosztanám a nagyszülőket, hogy mit képzelnek magukról, és közölném velük, hogy addig a gyerek közelébe se mehetnek, amíg nem tudják a normális nevén szólítani. Jó, hogy tisztelni kell az öregeket, meg minden, de azért álljon már meg a menet. Én még nem is hallottam ilyen durva dolgot - kivéve persze a fent említett József Attilát, bár neki nem az igazi családja adott más nevet, csak a nevelőszülei.
2010. febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Igy van,kell nekik szólni.az én fiammal is ezt csinálták.Martin a neve,de az apja nevét másodiknak kapta meg,igy lett Martin István.kb 4-5 hónapos lehetett,mikor anyosóm nem tudott már mivel idegesiteni,és kitalálta hogy elkezdte Istinek,Istvánkának hivni a fiamat.:Dnagyon kész voltam,aztén szóltam hogy ö nem István,közölte hogy neki mostantól az.azt hittem lehidalok.de végülis a férjem is rászólt,onnantól tudta a rendes nevén hivni...

szóval azzal ne foglalkozzato,hogy ki mit mond,ugy hivjátk ahogy neketek tetszik,és kérjétek meg öket,hogy a nevén szólitsák.

(Zsoka)

2010. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy cseppet beteges.

Szüleimnek sem tetszett előre a név amit a kislányomnak választottam, de mielőtt megszületett, már meg is szokták és azóta fel sem hozzák. Tiszteletben tartják a döntést, én lányom, így nem ők választanak neki nevet. Ők már választottak nekem :)

2010. febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Szólj be nekik ha így van. Vagy hívd őket te is más néven, ami neked tetszik és majd kapcsolnak. Idióták...
2010. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem finoman meg lehet mondani, hogy a gyermek nem fogja tudni, hogy neki szólnak -e ha két néven szólítják. A kicsiknek még elég nehéz, s egyszerre csak egy dologra tudnak koncentrálni. Ha például a keresztfiamnak (20 hónapos) azt mondom (úgy, hogy ő háttal áll nekem, s nem látja, hogy beszélek hozzá), hogy hozd ide Marci a kék cicás mamuszt, megérti és oda hozza nekem. De ha már azt mondom, hogy a kis állatos benticipőt hozza oda, azt nem.


A gyermek figyelme szétaprózódik, ha egyszerre többféle (egymáshoz egyáltalán nem hasonlító) néven szólítják. Még sokszor egy azon név másféle becézésére sem képesek felfigyelni, nem hogy más névre. Úgy gondolhatja a gyerek, hogy anya és apa nem így szólít, akkor a Pistike nem én vagyok.


El kell magyarázni a nagyszülőknek, hogy ezzel a gyerek életét nehezítik meg. Vagy megértik, vagy nem. De az is hasznos lehet, ha ti csak a rendes nevén szólítjátok, akkor hátha észre veszik magukat.

Kitartást! Nem lesz könnyű! De ragaszkodjatok a nevelési elveitekhez! Nekik a ti fiatok nem a gyerekük, nem nekik kell nevelni (ott vannak neki a szülei, ti, akik nevelitek) nekik már csak szeretni kell.

2010. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!