Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szép napot, sziasztok! Egy...

Szép napot, sziasztok! Egy olyan kérdésben kutatok napok óta, hogy hol lehet a neten megnézni, hogy ki mikor házasodott 1995-2000 között?

Figyelt kérdés

2015. máj. 22. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ezt inkább a helyi jegyzékben kéne. :D
2015. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,lehet süsünek tűnök,de ezt írjam be?:)
2015. máj. 22. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy nem nyilvános adat, hogy ki-kinek a házastársa, mikor-hol esküdtek meg. Anyakönyvben vezetik, neten ilyesmi adat nincs átlagemberekről, nem? Max. sztárok esetében az élettörténetük leírásakor láttam ilyet nyilvánosan.
2015. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Nekem is van egy ilyen sejtésem,de van olyan város ahol kiírják,mint pl lásd..anyakönyvi hírek anyakönyvezett házasságkötések listája..stb..
2015. máj. 22. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Az anyakönyvi hírekbe csak az kerül bele, aki beleegyezik abba, hogy közzétegyék. Engedély nélkül tilos bárkinek is felvilágosítást adni ilyen magánügyekröl.


HA te egy konkrét személyt keresel, és meg tudod indokolni, hogy miért (pl. mert szülöd/gyereked), akkor ki lehet kérni az anyakönyvi kivonatot. Másokról, akik neked idegenek, illetve az összes házasságkötést nem adhatják ki.


Az anyakönyvekre az a szabály vonatkozik, hogy születést 90, házaságkötést 60 és halálesetet 30 év után lehet nyilvános adatbázisba kiadni.

2015. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem nyilvános adatok!
2015. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!
2015. máj. 22. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!