Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokás a halotti tor?

Szokás a halotti tor?

Figyelt kérdés

Ez így egy elég csúnya kérdés...

A barátomnak (24 éves)most halt meg az édesanyja, az apukája meg 2008ban. Szerdán lesz a temetés.

Szokás tartani (?) halotti tort a temetés után?

Meg búcsú beszédet is akar mondani, de én félek, hogy nem "bírja ki"... Lebeszéljem róla?


2010. febr. 27. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Búcsúztatni nem a család szokta a halottat,hanem a pap,vagy a barátok.

A családtagoknak szoktak tartani tort.Ez tulajdonképpen ma már egy ebéd vagy vacsora.

2010. febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
szerintem az rosszabbul érintené ha megpróbálnád lebeszélni róla, hagyd hogy azt tegye ami neki a legjobb... ha nem bírja, akkor legyél ott mellette, de ne akard lebeszélni! a halotti tor pedig van ahol szokás, van ahol nem, én mondjuk személy szerint elég érdekes szokásnak tartom, nem is értek vele egyet, de ahány ház, annyi szokás...
2010. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Én ezen a halotti toron egyszerűen le vagyok döbbenve..


Egy falat nem menne le a torkomon temetés után,nemhogy még lakomázzak :((

2010. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéni döntés, van, aki tart, van, aki nem. Nem hinném, hogy jó ötlet lenne lebeszélni, az lehet, hogy rosszabb lenne. Én ismerek egy srácot, kiválóan gitározik, versenyt is nyert, huszonéves fiatal, tavaly halt meg az édesapja rákban, és ez a srác gitározott a temetésen, nagyon megható volt. Náluk is volt halotti tor, igazából csak egy kis állófogadás, de temetés ide vagy oda, az ember megéhezik, ha a teendői és a hosszadalmas szertartás miatt egész nap alig eszik valamit. Attól, hogy valaki elment, az élet még megy tovább, és nem lenne jó, ha valaki az éhségtől elájulna egy ilyen alkalommal.
2010. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"halotti tort" nem szoktak tartani. Csak a messziről érkező rokonokat szokták megvendégelni.Mert ugye nem mehetnek vissza üres hassal.

Pl Bp-Debrecen.

De a barátokat nem hívják meg.

2010. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nem te tetted fel a beszédről a kérdést?


ha beszélni akar a temetésen,enged neki,kell neki h a lelke megnyugdojon és könnyebben elengedje az anyukáját. Állj mellé a gyászban. ha ő bezsédet akar mondani,akkor támogasd abban.


Merre laktok? könnyebb lenne megmondani,h szokás-e ott..

anyagilag se mindegy...a temetés is már kész vagyon...

2010. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

JNSZ megye

A temetést fizetjük mi, nem kértük, hogy az önkormányzat temesse el. Elég húzós (az árat tekintve), de a párom ragaszkodott hozzá.

Azért teszek fel ezzel kapcsolatban ilyen sok kérdést, mert nem akarom, hogy lelkileg még többet sérüljön. Elég vacak állapotban van így is. Próbálok segíteni neki, ezért szeretnék tanácsokat kérni, meg tájékozódni.

2010. febr. 27. 20:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csúnya kérdés, és nincs semmi baj egy össznépi kajálásnak, segít értelmes mederben tartani a halottal kapcsolatos gondolatokat is. Éhesen idővel mindenki tolódik irracionálisabb gondolatok felé, rendszerint pont a haszontalanabbakkal az élen. És aki azt meri mondani, hogy a halál ilyen meg olyan téma, az először magában találjon választ pár kérdésre. Különben is, tegye fel a kezét, aki 1) nem hal meg, 2) tudja mi lesz utána - bizonyítani ér, és 3) elvárja, hogy a szerettei szenvedjenek amiatt, hogy eljött az ideje neki is.


Szálljunk magunkba. Azok írták okosan, akik úgy vélték, elég ha egy ember eldönti, akar-e tort vagy sem. A vélemények meg tudjuk mihez hasonlók.

2010. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
"kajálásnak" helyett "kajálással", jellemző, kezdek kajás lenni...
2010. febr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Régen én is furcsáltam ezt. Nálunk is szokás. De szerintem is van rá szükség. És nem a kajálás a lényeg, hanem a feszültség utáni megnyugvás, beszélgetés feloldódás, lelki megkönnyebbülés a rokonokkal. Megosztjátok a gyáász terhét. Jó kibeszélni magatokból, megvígasztalódtok kicsit. Hidd el sokkal könnyebb így elviselni bármilyen rossz dolgot. Jó ha tudod h a rokonok együtt éreznek veled. Temetés tor nélkül olyan üresség lenne a végén. Ha meg már összejön a család miért ne legyen vmi harapnivaló?
2010. febr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!