Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A halál oka be van jegyezve a...

A halál oka be van jegyezve a halotti anyakönyvi kivonatban?

Figyelt kérdés
Amennyiben nincs, úgy hogyan szerezhetnék tudomást édesanyám elhalálozásának okáról hivatalos információt?
2011. okt. 17. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nincs

zárójelentést kellett kapnotok a kórháztól vagy boncolási jegyzőkönyvet, amennyiben boncolták.

2011. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Halálesetkor ki kell tölteni egy jegyzőkönyvet, amit az anyakönyvi hivatal, a KSH, az orvos, a temetkezési vállalat meg még nem tudom ki kap. Ebből később egy példányt visszakap a hozzátartozó. Azon rajta vannak a részletek.

Ki temettette el? Elvileg neki tudnia kell, mert csak az orvos kitölti a papírt, és a temetkezési vállalat csak annak birtokában viszi el a holttestet.

Na meg ott az előzőleg említett zárójelentés, de az csak kórházi halál esetén, otthoni halálesetnél csak a jegyzőkönyv marad.

2011. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok. Volt benne részem sajnos. :( Ha egyedül halt meg, akkor is van jegyzőkönyv, tehát ha bemész az anyakönyvért, akkor ott kapsz mellé egy példányt. (Nekem ilyesmi rémlik, nem én voltam bent, hanem családtagom.)
2011. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszokat! A gond, hogy valamit titkolnak előlem, mert nem egyezik a mamám sztorija és a testvéreim sztorija (még a 2 testvérem sztorija is különbözik). Ezért hivatalos papírral tudnám csak meg az igazat, ezért lenne rá szükségem. Akkor mi a teendőm? 20/F
2011. okt. 17. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Mondtam, hogy hivatalos papír annál van aki intézte a halottszállítást, vagy aki a kórházi halál esetén intézte ott a papírokat.

Közvetlen hozzátartozóként beszélned kellene a kezelőorvosával. (ha volt neki, és nem hirtelen halál volt)

2011. okt. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Annyi információm van, hogy mikor, melyik városban halt meg.
2011. okt. 18. 09:04
 7/13 A kérdező kommentje:
Plusz még az is fontos lehet, hogy ez egy jó pár évvel ezelőtt történt haláleset.
2011. okt. 18. 09:06
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
tudod melyik kórházban?
2011. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pontosan nem, bár elméletileg abban a városban halt meg, amelyikben élt, ott pedig egy van. Így gondolom abban.
2011. okt. 20. 16:22
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Onnan kikérhetsz információt tudtommal, hiszen családtag vagy. Telefonon biztos nem, de személyesen el tudnád intézni.
2011. okt. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!