Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy urnás temetésnél törvény...

Egy urnás temetésnél törvény írja elő, hogy meg kell hosszabbítani a sírhely megváltást amikor az 2017-ig érvényes?

Figyelt kérdés
A nagymamám úgy rendelkezett, hogy a nagyapám mellé szeretne kerülni közös sírba. Ez a sírhely 2017-ig ki van váltva és most meg akarják velünk hosszabbíttatni. Ez így szabályos vagy csak újabb összeggel akarnak minket megsarcolni.
2015. jún. 10. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem úgy rémlik, hogy valóban meg kell hosszabbítani, de sajnos nem tudom biztosan. Azért írtam, mert nem jött egy órája jobb válasz. Értem, hogy kellemetlen ezt most kifizetni, de pár éven belül úgyis ki kéne.

2015. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem számítottam rá, hogy egy hamvasztás temetés így megközelíti a 300 ezret amikor semmi extra nincs benne. Még a ravatalozó teremről is lemondtunk. A koszorút és a virágokat magunk vesszük, a sírkővésést, is külön fizetjük. Sajnos az az érzésem, kihasználják az ember gyászát :((
2015. jún. 10. 22:24
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Sajnos tényleg ki kell fizetni a díjat.

Nálunk most (2015) év végén fog lejárni édesanyánk urnás temetésének a sírhely "gondozási" bérlete.

Azért raktam idézőjelbe a gondozás szót, mert igazából semmit sem csinálnak a sírral. Temetéskor a hozzátartozók "kibérlik" 10,15,20,stb évre előre az adott sírhelyet. Nálunk ahogy mondtam most év végén jár le ez a "bérlés" és ha befizetünk újabb 30.000Ft-ot akkor újabb 10évig biztosítják a sírhelyet.

Ha nem fizetjük be 2015 év végéig akkor jön 1 év türelmi idő, majd 2017-től elméletileg szabad a préda, tehát a sírhelyre újabb urna kerülhet, a te szeretteid hamvait pedig...

Nálatok gondolom úgy van hogy a nagypapa régebben meghalt már, ki lett akkor régen fizetve a díj, majd most lassan lejár a bérlés és ezért kell meghosszabítani a sírhely bérlését, egybekötve a nagyi temetésével.

2015. jún. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk, teljesen felháborodtam. Édesanyám halálakor még volt kb. 3 év, hogy leteljen a bérlés, de ki kellett fizetni újabb 10 évre a temetésekor.
2015. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valóban meg kell ilyenkor váltani a sírt.

Igazad van, nagyon kihasználják a gyászolókat. (Nem csak ebben, minden kapcsolódó temetési költséget tekintve is.)

2015. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint ez nem mindenhol egységes, gondolom, önkormányzati rendelet szerint változó. Mert nálunk nem kell , ha urnás temetés van. Csak kizárólag koporsós temetésnél kell fizetni az időközi megváltást. Így hívják hivatalosan. Ilyenkor kifizeted az elhasznált évek időarányos részét a legutóbbi megváltástól a mostani temetésig, és onnantól újra indul a 10/15/25 év, attól függ, mennyi az adott sírhely érvényességi ideje. De urnásnál nálunk nem kell, még akkor sem, ha koporsós sírhelybe helyezik az urnát. /Pest megye/
2015. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sikerült mindent elintézni, bár nem volt könnyű. El tudom képzelni, hogy szegényebb családoknál ez milyen nehézségeket okozhat pláne, hogy az önkormányzat segítsége se ér semmit. Temetési segélyt akkor kaptam volna, ha a jövedelmem 78 ezer forint alatt van (sávosan, 37, 57, 87 ezret adnak nálunk jövedelemtől függően).
2015. jún. 15. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!