Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok a házastársatok...

Hogy bírjátok a házastársatok nélkül?

Figyelt kérdés
Azokat kérdezem, akiknek a párja külföldön dolgozik, vagy esetleg olyan munkahelye van, ami nem engedi meg a szabad együtt-töltött hétvégéket. Én elég nehezen bírom, pedig a párom nincs külföldön, viszont olyan munkarendünk van, ami nagyon kevés együttlétet enged meg. Én hétfőtől szombatig dolgozom, neki nem meghatározott munkarendje van, aminek következménye, hogy például a hatodik hétvégéje dolgozik... Egyetlen szabadnapomat, a vasárnapot sem tudjuk egy ideje együtt-tölteni. Nehezen tűröm már a helyzetet, gyakran elfog a sírás csak úgy, szinte a semmiért, lehangolt vagyok, stb. Ti hogy bírjátok?
2015. jún. 11. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
A férjem most külföldön dolgozik és eléggé változó, hogy hogyan bírom. Alapból érzem, hogy kezdek kikészülni, de nem egyformák a napok. Ha van sok feladat, és van mit várnom, mint pl. egyik nap eljön a barátnőm, másik nap a testvérem és családja akkor kicsit jobban vagyok, mert elvonja a figyelmem. De néha leroskadok és elveszítem minden erőmet. Gyakran álmodok rosszakat, nem úgy csinálom a dolgaimat, ahogy kellene, nem olyan intenzitással. Mindennek csak nekiállok és nem fejezem be. Fél embernek érzem magam.
2015. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Mi 2 éve így élünk,jó ha havi egy napot találkozunk.

Eleinte nagyon nehezen bírtam,néha dühös,néha idegebeteg,sírhatnékom is volt. Egy ideje már csak simán lehangolt vagyok ,úgy gondolom ez nem igazi kapcsolat.

Én beletörődtem,és sajnos el fogunk válni,már nagyon elhidegültünk egymástól,és a férjem nem hajlandó munkahelyet váltani,holott annyira nem is keres jól ( nem ő tart el,mielőtt valaki felhozza) .

2015. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom :( Ismerős az érzés, a sírógörcs, az "idegroham"... Én például nagyon érdektelen lettem mióta ilyen ritkán van közös pihenőnapunk. A vasárnapom nem hétvége érzésű, inkább csak egy szimpla nap. Nincs kedvem főzni, inkább csak bekapok valamit, nincs kedvem tenni-venni sem, inkább csak ülök a gép előtt és netezek, vagy csak ülök... Takarításhoz sincs erőm, csak épp a "kötelezőket" teszem meg... Komolyan, mint egy öreg nyugdíjas...
2015. jún. 11. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Igen,én is pont ezt érzem. Ha az utcán látom a sok fiatal párt sétálni,fagyizni,vacsizni stb nagyon irigykedem,hogy én mint egy kisnyugdijas vegetálok,ha nem éppen dolgozom .
2015. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Megőrülök, úgy hiányzik, minden este sírok, napközben sok a dolgom, de nem is tudok koncentralni, zombi vagyok! Nagyon rossz!!!
2015. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha 20-25 éves lennék,talán belesüppednék a depibe én is,bár nem hiszem.De már 35 évesen megtanultam azt hogy saját magamat érzem teljes egésznek,nem attól leszek egész ha mellettem van a párom,ugyanolyan egész vagyok ha nincs mellettem.Hangulatomat nem befolyásolja mindegy hány km-re van : szeretem,ő is szeret,semmi baja,nem halt meg,csak dolgozik,nem egész életünkben megy majd ez.Elfoglalom magam,ő is,beszélünk minden nap,és ennyi.Semmi értelme a sírdogálásnak,depressziónak,szeretek egyedül is lenni,ezzel sincs semmi problémám.Mindig eszembe jut Paulo Coelho egyik könyve,mikor a felesége úgy érezte hogy el kell mennie jó messze,hogy tapasztalatot szerezzen,olyasmit csináljon amit akar.Ha jól emlékszem elég sok ideig távol volt a nő.A férfi annyira szerette hogy elengedte,de nem siránkozott ez idő alatt,a szeretete ugyanolyan erős maradt addig amíg vissza nem tért hozzá,még erősebb lett köztük a kötelék,hogy ezen is végigmentek.Engem nem zavar a párok látványa se az utcán.Aki kapcsolat/társfüggő,azoknál van ez a helyzet.
2015. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!