Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki börtönben volt kb 2 évig,...

Aki börtönben volt kb 2 évig, milyen ember lehet? Megváltoztathatta a börtön, vagy menthetetlen és előbb-utóbb ott köt ki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Lopás és testisértés miatt került be. Nem is gondoltam volna róla, hogy ilyet megtettek a haverjaival, de ő csak őrködött állítólag a pénzből se sokat kapott. Én egy rendes, normális srácnak ismertem meg. Dolgozott, két munkahelye volt, egyetemet végzett, nem drogozott, nem piált stb, normális családi háttér, csak kicsit anyagilag becsődöltek a szülők. És egyszercsak lecsukták, ledöbbentem.
2010. febr. 28. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én büntetés-végrehajtási nevelő vagyok.

Börtönben dolgozom,látom hogyan változnak meg az emberek odabent.

Egy biztos: Nem lesz ugyan az az ember,mint régen volt.

A börtön teljesen más világ.

Még az ott dolgozó embereket is megváltoztatja,nemhogy a fogvatartottakat.

2010. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Hát kutyából nem lessz szalonna ez biztos.az egyik ismerösöm 2 évig volt bennt,amikor kijött ugyanolyan életet élt,mint amikor bevitték..
2010. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Hát az biztos hogy mostmár máshogy ítéli meg a homoszexualitást.
2010. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami.

Nem mindenki esik vissza, vannak menthető emberek.

Ha van családja és normális élete odakint, akkor TALÁN vissza tud illeszkedni.De a börtönbüntetés mindig ott lesz, ami egy életre megbélyegzi. Attól nem tud megszabadulni.

Ne haragudj ha őszinte voltam, csak ne ringasd magad illúzokba, azért írtam le.

2010. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm 18 éves kora óta ki-be jár. Nálunk a családban senki sem ilyen, mi sem értjük őt. Nem változott semmit,sőt talán még rosszabb lett a helyzet. Egyre durvább dolgokba nyúl bele.
2010. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez egyenfuggo. Van akinek jot tesz es ha eros akkor talpra tud allni a borton utan, es kuzd, kuzd. Megmutatja, hogy ki is o igazabol!

Viszont a legtobb ember ugyanolyan marad, sot meg rosszabb lesz. Elveszik az obizalma, nincs miert elnie...stb. es hat ujbol munkat keresni, talalni buntetett eloelettel nem lehet konnyu.

Esetleg egy mas orszagban konnyebb lehet az ujrakezdes ahol nem ismerik ot, es nem mutogatnak ra.

Azert annyira az ismerosodet nem kell megvedeni, mert nyilvan nem a semmiert, "az orkodesert" kapott 2 evet!

2010. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14:09-es mennyi idos most a tesod es milyen ugyei vannak?
2010. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg nagyon egyénfüggő.

A börtönben sajnos az emberek általában nem megjavulni szoktak. Ott vagy ülsz és bánkódsz, vagy megismerkedsz a rabtársaiddal, akik szintén valamit elkövettek, amiért odakerültek. És hát befolyásolhatják.

Tehát aki börtönbe megy, az vagy ugyanúgy jön ki, vagy rosszabbul. Meg van a (szerintem) kisebbik hányados, akik talpraállnak.

A leírtak alapján lehet, hogy épp az a srác ilyen, de azért ne éld bele magad. Nem tudom mennyire ismered...így biztosat nem lehet mondani, hogy megváltozott-e, vagy nem.

2010. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
hát őszintén szólva ha vki a barátaim, ismerőseim, családtagjaim közül valaha is börtönbe kerülne, soha az életben nem állnék már szóba az illetővel.Azért tenni kell, h vki oda kerüljön, nem történik az úgy , h hoppá, véletlenül a börtönben kötöttem ki, akinek pedig ilyen ügyei vannak, az nekem nem társaság.
2010. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!