Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság = börtön?

A házasság = börtön?

Figyelt kérdés

El nem tudom, azt képzelni, hogy valaha is ilyesmire adjam a fejem, ez több okból is adódhat:

1: Fiatal vagyok (22).

2: Még nem volt tartós kapcsolatom.

3: Mivel nem volt komoly kapcsolatom, ezért félek, hogy nem tudom kiélni magamat.


2010. ápr. 19. 11:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem börtön a házasság, persze csak akkor, ha a megfelelő embert választod társadul.
2010. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem értek veled egyet.
2010. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Első.


Ugyen azt akartad írni, hogy a NEM megfelelő partnert?

2010. ápr. 19. 11:13
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha még tartós kapcsolatod se volt akkor szerintem te teljesen feleslegesen aggódsz a házasság miatt.
2010. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kicsit lehetene részletesebben fogalmazni!
2010. ápr. 19. 11:13
 6/26 A kérdező kommentje:
Hmm. Na ez igaz, akkor lehet, hogy nem is fogok soha megnősülni?:D:D
2010. ápr. 19. 11:14
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen szerintem sok sok férfi így gondolja. Aztán majd beleszerelmesedsz valakibe, aki nélkül képtelen leszel élni!!! Minden percet vele akarsz tölteni, gyerekekt akarsz tőle, na majd térjünk vissza rá ezek után. Mert előbb utóbb mindenkit elér a "végzet"!!!!
2010. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem is börtön, de a modern "röghöz kötés", ill. bármely fél adósságára egy plusz kezes (jogilag).


Két embert viszont nem ez tud egymás mellett tartani.

2010. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%
Ha férfi vagy, akkor már érthetőbb miért gondolkodsz így. Sokan így vélekednek a környezetemben is, és láss csodát: pár év múlva megházasodnak méghozzá teljesen önszántukból! :) És sokan azzal magyarázzák a döntést, hogy jó egy biztonságos családi háttér a zűrös munka mögött.
2010. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A házasság ugyanolyan, mint a tartós kapcsolat, amelyben a felek együtt élnek. Börtön lenne? Bizonyos szempontból mindenképpen, hiszen egy ember mellett kell elkötelezned magad, és ígéretet teszel arra, hogy mellette minden körülmények között kitartasz. De megkérdezheted, hogy ugyan miért akarná valaki is azt, hogy örökre összekösse az életét egyetlen emberrel? Mert biztonságot ad.

Az a tény, hogy annyi válás és szakítás van, nem azt bizonyítja, hogy a házasság és a tartós párkapcsolat intézménye halott, hanem azt, hogy a párok előbb költöznek össze, és problémák esetén gyorsabban válnak szét, mint azt egy igazi, mély érzelmeken alapuló kapcsolattól várni lehetne. Ezek az emberek nem szeretik igazán egymást, csak összehozzák őket a hormonok és a magány fenyegetése, nem gondolkodnak, cselekszenek. Nem ismerik igazán azt, akivel összekötik az életüket, és amikor végül kiderülnek a turpisságok, azokat nem hajlandók és nem is képesek kezelni. Na nekik SOHA nem kellene házasodniuk, de még csak összeköltözniük sem. Mégis megteszik, és ezért annyi a válás.

Szóval valóban nem érdemes házasságot tervezni olyasvalakivel, akivel az ember még nem élt együtt huzamosabb ideig. Aki már együtt él pár éve a párjával, és túlélt a kapcsolatuk néhány húzósabb veszekedést, azok állnak készen a házasságra.

2010. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!