Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék tőletek, ha...

Valamitkereső kérdése:

Segítséget kérnék tőletek, ha van erre vonatkozó információtok: Lehet-e házassági szerződéssel sokkal rosszabb helyzetbe hozni az egyik felet, mint ami szerződés hiányában válás esetén járna neki?

Figyelt kérdés
A lányom 2 hónapja ment férjhez Németországban, egy nálunk tehetősebb férfihoz, most tudtam meg, hogy tegnap szerződést kötöttek. A lányom információ hiányban van, nem is igen tudja mit írt alá- nem is emlékszik, vakon bízik a párjában. Hát, én megdöbbentem. Jó lett volna, ha én átnézhetem- gyanítom ezt el akarta kerülni.

#házassági szerződés #válás utáni vagyonmegosztás
2015. jún. 12. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Relativ. Mert ha van egy vállalkozás és esze is van annak akié és vezeti, evidens, hogy levédi+ a cég mindenkori bevétele és jövedelme külön vagyok lesz, még akkor is ha ők házasok.
2015. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem, hogy nagyon értünk a német joghoz. De ha a lányodnak nincs semmije, egészen biztosan nem fog rosszabb helyzetbe kerülni.


De egyébként is mindegy, ha a lányod bármit aláírkál, akkor bárki ki fogja tudni csalni a pénzét a jövőben is, és a végén úgyis pucér seggel fog vigyorogni.

2015. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

"nem is igen tudja mit írt alá"


Ettől a szerződéstől eltekintve, a lányodnak még nagyon sok és valószínűleg komoly problémája lesz az életben.

2015. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, Feri, én is ettől félek. Egészen megdöbbentem. Nyilván a megkötött szerződés ismeretében jobban eligazodnék a történtekben, így csak tapogatózom. A kérdést, az első döbbenetemben tettem fel. Nincs kifogásom a házassági szerződéssel, jónak, tisztességesnek tartom - ha valóban az. Az gyanús, hogy nem tudtam róla.. Szerelmi házasság. Azt azért nem szeretném, hogy baj esetén, akár 20 év múlva, egy szerződés miatt kisemmizve váljon nullává az ő munkája. Nem érett még sajnos a felelős döntések meghozatalára. De felnőttkorú.
2015. jún. 12. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!