Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny feleségek, milyen...

Féltékeny feleségek, milyen helyzetekben jön elő a "zöld szörny", van-e valós ok rá, hogyan próbáljátok kezelni?

Figyelt kérdés
Olyan feleségek (esetleg férjek) válaszát várom, akik bevallják maguknak is, hogy féltékeny típusok. Milyen helyzetekben jön elő a féltékenység, van-e tényeges ok rá, hogyan próbáljátok kezelni, stb?
2015. jún. 12. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Én nem vagyok féltékeny típus. Ez a teljes mértékben a páromtól függ. Volt olyan párom, akiben 100%-ig megbíztam, soha nem voltam rá féltékeny, pedig a legjobb barátja egy lány volt. Még én mondtam neki mindig, hogy nehogy miattam hanyagolja, nyugodtan csináljanak együtt programokat.

Viszont volt olyan párom is, akinél féltékeny voltam. Valahogy éreztem, hogy kamuzik, hogy most éppen miért nem ér rá, stb. Ki is derült utólag, hogy megcsalt.

2015. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Ésss.... (dum bamm bsszz..) megszólalt pont az aki nem féltékeny tipus :))) -de birom az ilyet.


Én nem szégyellem kicsit sem hogy féltékeny tipus vagyok.

És igenis ha már úgy gondolom hogy túlmegy a határon az a dolog ami kiváltja belőlem, akkor megmondom kerek perec a páromnak.

Igen, volt már rá VALÓS OKOM (szóval nem kitaláltam és túlkomplikáltam a helyzetet).

Le is irom mi volt : régen engem nagyon zavart hogy mig párom velem alig csinált és tett fel közös képet a facebook profiljára, addig sorba láttam a közös képet vele meg a nagyon közeli nő barátaival. Igenis ez nagyon zavart, főképp hogy elég közeli tipusú képek voltak és abszolút nem szolidak (gondolom értitek).

Alapjába véve az nem zavart sosem hogy nő/lány barátai is vannak, nekem is vannak fiú/férfi barátaim. De úgy gondolom kell legyen egy bizonyos határ amit mindkét félnek illik tudnia.

A példa kedvéért volt olyan (és ez tényleg megtörtént és itt borzalmasan kiakadtam már) : párom mellettem facebook-ozott és kapott egy üzenetet az egyik legjobb lány barátjától amiben olyan szavak álltak a mondandók mellett hogy "drága", "lelkem"... Na hó! Azért más ilyen szavakkal ne szólitgassa meg a páromat ! Ezt korábbi kapcsolataimban sem toleráltam, és ebben sem voltam hajlandó.


Borzalmasan ki tudok ilyenkor bukni, de próbálom racionális érvekkel rábirni páromat arra hogy ez igy nekem nem tetszik és tegyen az ügy érdekében valamit.

Csak egyetlen egyszer volt ebből veszekedés.

2015. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Én baromira féltékeny nő vagyok! A párom szerint! Mert még nem találkozott olyan nővel aki balhézik az utcán ha megnéz egy nőt,vagy elszámoltatja minden percéről!Tehát szerintem csak egy simán féltékeny eset vagyok!Ráadásul mindig van kiváltó oka a dolognak,mégha csak én is kombinálom össze apró jelek alapján! De még soha az életben nem bukott le a párom,sőt szerintem nem is csalt meg!Kb. félévente jön rám a dili,valami kis ártatlan okkal,aztán belül őrlődöm és az egész mint a hólabda csak duzzad bennem,szegény pasim meg nem is érti,hogy mi van csak látja rajtam,hogy esz a penész! Persze nem szól,nem kérdez--amivel még jobban feldühít! Aztán egyszer csak robbanok,kitör a hiszti,ő bölcsen elviseli,megszeretget,mond pár mondatot és én rájövök mekkora marha voltam és mindig megígérem neki,hogy legközelebb rögtön szólok,nem várok hetekig összeesküvés elméleteket szőve magamban!:)Tulajdonképpen kifogtam a világ legrendesebb pasiját csak 20 éve nem hiszem el,hogy ekkora mázlim van!:)
2015. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Féltékenység = alacsony önértékelés. A boldog párkapcsolat érdekében nem érdemes ilyen "sérült" emberrel kezdeni, legyen az nő vagy férfi. Aki meg tudja, hogy ilyen az SOS kezdjen el gyúrni önmagán, mert nagy lépéseket tesz a kapcsolatának a tönkretételéért.
2015. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Amikor nem voltam fèltèkeny, akkor mindig megcsaltak. Gondoltàk ùgysem nèzek semminek utàna, nyugodtan lehet a hàtam mögött szòrakozni. Mostani pàrom mellett màr fèltèkeny vagyok. Mi ezt ùgy pròbàltuk meg oldani, hogy kötöttūnk egymàs közt egy kompromisszumot, hogy meddig mehetūnk el. Hàt ő az a fajta, aki mindig àtlèpi a hatàrokat. Egy pèlda; megbeszèltūk, ha ismerőssel talàlkozunk az utcàn, nem àllunk le a màsiknak puszit adni. Szia, hogy vagy, aztàn megyūnk tovàbb. Èn ìgy teszek, a pàrom meg be akarja nekem magyaràzni, hogy akkor őt bunkònak fogjàk nèzni. Ha elszakad a cèrna, akkor visszvàgok. Csiniruha, smink ès pà majd jövök. Ilyenkor megkèrdi aggòdva, hogy hova megyek, termèszetesen nem mondom meg. De àltalàban csak sètèlni, vagy eszek egy sūtit egy cukràszdàban.
2015. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok féltékeny típus, de egyszer én is nagyon féltékeny voltam.

Nem volt rá okom, de ezt be is vallottam magamnak.

Pont ezért, nagyon igyekeztem, hogy a párom ne vegyen észre belőle semmit, nem is vett, évekkel később egy "emlékidézős" estén beszéltünk róla.

2015. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as: jó fel vagy, de egy percet nem tudnék veled élni!:)
2016. febr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!