Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éve külön élek a férjemtől....

Tímea1969 kérdése:

3 éve külön élek a férjemtől. Most akarjuk a vagyonközösség megszüntetését. Közben elhunyt édesanyja után örökölt ingatlanrésze közös vagyonnak számít -e?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit örökölt, az akkor sem lenne közös, ha együtt élnétek.
2015. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az örökség (az ajándék is) sohasem számított közös vagyonnak, az a férjed különvagyona.
2015. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előzőek írták. AZ örökség mindig különvagyon.
2015. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen pénzsóvár vagy?...
2015. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem vagyok pénzsóvár...csak 3 éve még gyerektartást sem tudok rajta behajtani..mert adóstárs vagyok egy autólizingben amit annó együtt vettünk.és azóta is ő használja. amit nem hajlandó fizetni ha adja a gyerektartást....
2015. jún. 15. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem, az örökléssel szerzett vagyon még a vagyonközösség fennállása alatt is különvagyonnak számít.

Mióta (3 éve) megszűnt a vagyonközösségetek, semmilyen azóta szerzett vagyon nem lett közös.


Ügyvéd

2015. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"3 éve külön élek a férjemtől."


Akkor a vagyonközösség de facto 3 éve megszűnt.

A tartásdíjról van bírósági határozat? Milyen lépésekel tettél 3 év(!) alatt az elmaradt tartásdíj behajtására?

2015. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

"adóstárs vagyok egy autólizingben amit annó együtt vettünk.és azóta is ő használja. amit nem hajlandó fizetni ha adja a gyerektartást"


Más a lízing és más a gyerektartás, a kettőt nem moshatja össze. Én a helyedben ügyvédhez és bírósághoz fordulnék.

2015. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Már régen bíróságra kellet volna menned a gyt miatt. Az örökség valóban csak az övé, ahhoz semmi közöd, de a gyt-t fizetnie kötelesség a gyereke felé.
2015. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!