Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3 hónapja a sógornőmék beadták...

3 hónapja a sógornőmék beadták a válókeresetet, ügyvédnél lenyilatkozták, hogy 6 hónapja külön élnek, a vagyonmegosztás is tisztázására került. Sajnálatos módon karácsony előtt a sógorom tragikus autóbalesetben elhunyt. Ilyen esetben ki örököl?!

Figyelt kérdés

#halál #öröklés #válás #hagyaték #vagyonközösség megszűnése #válókeresetet
2013. jan. 21. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, vannak-e gyerekek. Ha vannak, akkor mindenképpen ők.


Ha nincsenek, akkor jogászt kell megkérdezni, elég különleges helyzet...

2013. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek gyerekek, ezért vagyok én is tanácstalan.
2013. jan. 21. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amig nincsnek törvényesel elválva, addig a feleség ugyanúgy örököl, mintha nem adták volna be a válókeresetet.
2013. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is ez a gyanúm, de biztosan nem merném mondani, mégpedig a vagyonmegosztás miatt...
2013. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
AMIG nincs határozat, addig házastársak, és addig a vagyon is közös. A vagyonmegosztás csak akkor lép érvénybe, ha kimondják a válást, elötte nem érvényes.
2013. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha elhunyt sógorod nem készített vagy készítetett végrendeletet illetőleg öröklési szerződést, akkor a közjegyző a törvényes öröklés rendje szerint fogja átadni a hagyaték tárgyát képező dolgokat. Magyarán szólva végrendelet, öröklési szerződés és gyermek(ek) hiányában a házastárs örököl.
2013. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos pontatlanok. Mivel küklön élő házastársakról van szó, ezért a Ptk. kizárja az öröklésből a házastársat. Az viszont fontos, hogy a bíróság/közjegyző ezt nem veheti autómatikusan figyelembe, vagy a házastársnak vagy a házastárs kiesése esetén örökössé váló hozzátartozónak kell hivatkozni a különélés tényére.
2013. jan. 24. 05:19
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha ennél pomtosabb válaszot akarsz, akkor keress fel egy családjoggal foglalkozó ügyvédet, mert ö szakember, és mert neki minden fontos adatot meg tudsz adni, illetve ha hiányzik valamilyen információ, rá tud kérdezni és ezek ismeretében tudja megmondani, hogy az ADOTT esetben mi a tényállás.


ITT, ahol a legtöbb válaszoló nem erre szakosodott, illetve aki igen, az sem ismer minden apróságot a kérdésben, garantáltan nem fogsz 100%-osean megbizható választ kapni.

2013. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A választ nem bírálatnak szántam, hanem segítségnek, ha valaki később rákeres, tudja, mi lett a vége a mi helyzetünkben. Abban is igazad van, hogy szakértőt kell keresni. 3 ügyvéddel beszéltem, mind mást mondott, ezért gondoltam itt is megerősítést keresni. Mindegyik ügyvéd helyes dolgot mondott, de mind csak részinformáció volt. Megvettem a Ptk öröklési joggal foglalkozó tankönyvet és áttanulmányoztam, így jutottam el a teljes válaszig. Tényleg minden válaszadónak köszönöm a segítséget!
2013. jan. 25. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!