Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhunyt családtag gyászolása...

Elhunyt családtag gyászolása miatt nem megyek dolgozni/iskolába, akkor azt megérik?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagyapám. A héten nem voltam iskolában, jövőhéten gyakorlatra kellene mennem, de nagyon nehezen viselem a halálát, az agyam teljesen ki van kapcsolva, mellkasi nyomásom van.. szóval nehéz most. Az orvos kiírt a temetésig, szóval papír van róla. Gyakorlati oktatási helyen megértik, hogy ha nem megyek emiatt?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. márc. 22. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!


Az bizony a gyakorlati oktatótól vagy az oktatás jellegétől függ. Ha méltányosak, és lehetséges ilyesmi, elfogadják, és esetleg később pótolhatod a kimaradt órákat. De sajnos mondhatják azt is, hogy így nem kapod meg az igazolást/jegyet, hogy teljesítetted a gyakorlatot. Milyen iskola/munkahely?

2015. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem gyökér állatok,igen
2015. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan más gyakorlati csoport, ami később teljesíti ugyanazt a gyakorlatot, akkor biztosan megengedik, hogy hozzájuk csatlakozz. Ha viszont a ti csoportotok az egyetlen vagy a legkésőbbi beosztású, akkor valószínűleg meg kell ismételned a tárgyat egy későbbi félévben. A tantárgyfelelősnél érdeklődj, és neki (meg a gyakorlatvezetőnek) jelezd a hiányzást.
2015. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadsz egy tanácsot, menj be! Tapasztalatból mondom, a munka nagyon jó gondolatterelő.
2015. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem fogok megerteni, ha nem lesz róla orvosi igazolasod. Munkából is 3 (vagy 2?) nap rendkívüli szabadságot adnak erre. Egészen pontosan közeli hozzátartozó -szülő, gyermek és testvér, valamint házastárs és annak közeli hozzatartozoja- halála esetén. Nagyszülore nem is jár
2015. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%
Menj orvoshoz, mert pszichésen még beteg vagy.
2015. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Már bocs, de miért lenne pszichésen beteg? Most halt meg egy szerette, az első pár hétben ezek teljesen normális gyászreakciók. Nyilván pár hét elteltével el kell múljon a legintenzívebb szakasz, és aztán kb. egy év alatt szelídül kedves emlékké az elhunyt. Elhúzódó gyászreakció létezik, és esetenként igényelhet kezelést, de az nem most van, hanem sok-sok idő múlva, ha nem javul a gyászoló állapota.
2015. márc. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. 4-esnek igaza van, megerősíthetem (szintén tapasztalat), könnyebben feldolgozod a gyászt, ha bemész, mintha otthon csak ezen jár az eszed. A gyakorlatvezetőnek elmondhatod, mi a helyzet, hogy legyen elnézőbb, ha netán elmélázol, lassabban kapcsolsz.
2015. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Gyászolni nem csak úgy lehet, hogy elvonulsz a világ elől és begubózol magadba. Lehet, hogy ilyenkor az esne a legjobban, azonban az élet nem áll meg. Nap mint nap halnak meg emberek, ráadásul egy idős ember halálát nem kell tragédiaként megélni, mert ez az élet rendje. Fáj, persze, de az élet megy tovább.
2015. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
14%
én maikor csak temetés miatt hiányoztam és vittem a halotti bizonyítván ymásolatát. és másnap suli. és nem haltam bele..
2015. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!