Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? Volt már...

Hogy oldjam meg? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok, most érettségiztem. Olyan helyzetbe kerültem, hogy ősszel muszáj lesz elköltöznöm onnan, ahol most lakom. Van egy lakásom, de nincs berendezve egyáltalán. Ősszel elkezdek egy kétéves szakmát, tehát tanulni fogok még, de mindemellett valahogy munkát vállalok majd, hogy fenntartsam magam. Helyzetem miatt havonta 31.000 ft-ot kapok az államtól. Hogy tartam fenn magam, és hogy oldjam meg azt, hogy ne egy üres lakásba költözzek be? Béreljek egy szobát? Anyagi támogatásra nem számíthatok. Köszi a segítséget.

20L


2015. jún. 19. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Menj el diàkmelóra!

Kiadhatod albiba a hàzat.( bàr ez kockàzatos is lehet)

Vagy idövel mindig veszel valamit a lakàsba!

Megigényelsz minden tàmogatàst amit csak tudsz.

2015. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
tudod én mennyi ideig laktam egy üres bérelt sufniban ahol csak egy matrac volt a földön?
2015. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Mekkora a lakás?

Ha van több szoba,esetleg odavehetnél egy albérlőt,mondjuk egy egyetemista lányt,biztos találsz,aki megfelel.

Mellette diákmunka,jobb ötletem nincs.

Vag kiadhatod és te mész albérletbe,bár nagyon nézd meg kit költöztetsz oda.

a lakást le fogják lakni,ez nem kérdés,de legalább fizessenek.

Én gazdag egyetemistáknak adnám ki,ahol a szülők fizetik az egészet.

2015. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2.

mennyi idő volt, mire rendeződött a helyzet?

2015. jún. 19. 09:01
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

a másik szobába keresel albérlőt és tádám, máris jönni fog némi bevételed :) a hirdetésbe beírod, hogy bútorazatlan szoba!


keress melót,pultozni biztos felvesznek!vagy tescoba


hallgatói jogviszony nélkül viszont nem kapsz diákmunkát

2015. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre az lesz, hogy a nyáron vállalok munkát relatíve jó fizetésért, és spórolok majd úgy, hogy használt cuccokat (mosógéptől hűtőig elkezdve) veszek majd rajta.
2015. jún. 19. 09:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Most nyáron dolgozz, abból megveszed a legszükségesebbet. Nem kell berendezni, de ha már van egy matracod, ágyneműd az jó. Keress egy albérlőt.

Gondolkodj el azon, hogy mennyire fontos ez a szakma és rendes munka mellett is tudsz-e tanulni. Szerintem azt most semmiképpen sem engedheted meg magadnak, hogy csak tanulj és ne legyen főállású melóhelyed.

Én is (és még sokan mások) főállású munka mellett végeztem főiskolát, meg lehet oldani.

2015. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Állj össze más diákokkal, olcsó bútorozott albérletben egy szobát vegyél ki. Közben meló, és a két éves suli végén önállósulhatsz!
2015. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, menj el minden hivatalba, Munkaügyi Hivatal, önkormányzati családsegítő, szociális iroda, stb., és kérdezd meg őket, ebben az élethelyzetben mi JÁR Neked! Mert biztos jár valami!

Először végy egy összehajthatós szivacsmatracot a Möbelixben, aztán a többi adja magát, mire van szükség. Teszveszen, Vaterán, apróhirdetésben mindent kapsz párezer Ft-ért.

Ha van külön szoba a lakásban, keress hirdetésben lakótársat, add ki!

2015. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Egy csomó ingyen elvihető bútorokat lehet találni a neten, persze kérdés, hogy abban a városban van-e, ahol laksz, illetve a szállítást meg tudod-e oldani.


1 ft-os aukciók a vaterán otthon kategóriában:

[link]


pl ez a fotel itt pár óra múlva lejár, és még senki nem licitált, tehát akár 1 ft-ért is elvihető:

[link]

2015. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!