Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell lépnie egy elvált...

Mikor kell lépnie egy elvált apának a gyámhivatal felé?

Figyelt kérdés

A helyzet:

Az anya gyerektartásból (60 ezer 2 gyerekre) és családi pótlékból él Szegeden.

Munkahelye nincs és nem is nagyon keres.

Tartozásai vannak.

Telefonját kikapcsolták.

Lakáshitelt én fizetem, holott már nem is lakom ott.

Segélyeket, támogatásokat nem akarja intézni.

Közömbös a hozzáállása.


Várjam meg míg teljesen elsüllyed a hajó és akkor lépjek?


2015. jún. 19. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
minél előbb
2015. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem lépjen most. Nem várnám meg, amíg a gyerekek hetek óta száraz kenyéren élnek. Anyuka lehet beteg, depressziós, akkor bizony apuka vegye át a nevelést, mert nem megfelelő környezet egy instabil szülő a gyerekeknek.
2015. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Csak azt tudom mondani, amit az első. Ha lehetősége van magához venni őket, akkor minél hamarabb!!
2015. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Konkrétan mivel akarsz a gyamhivatalhoz fordulni?

A munkanélküliség nem indok, telefon nem kötelező, segélyt kérni szinten nem.

Mit akrsz mondani a gyamhivtalban?

2015. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Mi a célod? Az hogy ne süllyedjen el a hajó, azaz gyerekeket nevelje anyuka továbbra is a neki küldött 60 ezer forintból, vagy az hogy a gyerekek minél előbb nálad legyenek? Utóbbi esetben hagyjad csak elsüllyedni a hajót, mondd hogy gyerekek jöhetnek hozzád vagy intézz és fizess nekik nyári napközit, napi 3-szori étellel.
2015. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

5-ös: ad nekik 60ezret és még fizet egy lakáshitelt anyuka helyett, az is biztos alsó hangon 50ezer. Tehát több mint 100ezerrel támogatja havonta. Ezen kívül még fizessen napközit?!

Gondolom abból van kérdezőnek elege hogy anyuka csak tartja a markát, dolgozni lusta sőt még annyit se csinál hogy utánajárjon egyéb támogatásoknak, csak férjet lehúzni van ereje.

(Mondom ezt nőként.)

2015. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

6 - mondja ezt apuka.

Ha én aggodnek a gyerekemert, akkor nem azt sorolnám, hogy anyuka/apuka nem dolgozik, tartozás van, nincs telefon, hanem azt, amiben a gyerekem hiányt szenved.

A felsoroltak egyike se jelenti azt, hogy anyuka nem megfelelően gondoskodik a gyerekekről. Nem mellesleg azt se tudni, mekkora gyerekek. Mi van, ha egy 2 éves és egy pár hónapos gyerekről van szó és nem veszik fel őket bölcsibe? Hogy menjen dolgozni? De nagyobb gyerek mellett se egyszerű, lévén minimum 12 éves korig ég kell ám oldani a felügyeletet

2015. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem itt a te szándékaid a mérvadóak és hogy anyuka mire költi a bevételét (szinte csak a gyerekekre vagy inkább magára) Ha szeretnéd, hogy a gyerekek nálad legyenek elhelyezve, menj a gyámügyre. Ha viszont, nem akarod az anyától elvenni őket, inkább legyél rá hatással és addig unszold, amíg nem tesz lépéseket a támogatás és egyébbel kapcsolatban.

Személyes meglátásom szerint 90 ezer Ft-ból plusz még a hitelt is te fizeted, meg lehet élni. Sajnos vannak olyan anyák, akik nem tesznek meg semmit a gyerekük érekében, hanem csak az exből akarják fedezni a kiadásaikat. Rajtad múlik, hogy hagyod-e magad kihasználni még ennél is jobban a gyerekek érdekében.

2015. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Már régen kellett volna...


Viszont van egy nagy tévedésed:


"Lakáshitelt én fizetem, holott már nem is lakom ott."


Figyelj, a bankot nem érdekli, ki kivel kefélget, vagy ki lakik a macájával, vagy ki ment a híd alá, ő a pénzét akarja. Teljesen jogosan, egyébként.

2015. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Tisztába vagyok vele, hogy a bankot nem érdekli.

De most nem erről szól a kérdésem. Azért írtam, hogy érzékeltessem a helyzetet.


"Konkrétan mivel akarsz a gyamhivatalhoz fordulni?

A munkanélküliség nem indok, telefon nem kötelező, segélyt kérni szinten nem.

Mit akrsz mondani a gyamhivtalban?"


Pont ezért tettem fel a kérdést, mert én is úgy gondolom, hogy nincs még nyomós okom menni a gyámhoz, de ha segítenének megelőzni a nagyobb baj, akkor csak lenne értelme. Persze fogalmam sincs, tudnak-e, akarnak segíteni ebben a helyzetben.

2015. jún. 19. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!