Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beleegyezek, hogy a gyerek...

Ha beleegyezek, hogy a gyerek névlevételére kerüljön a sor (tehát az anyja nevét viselje), akkor a továbbiakban milyen jogok es kötelezettségek illetnek meg?

Figyelt kérdés
az anyával nem élünk együtt, és azt találta ki, hogy a gyereket cseszegetik a neve miatt...nem értem, én is ezzel a névvel nőttem fel es semmi baj nem volt. de ez mindegy, nem ez a kérdés. koszi a valaszokat
2015. jún. 24. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan teljes jogú szülő maradsz.

Egyébként meg nincs olyan, hogy "névlevétel", ez névváltoztatás..

2015. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem névlevétel, ha nem adod örökbe, hanem csak névváltoztatás, ahogy első is írja. Kb annyi, mintha a gyerek eddig Józsika volt, nem tetszik neki, így megváltoztatják Petikére, attól még a tied, feleős vagy èrte. Ha eddig a te vezetéknevedet viselte, mondjuk volt Horváth, de névváltoztatás során átíratjátok Kissre, ami anyuka veetékneve, mert az jobban tetszik, a nem befolyásol semmit.
2015. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól , hogy a neve megváltozik, még az apja maradsz. Ha külön éltek akkor jogod lesz látogatni a kicsit, amikor nagyobb akkor nálad is lehet heteket (pl: nyári szünet), és fizetned kell a tartásdíjat.
2015. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi

ó mindegy az,a lényeg hogy megértetted :D

2015. jún. 24. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!