Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e olyan ügyvéd, akihez...

Van-e olyan ügyvéd, akihez méltányosságból fordulhatok? Mit tennétek a helyemben? Mit tegyek, ha a gyerek is menni akar -vagy csak belebeszéli az anyja-, mert azt mondja nekem, hogy ne tegyek neki keresztbe, mert Ő is menni akar?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves kisfiam, akivel három éves kora óta csak "hétvégi apuka" szerepet töltök be 9 éves koráig.1 éve nagyon sokat együtt vagyok vele, már nemcsak hétvégente. Az anyja külföldön akar - sőt fog is - dolgozni. Viszi a gyereket. A gyerek, kivel már sokat beszélgettem erről. Sajna menni is akar. Én ezt nem akarom, nem tudom, hogy mitévő legyek. Pénzem nincs ügyvédekre, de nekem ez nagyon szörnyű dolog. Nem tudok aludni, folyton csak az jár a fejemben, hogy a vérem, a gyermekem, mindaz, ami éltet tudom, hogy elveszítem.

2015. jan. 20. 10:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem pontosan a jogszabályt, de nem olyan egyszerű külföldre vinni egy kiskorú gyereket. Menj ingyenes jogtanácsadásra, ha nem tudsz ügyvédet fogadni, de lehet, hogy a gyámügy is tud - legalább tájékoztatás szintjén - segíteni.
2015. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Költőnő? ***** válasza:
100%
asszem bíróságon meghatározott napokon van ingyenes jogsegély. De én úgy tudom, h ahhoz h külfödre tudja vinni, mkét szülő írásos beleegyezése kell.
2015. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Ha ő is menni akar, akkor pont azért, mert szeretem, az ő javát nézném. Jobb lesz neked, ha erőszakkal elszakítod az anyjától és a számára pozitív lehetőségtől, aztán nézegetheted otthon a szomorú gyerekedet?
2015. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

És mit szeretnél? Te nevelnéd? Ha a gyerek akarata ellenére itthon maradna veled, az kinek lenne jó?

Gondolom, anyuka nem véletlenül akar külföldön dolgozni. Biztosan ott jó lehetőséget talált.

2015. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

Elvileg ahhoz, hogy a gyerek mehessen, kellene az apa beleegyezés is, de ezt helyette a gyámhatóság megadhatja, az apa akarata ellenére. Csak nagyon indolkolt esetben nem engedik a gyereket, mármint ha ott nem bztosított a megélhetése, vagy veszélyeztetve lenne.


A te esetedben, föként mivel a gyerek is akar menni, nincs sok értelme nem belemenni.

Viszont ilyen esetekben a láthatás másként van szabályozva: egyrészt a láthátás miatt felmerülö többletköltségeket az elköltözö félnek kell állnia (oda-vissza út, esetleg szállás), másrészt a nagyobb iskolai szüneteket a különélö szülövel tölti a gyerek. Így sok esetben többet lehetsz ténylegesen a gyerekkel, illetve egy hosszabb együtt töltött idö alatt jobb kapcsolatot lehet a gyerekkel létrehozni, mint pár órs hétvégi találkozásokkor.


Azt nem értem, emiatt miért veszíteed el a gyereket, föként az internet korában akár napi szinten is tarthatjátok a kapcsolatot egymással.

2015. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%

ne haragudj, de ha VALOBAN szeretned a gyereket, akkor tamogatnad.


Egy onzo alak vagy.

2015. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, egyfelől ahogy írták, van ingyenes jogsegélyszolgálat a bíróságokon, ha beírod a gugliba, hogy ingyenes jogsegély, biztosan fogsz találni a lakóhelyedhez közelit is.

Másfelől ragaszkodj a pszichológiai szakvéleményhez, ha az azt mutatja, hogy a gyerek tényleg menni akar, akkor egyezzetek meg egy normális kapcsolattartásban - pl. hogy az iskolai szünetek nagyobb részében nálad van - és engedd. Ha viszont azt mutatja, hogy banyucika manipulál, akkor vidd perre, ez esetben nagy eséllyel meg is nyered... ha nem egyből, hát másodfokon.

2015. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha a gyámhivatal engedélyezi, fordulj bírósághoz, és a gyerek garantáltan itthon marad. Manipuláló anyucika meg csak menjen!
2015. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Ez az!


Szakitsatok el EROSZAKKAL a gyereket az anyjatol, rakjatok at az apjahoz aki sajat bevallasa szerint is hetvegi apuka, soha a budos eletben nem nevelte azt a gyereket, nem gondoskodott rola.


Ezt biztos nagyon jo lesz a gyereknek, ugye? Tonkretennetek egy gyereket, csak hogy apuci sajat kis onzo vilaga fel ne boruljon veletlenul.


"olyton csak az jár a fejemben, hogy a vérem, a gyermekem, mindaz, ami éltet tudom, hogy elveszítem."


Meg veletlenul sem az jar a fejeben hogy mi lenne a legjobb a gyereknek. Hat, tuti nem az hogy ha elszakitod az anyjatol.



Miert ne mehetne kulfoldre? Az EUban vagyunk, ahhoz sem kell engedely, hogy Miskolcrol elkoltozz Budapestre.

2015. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, akit érdemesnek tartottam, annak privát üzenetet küldtem, s remélem hasznos információkra lelek válaszaikban.
2015. jan. 20. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!