Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az apám?

Alkoholista az apám?

Figyelt kérdés

Hétköznapokon minden este 2 sört iszik és szombaton bepálinkázik a szesztestvéreivel, ilyenkor láthatóan részeg. Nem balhézik, hazajön és alszik. Vasárnap nem iszik alkoholt. Sokat dolgozik, mindent megtesz értünk. 45 éves és mindig is ivott, volt amikor többet.

Anyám havonta egyszer szóvá teszi a részegséget, de minden marad a régiben. Mit tehetnénk, hogy ne igyon?



2015. jún. 23. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Lehet hogy a definíció alapján alkoholistának számít, de szerintem ő így lazít. A napi két sör szerintem nem számít soknak.
2015. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Sokan sokféle definíciót adtak az alkoholizmusnak, hogy hivatalosan most mi érvényes, azt nem tudom.


De az apukád láthatóan éli az életét, az igazi kemény alkesz már csak azért él, hogy igyon. Neki fontos a munka, a család. 2 sör nem sok. Azt viszont megértem, hogy anyudat zavarja, hogy minden szombaton részegedés van, ahelyett, hogy együtt lehetnétek a hétvégén... :(


Ezzel együtt ha nem agresszív, nem bánt senkit, akkor nehezen lehetne belekötni, hogy piheni ki a munkahetet...

2015. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem az. Ismerek aki napi ennyi pálinkát iszik.
2015. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

nem mondanam alkoholistanak. Az esti ket sor az semmi, a hetvegi egyszeri berugas meg szimplan rekreacios cellal tortenik, nem pedig kenyszerbol.


Egy alkoholista MINDEN NAP iszik, anelkul nem tud mukodni, kimaszik az agybol es tolja a felest, bort, sort, ami eppen aktualis nala. Az alkoholizmus egy szenvedelybetegseg, apukad (legalabbis a leirtak alapjan) meg nem kenyszeres ivo.


De lehet belole az kesobb.


En a csalad helyeben nem csinalnek ebbol nagy ugyet.

2015. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Felfogás kérdése. Elméletileg nem a mennyiség, hanem a rendszeresség számít. Szerintem határeset és érdemes lenne odafigyelni rá.
2015. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Igen, az. Te semmit nem tehetsz, ez rajta múlik, és jobb nem lesz, csak rosszabb. Erre készülj fel.
2015. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

" Elméletileg nem a mennyiség, hanem a rendszeresség számít."


Én akkor az vagyok. Rendszeresen iszom a születésnapomon és szilveszterkor.

2015. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Napi két sör messze nem alkoholizmus. Ennyi erővel az őseink is mind alkeszok voltak, az ebéd utáni egy pohár borral?
2015. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az ilyen mértékű fogyasztás már alkoholizmus, mert enélkül már nem tudná tovább csinálni az életét. De rosszabb nem feltétlenül lesz, mindig is így élt, megváltoztatni teljesen reménytelen. Te nem tehetsz semmit, és nem is dolgod.
2015. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!