Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista élettárs! SOS?

Alkoholista élettárs! SOS?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írom-e, de van egy ismerősöm, aki kétségbe van esve. Van egy élettársa, aki alkoholista, és egyre rosszabb a helyzet. Évekig várta, hogy megváltozik, de nem hogy jobb, hanem rosszabb lett. Ő látja el a férfit, mert minden pénzét elissza. Már a buszjegyre adott pénzt is elissza és inkább gyalogol. A nő (nyugdíjas korú) már teljesen kivan és nem tudja, mit csináljon. El akarta már küldeni,de természetesen a férfi nem akar menni. Naná, hisz itt teljes ellátás, plusz pénz, feje felett fedél.... mégis mit lehetne tennie szegény asszonynak, hisz az Ő életét is teljesen tönkreteszi! Hová lehet fordulnia, mit lehet tennie???
2015. máj. 28. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A nőé a lakás? Ha igen, elvitetheti a férfit, mivel semmi köze nincs oda. Ha a férfié a lakás, esetleg közös, akkor sok mindent nem tud csinálni.
2015. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A nőé a ház, mert már régen megvolt ez a háza és itt lakott, amikor ezzel az emberrel megismerkedett. Van ennek az embernek egy 70 x éves anyja is, de hallani sem akar arról, hogy oda visszamenjen a fia. De kihez kell forduljon, hogy elvigyék? Rengeteg cucca is ott van nála.
2015. máj. 28. 16:39
 3/14 Vivoo95 válasza:
100%
Szia. ha a nőé a ház nyugodtan hivhatja a rendőrséget ők kiteszik..az hogy hová megy az legyen a férfi dolga
2015. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben valóban hívhat rendőrt, elvitetheti, a cuccait meg kidobálhatja!
2015. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Mennyi idős ez a férfi, és mióta iszik?
2015. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 vfrtom ***** válasza:
100%
Zárcsere, cuccot az utcára, ha balhézik rendör. Garázdaságért, magánlaksertésért még be is viszik.
2015. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, mi is végig jártuk a procedúrát, mert ha be van jelentve a lakásba a pacek, akkor nem tudod ki tenni. És most hiába kezdenek rám köpködni, meg mínuszolni, mert én ezt végig jártam, és legális úton nem megy hála a magyar törvényeknek. Az hogy alkoholista az önmagában kevés. Ha veri a hölgyet, akkor a bíróság elrendelheti a távoltartást. De az is macera, mert látlelettel kell bizonyítani, és először csak pár napra fogja eltiltani az alkoholistát. A hatóságoktól először én is ilyen választ kaptam, hogy fiktívvé kell nyilváníttatni a lakcímen. Megkérdeztem, hogy az mit jelent. A válasz: A következő népszámláláskor nem lesz beleszámolva a népsűrűségbe! Úgyhogy igazából azt tanácsolom a hölgynek, hogy ha van férfi családtagja, azzal beszéljen. Ha nincs a fickó bejelentve a lakásba, akkor minden sztornó, zárcsere, és kész. Ha nem bír magával a mókus, akkor rendőrség.
2015. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát basszus ezt nem tudom, hogy be van-e jelentve. Komolyan emiatt nem tehet semmit?! Istenem... esetleg arra is gondoltam, hogy ha semmi nem megy, akkor megpróbálná eladni a házat. De nonszensz, hogy idáig el kell mennie a nőnek. Mert ha eladja, akkor semmit nem tud a pali tenni. A férfi még nem nyugdíjas, ötvenes. Azt nem tudom, mióta iszik, de már akkor is ivott, amikor összeköltöztek, csak a hölgy azt gondolta, hogy majd megváltozik...
2015. máj. 28. 20:16
 9/14 A kérdező kommentje:

És ha ideiglenesen van bejelentve?

De egyet nem értek, ezek szerint az állandó lakcímkártya egyenlő lenne a haszonélvezeti joggal? Mert akinek haszonélvezeti joga van, azt nem lehet tényleg kitenni a lakásból! Ezek szerint elég egy kártya is?!?!

2015. máj. 28. 20:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Rendőrség!
2015. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!