Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bíróságra megyek gyerektartás...

Bíróságra megyek gyerektartás követelni a volt élettársamtól, de neki se munkája se pénze. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Bíróságra adtam az ügyet mert a fiam apja nem fizet gyerektartást. Szereti a gyereket, látogatja meg minden de pénze nincs, mert nem dolgozik. Mit fog megítélni nekem így a bíróság, van valakinek tapasztalata?

2015. jún. 26. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Mit ítélne a semmiből?
2015. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

most komolyan képes lennél a gatyát is lehúzni róla?

Elég szívtelen vagy ha az utolsó falatot is kivennéd a szájából...

2015. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Elképzelhető, hogy megelőlegezi a bíróság, és majd levonják tőle, ha lesz miből.
2015. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Aki pedig azt írja, hogy a kérdező a szívtelen, miért nem próbálja a másik oldalról megközelíteni a dolgot: miért csinál valaki gyereket, ha önmagát sem képes eltartani?
2015. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

nem tudjuk az előzményeket lehet akkor pont úgy álltak anyagilag és később történt baj nem lehet így konkrét következtetéseket levonni de azok alapján amit tudunk ez így szívtelenség egy olyan emberen pénzt követelni aki amúgy is nincstelen kb mintha belerúgnánk a haldoklóba


A kérdező mondta hogy az apuka szereti és látogatja a gyerekét, szerintem majd ha lesz pénze szó nélkül adna

2015. jún. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

megitélik a minimumot utána megelölegezi az állam

a párodon majd behajta az állam

2015. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
27%
Egyet értek az előttem szólóval! "mért csinál gyereket az aki ön magát se tudja eltartani" Egyébként egyedül álló anya ként tudom, hogy mennyire nehéz egy gyereket eltartani és mindent megadni neki! Mi nem mentünk bíróságra mivel az apuka minden hónapba 15ezret fizet ön magától! Na de, hogy a kérdésre válaszoljak: Az állam a bíróság által kiszabott gyerektartás díjat meg előlegezi és amint dolgozni kezd aszt levonják tőle!
2015. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

1, A gyereket ketten hozták össze, ketten kell hogy eltartsak. Apuka mehet dolgozni.

2, A bíróság ilyen esetben a mindenkori ,minimálbér 20%át ítéli meg.

3, A bíróság semmit nem előlegez meg. A gyamhivatal lesz, ahol lehet majd állami megelolegezest igényelni. Alap feltétele a jogerős bírósági ítélet a tartasdijrol, minimum 6 havi nem teljesítés és minimum egy nemleges foglalási jegyzék nem teljesült vegrehajtasrol

2015. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

"most komolyan képes lennél a gatyát is lehúzni róla? "

Ő meg a gyereket szarka le. Látogatásból nem leget nevelni.


Emelje fel a popóját, és keressen munkát. Magának is élni kell valamiből.

A gyereket ketten hozták össze, így ne akarjon elegánsan kibújni a felelősség alól.

2015. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy tudom,6 hónapra visszamenőleg kérheted. Az állam ezután még 1 évig megelőlegezi gyereked számára,majd behajtják rajta.
2015. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!