Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyobbik gyerek 1 éve...

A nagyobbik gyerek 1 éve befejezte a tanulmányait, és, dolgozik! Szakmát és éretségit szerzett! A volt feleségem, mégis vonatja agyerektartást! Milyen következményei lesznek rá tekintve?

Figyelt kérdés

2015. jún. 13. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A gyerektartás vonása automatikus. Neked kell abbahagyni az utalást. Le kell tíltani,és a feleseleges,már nem járó összeget visszakövetelheted,és meg is kell kapnod.
2015. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem a volt feleséged vonatja, hanem te nem jelentetted be az illetékesnél a munkaügyön a dolgokat.

Visszakövetelheted a gyerekedtől az általa megevett ételt betöltött 18 évet követő hónaptól.

2015. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem,azt mondták jogi tanács adáson,hogy a gyerek,vagy az anyja köteles lett volna agyerek tanulmányait befejezése után,max 15 nppal bejelenteni!
2015. jún. 13. 15:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyik sem jelezte, hogy jogilag már nem járna a tartásdíj, így neked kell bírósé

ágon keresetet beadnod. Hogy mi legyen benne, azt az ingyenes tanácsadó napon a bíróságon elmondják.

2015. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 13. 15:50
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Nyújtsd be te akkor a kérelmet. Viszont én a te helyedben nem követelném vissza a túlfizetést. Attól még a gyereked apja vagy, hogy mâr nagykorú. Tekintsd úgy mint egy életkezdési, munkakezdési támogatást.Ha már nem is törõdsz vele. Ezt abból gondolom, hogy egy év kellett h rájöjj, hogy a gyerek már nem tanul és még mindig vonják a pénzt...
2015. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem vissza kötelni akarom!

A nagyobbik fiam sajnos nem akarja velem tartami a kapcsolatot.21 éves,én szívesen tartanám vele is a kapcsolatot!Az ország 2 végében lakunk!

Csak a közös családtagokon keresztül jutnak el róla az infok!

2015. jún. 13. 16:34
 8/14 A kérdező kommentje:

Mi előtt lelseszek mocskolva a sárga földig,amég hozzá tenném,hogy nem én voltam az aki félre lépet,nem egyszer!

Vagy az természetes,ha a feleség,félre lép?

2015. jún. 13. 16:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Te nyújtsd be a kérelmet, és próbáld meg visszaigényelni a jogosulatlanul felvett pénzt!

És tanulj meg írni...

2015. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Felülről a harmadik a gyerektartásdíj megszüntetése iránti kereset, töltsd és add be a bíróságon.

2015. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!