Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy lassan csótányok...

Félek, hogy lassan csótányok lesznek nálunk. A szüleim kóros gyűjtögetők. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy a szüleim már 2 gyerek után majdnem elváltak, akkor apámnak volt is már új kapcsolata. Anyám viszont megfenyegette, hogy akkor se ő, sem pedig a mamám nem láthat minket. Így hát minket választott. Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy nem bánta meg... Mindenesetre azóta négyen vagyunk, mint porontyok. Nem tudom, hogy azután vette-e kezdetét ez az egész vagy később, de már ott tartunk, hogy csak nagy ritkán takarítunk, mert nem tudunk megmozdulni a sok cucctól. Lehetne rosszabb is én nagyon jól felfogtam, de akkor sem tudok mit kezdeni ezzel. Akkor érte el tetőpontját, mikor kikönyörögtem, hogy a "hidegszobát" csináltassuk meg és ezzel végre legyen külön szobám. Neki is kezdtünk 2 éve kb. és hát azóta lappang a helyzet. Jelenleg a kisebbik öcsémmel vagyok egy szobában, aki egy emeletes ágy alsó részén "lakik", miközben én már külön ágyon, mert a felső részt is tartónak használjuk már. A ház amúgy szerintem egy 6 fős családnak nem kicsi, így még bosszantóbb a helyzet. Apu Budapesten dolgozik, így csak hétvégente van itthon általában. Anya ideggyenge...vagyis csak szerintünk, ugyanis a látszatot mások előtt mindig fenntartja. Pl. kiakasztó tud lenni, ha a húgom elesik(vérzik a feje) és sírva megy oda hozzá, de tőlem kérdezi rémületében, hogy mit csináljon. A külön szoba kísérlettel is kicsit javítani akartam a helyzeten (nem tagadom, akkor elsősorban az enyémen). De már történtek velem olyan dolgok(nem csak itthon), amiktől arra is rájöhettem, hogy mindenki szenved. Valószínű, a szüleim magányosak. Talán mindenki, de már próbáltuk a megbeszélést és csak rosszabb lett. Belefáradtam, hogy mindenki tönkremegy körülöttem. A nagyobbik öcsém olyannyira gépfüggő, hogy már csak utálkozni tud nagyobbrészt, ha más elfoglalja a helyét. Igen, én vagyok a legidősebb terméke ennek a házasságnak, szóval nekem kéne tennem valamit. Lehet, hogy nagyon szerencsétlennek tűnök, és bevallom az is vagyok, mert nekem már ez a probléma is meghaladja a képességeimet. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni! Pszichológusnál is voltam (önként), de nem tudtam megnyílni, csak össze-vissza beszéltem. Előre is köszönöm!

2015. júl. 5. 05:17
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Az én szüleim semmire kellők(alkoholisták) mióta az eszemet tudom.A mi házunk is kupis egyedül én takarítottam már amennyire tudtam mert anyám és apám folyton szét dobálták kihuzták a szekrényből a cuccaikat. És apám is ilyen lom b uz i a ház körül tele van lommal.


Azt kell hogy mondjam a tanulás az egyetlen kiút én is elég buta voltam de mióta, odafigyelek és probálok tanulni már amennyire lehet azóta jobb a helyesírásom is, korábban rosszabb volt, és fejben is tudok néha matekozni korábban ez se ment.



Szóval a lényeg hogy probálj nem törődni semmivel, mert ez a tanulás csak akkor fog működni. Dolgozni is elmehetsz, legalább nem hallgatod a szüleid nyavajgását

2015. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tegyél bejelentést a gyámügyön
2015. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tehetsz bejelentést a gyámügyön, ahogy előttem írták, vagy a gyerekjóléti szolgálatnál (ez nem annyira hivatalos, hanem egy segítő szervezet, ami ha szükséges továbbítja az ügyet a gyámügyre), mindkét helyen segítőkészek és a gyermekek érdekeit tartják szem előtt.
2015. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont azt hiszem mégis abban a szerencsés helyzetben vagyok, ha kevesebb stressz éri a szüleimet, akkor tudok velük beszélni. (Talán a nyárnak köszönhető.) Nagy valószínűséggel anyu nem fog változni, de megpróbálok kevesebbet törődni ezzel. Az első válaszoló példáját követem inkább. Valahogy a gyámüggyel nem akarom bonyolítani a dolgot.
2015. júl. 8. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!