Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a testvéremmel?

Mit lehet tenni a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Igazából már felnőtt, szóval azt csinál amit akar, de amit csinál az az egész családra kihat.


Elutazott egy program keretén belül majdnem 1 évre és nem rég jött haza, de már anyánál beközölte, hogy nem érzi jól itthon magát és már menne tovább(stoppal utazgatna a világban). Ami ebben a baj, hogy kb semmi pénze nincs, mert nem dolgozott. Ruhái sincsenek, mert amíg kint volt elég sok plusz kilót felszedett és a ruhái 95%-a nem jön rá. Kicsit olyan mintha egy szektába lépett volna és átmosták volna az agyát.


Régebben is voltak vele úgymond problémák. Amikor érettségizett akkor nem volt hajlandó itthon besegíteni a háztartásba, mert jaj szegény tanul. Nekem kellett helyette is mindent megcsinálni. Aztán később amikor én érettségiztem elvileg vissza kellett volna ezt kapnom, de akkor ő meg szakmából vizsgázott és azért nem takarított, mert megint az volt, hogy jaj szegénynek tanulnia kellett(meg egész 2 év alatt kb semmit nem csinált, mert a vizsgáinak jól kellett sikerülnie, mert csak pár vizsga volt neki év közben, nem olyan volt mint egy középiskola). Aztán megint később én vizsgáztam szakmából, akkor ő már dolgozott, de akkor se vette le ezt a terhet rólam(amúgy 3-an vagyunk a háztartásban, csak anya sokat dolgozik és így itthon mi-de pontosabban én- csinálok mindent).


Mióta elkezdett dolgozni-leszámítva ezt a kiruccanást- kb 2 éve nem bír megmaradni egy helyen. Állandóan néz valamit ami jobb lenne. Hozzátenném az eddigiek közt is voltak jó állásai, de ő folyton unatkozik.


Nincsen semmi célja. Nemrég olvastam egy cikket a kapunyitási pánikról, az pont ráillett. Egyszerűen nem akar felnőni és felnőttként viselkedni/élni.


Anya is már szerintem mindent megtett, hogy valahogy jobb belátásra bírja. Beszélt vele szépen-csúnyán ami nála nem használt, volt, hogy elküldte őt albérletbe lakni, de semmit nem használt nála.


Ami miatt meg érint is engem meg anyával ez a probléma, hogy kb rajtunk élősködik. Anya meg ezt egyszer már eljátszotta apánkkal, mert ő is pont ilyen volt. A rendszerváltás előtt még ő is dolgozott, de amint kikerült a jól megszokott közegéből már képtelen volt megmaradni egy munkahelyen és szegény nagymamámat is tönkretette-mármint apán tette a mamát tönkre.


2015. júl. 8. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Utazgasson akkor, a pénzt meg oldja meg.
2015. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!