Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy az élettársam...

Antiodi kérdése:

Kiderült, hogy az élettársam "exe"sajnos súlyos beteg, akár bele is halhat. A párom az tervezi, hogyha meghal, egy ideig feketében fog járni. Ez szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Több, mint féléve élek együtt az élettársammal és a 4 éves gyerekével. A párom közel 10 évig volt a gyermeke apjával, már egy éve szakítottak. Az "ex" és a gyerek kapcsolata a távolság miatt laza, többnyire csak telefonon beszélnek, de nyilván szeretik egymást.

2015. júl. 10. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, neki egy fontos személy az életében, akit ilyen módon "szeretne" meggyászolni (ne értsd félre, azt akarom mondani, hogy úgy érzi, abban az esetben neki ezt kellene tennie). Ebben önmagában semmi rossz nincs szerintem.


Tudom, hogy az zavar benne, hogy az exről van szó, de neki is el kell engednie őt valahogy, ha arra kerül a sor.

2015. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Nehez objektiven meghatarozni, hogy a gyasz folyaman mi normalis, es mi nem. (Meddig kell gyaszolni, kell-e feketeben jarni, hanyszor kell kimenni a temetobe, stb.)


Ezt mindenki maga erzi. En nem jarnek az exem miatt feketeben, de ha o ezt igy erzi helyesnek, vagy ettol nyugszik meg a lelke, akkor te ne birald ot, hanem legyel turelmes, es igy tamogasd!

2015. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az az ember nem egy exe, hanem a gyereke apja. Nem mindegy.
2015. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

10 év az 10 év, és gyerek is van. Veled csak 1 éve van.


(Mondjuk 10 éves kapcsolat után nem egészen fél évvel mással összeköltözni, nekem kicsit meredek.)

2015. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 10 évig együttéltek, akkor érthetö, hogy számít neki, ha meghal és meg fogja gyászolni.


Ha neki ez azt jelenti, hoyg feketében akar lenni, akkor ne szólj bele, ez teljesen normális reakció.

2015. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthető, a gyereke apja, nem csak egy ex. Nálunk nem szokás a feketében járás, de ha náluk igen, akkor normális teljesen.

Féltékenynek nem kell lenned, hiszen már nem lesz kire. :(

2015. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a szokások, rituálék nem véletlenül alakultak ki, bizonyos mértékig segítenek a gyász feldolgozásában. A gyerek az édesapját fogja elveszíteni, akármilyen "laza" volt a kapcsolat, akkor is az élete egyik nagyon fontos szereplője, végig kell segíteni a gyászfolyamaton, és ezt leginkább a párod tudja megtenni, elsősorban az ő feladata. Ha neki segít a saját és a kisgyerek gyászfolyamatában az, hogy fél évig feketét hord, amit aztán (ha tartja a szokást) fokozatosan elhagy, akkor fogadd ezt el.

Korai még erről beszélni (még akármi történhet), de az estleges temetésre is jobb lenne, ha elvinné a kicsit, van, aki úgy gondolja, hogy ettől meg kell kímélni a gyereket, pedig nem így van. Komoly problémákat okozhat a későbbiekben, ha nem tud elbúcsúzni az apjától.

2015. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez normális szerintem.
2015. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez annyira személyes dolog, hogy még neked se szerencsés véleményezned. Ha így érzi - és erre jó oka lehet- akkor ne szólj bele!
2015. júl. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális, hogy még meg se halt az illető, de a párod már a gyászruháját tervezgeti. Még meg is gyógyulhat.
2015. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!