Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos ez szerinte nem normáli...

Sajnos ez szerinte nem normális, ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15/L vagyok, most kezdtem a középsulit, amit először gyűlöltem most meg IMÁDOK!

Az a baj, hogy nem olyan vagyok, mint a többi ilyen korú lány, mivel szeretem a sulit és egyáltalán nem várom a nyári szünetet!

A suli tele van kedves tanárokkal, jó az osztályközösség...

Nyári szünetben meg csak unatkozok és a sulit siratom.

Attól is félek, hogy mi lesz 10-be, változik-e valami.

Mindenki hülyének néz, ha azt mondom nem várom a szünetet, pedig nem vagyok stréber, de komolyan.

Lehet, hogy ehhez az is hozzájárul, hogy mostanában nincs minden rendben itthon, a szüleim lehet hogy el fognak válni, és most az egyetlen biztos pont az életemben az iskola. Nem biztos, hogy e miatt van, mert már előtte is így volt.

Szerintetek ez normális?

Tudnátok adni valami ötletet, ami "életben tart" Szeptemberig? Már számolom visszafelé, hogy hány nap van még a sulikezdésig. Komolyan, féltem a mostani iskolai életem, nehogy változzon valami.

Köszi, ha válaszolsz!


2011. jún. 7. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Húú, de irigyellek. Én már előre félek, hogy megint eljön az ősz és kezdődik újra. Igaz, én 4. éves egyetemista vagyok, gimiben én is imádtam a sulit. De azért nem bántam, mikor vakáció volt, ugyanúgy találkoztunk a barátnőimmel, minden nap. Ti nem tudtok? Olvass sokat, filmezz, ilyesmikkel eltelik az idő. Tölts le valami sorozatot ami érdekel( pl Jóbarátok, Így jártam anyátokkal, Férjek gyöngye stb) azzal már sok idő eltelik mire végignézed.
2011. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ennyi idősen már lehet h találsz valami munkát, az hasznos, addig se vagyok otthon, és nem kell szüleiden sztesszelned

Esetleg, ha elengednek szülők, több osztálytárssal elmenni nyaralni. Na nem valami luxusszállóba, hanem kemping vagy ilyesmi. Nem tudom mennyire engedékenyek a szülők...

Esetleg ha biztos pontra vágysz, keress eg yjó hobbit, engem pl a lovaglás nagyon leköt :)

2011. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sürgősen szerezned kell oylan barátokat, akikkel sulin kívül is találkozol, összejártok, elmentek együtt moziba, vagy egymáshoz DVD-zni, nyáron strandra stb... Kell hogy legyenek barátaid a sulin kívül is. Hidd el tudom mit beszélek, nekem is így volt mindig. Én mondjuk vártam a szünetet, csak kb július végétől meg már a sulit vártam. Nem voltak barátaim, olyanok amilyeneket fent leírtam. Suliban voltak barátaim akikkel tök jól elvoltam, de ez csak a suli volt, azon kívül nagyon ritkán találkoztunk, nyáron gyakorlatilag csak otthon ültem. És most sincsenek barátaim és csak szenvedek. Változtass ezen amíg lehet. Én már elkéstem sajnos, de te még nem. És ne aggódj 10-ben nem változik semmi.
2011. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a kedves válaszokat! :)

Az a baj, hogy semmi olyat nem tudok, ami annyira le tudna kötni mint a suli.

Nekem is úgy van, mint nálad volt kedves előző válaszoló, hogy vannak barátaim de csak ilyen sulis barátok, nem járok velük sehova. 3 nap alatt meg már nem hiszem hogy tudnék szerezni... :(

2011. jún. 7. 23:49
 5/9 anonim ***** válasza:
És az osztálytársaiddal nem tudsz nyáron is programot szervezni? Ha már egyszer olyan jó az osztályközösség, kirándulhattok, strandolhattok, bulizhattok együtt.
2011. jún. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A suliban van, akivel lógj, remek. Mivel csak város a sültgalambot, mi lenne ha néha felemelnéd a telefont vagy ráírnál egyikükre msn-en, hogy nincs-e kedve átjönni, elmenni ide vagy oda.

Unalmas percekben meg tanulj nyelvet, olvass valami tvájlájtnál mélyebb értelmű könyvet, esetleg menj el táborba, valami foglalkozásra, vagy dolgozni, ahol ismerkedhetsz is, és máris megoldódik a többi.

Én a nyarat várom, vége lenne már a vizsgaidőszaknak... *sóhaj*

2011. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

valami nyári tanfolyam?

szüleidnek van esetleg nyelvtanfolyamra pénze akkor az jó ötlet de egy ingyenes közösség is sokat segíthet

2011. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Erre csak a saját példámat tudnám felhozni, ami velem tavaly történt meg, akkor végzős (13.-os voltam). Körülbelül tél közepén a szüleim bejelentették, hogy elválnak és ekkor azt láttam a legmegfelelőbbnek, hogyha nem vitatkozok és csapongok ki miattuk, hanem olyan dologba temetkezek, ami igazán tudja segíteni a jövőmet és ugyanakkor eltereli az egészről a figyelmet... Ez a tanulás volt. Lehet, hogy hülyén hangzik, de sokszor úgy voltam, hogy mivel igazán jó barátaim nem voltak, csak néhányan ültünk össze, elvoltunk, segítettünk is egymásnak, ha baj volt, de most már nem tartjuk igazán a kapcsolatot... És most minek üljek a gép előtt naponta kb. 8 órát? Mivel más nem volt, így elég sokat tanultam, néha olyan 10-ig, 11-ig, de úgy gondoltam, hogy meglesz az eredménye, mert felvesznek oda, ahova jelentkeztem... Ez a kedv nem hagyott alább az egyetemen sem, most is jóval az átlag felett teljesítek (bőven 4,5 felett)...


Ez egyáltalán nem gond, de szerintem kitűzhetsz magad elé valami célt is... Nekem az a fontos, hogy mindig legyenek terveim, céljaim, amiket be KELL, hogy tartsak... Volt már olyan nyaram, hogy végig angoloztam és utána lenyelvvizsgáztam belőle... Most hasonlót tervezek, csak szakmai nyelvvizsgával... :)


Legalábbis szerintem normális dolog, mivel legalább hasznosan töltöd el az idődet. Próbálj azért kikapcsolódni, csak nekem is az volt a probléma, hogy itthon mindig a civakodás ment, apám is se szó, se beszéd elhagyott bennünket, utána folyamatosan iszogatott, anyám új élettársát a mai napig nem tudtam elfogadni, úgy éreztem, hogy anyám becsapott minket, mivel rengeteg időn át nem is tudtunk erről a férfiról... Igazából ezek most "fájnak" igazán, mivel mikor hazajárok, most érzem azt, hogy mi történt, de akkor a tanulás és a suli miatt semmit nem vettem észre... Akkor nagyon jó döntés volt, mert kitűnő lettem év végén, kitűnőre érettségiztem és 1. helyre felvettek, amit megjelöltem...


Egyébként anno minden évben féltem én is, hogy ugyan mi lesz új, mivel lesz másabb... A változás nem mindig rossz és mindent te alakítasz és a te hozzáállásodon múlik igazán. Ha seggel állnak az emberek a dolgokhoz, akkor a kettes is nehéz, de ha szereted azt, amit csinálsz, amit tanulni kell, akkor az ötös sem lehetetlen... Akárki akármit mond, szerintem a tudás az, amit nem veszíthet el az ember (papíron), de a legtöbb barátság, szerelem, haverság idővel véget ér és ezt tényleg fontold meg...


Ha netán a teljesítményed után olyan benyomást keltesz a tanáraidban, hogy van benned valami, lehet külön is foglalkoznak majd veled és te is bekerülhetsz oda, arra az egyetemre, ahova szeretnél és ha azt dolgozhatod majd, ami érdekel... nyert ügyed van! :)


Bocsi, hogy sokat írtam, csak gondoltam leírom a sztorimat, hátha okulsz belőle valamit! Kitartás, nyárra találj ki valami programot... Esetleg ECDL bizonyítvány szerzés? Ha szeretsz számítógépezni, akkor szerintem ideális... Esetleg ha úgy van és valamiből előrehozott érettségit szeretnél tenni, arra is készülhetsz... Ezek tényleg sokat tudnak segíteni... :)


20/F

2011. jún. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen megértem, hogy ezt érzed. Mikor szüleim között gond volt, én is a "suliba menekültem", mert az volt a biztos pont az életemben.


Ne törődj a többiekkel, ez a Te életed, Te éled. Ha nem tudják, milyen gondok vannak otthon, akkor ne bántson a dolog. Nem kell az orrukra kötni, hogy mi a helyzet.


Keress magadnak nyárra elfoglaltságod. Ha nem találsz diákmunkát, akkor sportolj, vagy ha van olyan tantárgy, ami nehezebben megy, akkor abból készülj (de ne egész nyáron!):)

Amit én csináltam: leírtam egy füzetbe az általam sokat készített ételek receptjeit, különszedve, hogy mi az, amit tanultam, és mi az, amit kitaláltam; főétel, desszert, vagy csak pár falat mint előétel.

2011. jún. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!