Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi elkényeztetett...

Miért van ennyi elkényeztetett gyerek?

Figyelt kérdés

Ahogy látom, egyre több az elkapatott, nagypofájú, ényesre nyalt kis tízenéves. A szülők a belüket is kidolgozzák a rezsi, törlesztő miatt és a fiatalság java a drágábbnál drágább dolgokért követelőzik.


Egyszerűen nem fér a fejembe... A volt évfolyamtársam apja a 20 leggazdagabb magyar közé tartozik, de érdekes mód, a 'gyerek' egyáltalán nem ilyen. Előbb problémázott azon, hogy a cipőjéről levált a pipa logó, mint az, hogy milyen dolgok után követelőzzön. Végtelen rendes, normális, meg nem mondaná róla az ember...



2015. júl. 17. 19:51
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Értsétek jól. Előbb problémázott azon, hogy otthon mit szólnak azért, hogy...
2015. júl. 17. 19:55
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Példatörténet következik.:)


Az öcsém ősszel kezdi a gimnáziumot. Volt általános suliban még ősszel eligazítás, felvételiről, stb. Anyum beszélgetett az öcsém osztálytársának az apjával, aki mondta, hogy már el van döntve, hová megy a gyerek, csak nem emlékszik, hogy melyik szakot írják előre. Odahívta a kissrácot, aki megállt, és kifakadt, hogy:


"Jézus, te ennyire hülye vagy? Ezen mit nem tudsz megjegyezni?"


Közben az ujjával mutogatott a fejéhez, tudod, "dilis" módon, mutatva, hogy az apja milyen hülye. A gyerek elvágtatott, az apuka meg heherészett, hogy "Jajj, ilyenek a kamaszok!".


Anyum meg csak annyit válaszolt rá, hogy "Egyes kamaszok igen, de én a fiamnak hátratörném az ujját, ha ilyen stílust megengedne magának velem szemben.". Apuka kifejtette, hogy anyum egy agresszív barom, majd elcsoszogott.


Na ezért. Mert a gyerek azt csinál, amit akar.

2015. júl. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Durva amit a 2. válaszoló ír. Hogyan lett ilyen a világ?
2015. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Én is így vettem észre, hogy a mostani gyerekek szülei egyfajta "majd én megmutatom hogy kell jól gyereket nevelni" stílusban nevelték a lurkókat, csak tévedés volt azt hinni, hogy a gyerek akkor lesz jól nevelve, ha a pitsája fényesre van nyalva, és mindent megkap első szóra. Rengeteg az ilyen kamasz, vagy még kisebb csitri manapság, nem is ismerek kivételt.
2015. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Na már megint egy jó kis generációs kérdés ahol lehet kicsit bezzegelni. Gratulálok. Érdekes én többségében normális kamaszokkal találkozok. Hülyék meg mindenhol vannak, de ez kortól független.
2015. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

És a fő baj, hogy ez csak fokozódik, mert mégis mit tanul olyan apukától a gyerek, akivel szemben ezt megengedheti magának? Én vagyok a második. Jóval idősebb vagyok az öcsémnél, tehát a szüleim azért pár évvel idősebbek mint az említett apuka, de elképzelni sem tudom, mit kaptam volna egy ilyen szövegért, pedig nem vertek agyon sosem.:) Beszélgettünk egyszer egyik barátommal, mondta, hogy sosem verték el, de egyszer az anyjával összevesztek, és lek.urvázta. Mire megfordult volna, az apjától olyat kapott, hogy majdnem leszállt a feje... És érdekes, mosolyogva mesélte, nem rokkant bele, nem lett elmebeteg, sorozatgyilkos, stb.


Nem azt mondom, hogy ütni kell a gyereket, de valamilyen módon fenyíteni kell (igen, ezt a szót írom, bár lincselés lesz belőle:)), mert különben ez a következménye, amit leírtam.

2015. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%

#5


Már az idősebb generációkon is látszik, hogy egyre romlik a helyzet (tele van az oldal olyan kérdésekkel, hogy "Anyám miért van megsértődve? Beledumált az esküvőbe, nem hívtam meg.", stb.). Lassan átfordult abba a világ, hogy a szülőnek kötelessége, megdögleni a gyerekéért, akár a gyerek huszas éveinek közepéig is, de ezért ne várjon hálát.

2015. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
ask.fm/shredman
2015. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
A sok anyatigris már akkor 0%-ra pontoz, ha azt írom hogy egy ejnye bejnyét mondj legalább a gyereknek, ez itt a gond.
2015. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Véleményem szerint azért ilyenek a mai fiatalok,mert szeretnének megfelelni társaiknak,beilleszkedni stb.Sajnos ebben a mai világban ez pedig úgy lehetséges,hogy megmutatod neked milyen menő a ruhád, a telód stb...már nem az igazi (tudom nagyon közhelyes) belső értékek számítanak,hanem a külsőség a fontos.Ha valaki nem olyan mint a többiek(pl nincs okostelója) lenézik,kibeszélik.


Az viszont,hogy a gyerek milyen hangnemben beszél a szüleivel,és hogyan viselkedik velük,arról csak és kizárólag a szülő tehet.

2015. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!