Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a különbség az elkényeztete...

Mi a különbség az elkényeztetett és a jómódban élő gyerek között? Miért baj másnak, ha a szülők mindent megadnak a saját gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Az oldalon figyeltem meg, hogy akár 3 sor után megkapom, hogy "elkényeztetett liba" és társai. Pedig semmi olyat nem írtam, amiért ezt "érdemelném".


De pl. ugyanez van akkor, ha egy fiatal kiír egy kérdést, akkor tuti, hogy az első oldalon lesz minimum 2 olyan válasz, hogy kezdjen el dolgozni, költözzön el és tartsa el magát, mert a válasz írója már 16 évesen dolgozott iskola mellett, mégis kitűnőre érettségizett és hasonlók.

Az egyik kérdésemhez is írtak ilyeneket és utána még ők voltak felháborodva, mikor írtam, hogy nekem nem kell dolgoznom, nem is engednék és szerintem felesleges, hogyha tényleg nem azért dolgozom, mert amúgy nem tudnék ruhákat venni.


2015. jan. 24. 12:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Az elkényeztetett az, aki bármit akar megkap. Ismerek ilyet úgy, hogy szegénységben élnek, a szülők mindenkinek tartoznak, a hitel törlesztőjével szenvednek, de a gyerek a legújabb iphone/tablet/ruha után áhítozik/hisztizik, így megkapja. És ez azért gond, mert felnőttként valószínűleg ő se tudja majd beosztani a pénzt, illetve nem kaphat meg már bármit, amit csak lát, így eléggé hisztis/erőszakos lesz.


A jómóddal nincs semmi probléma, csak meg kell tanítani a gyereket pénzzel gazdálkodni, a szülőnek nem szabad minden nap megvennie azt, amire rámutat, mert megteheti stb.

2015. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha MINDENT megadnak az jó! Ha a "minden" csak a pénzt jelenti, akkor az nagyon rossz!
2015. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Miért lenne "nagyon rossz", hogy bármit megvehetek, ami tetszik?
2015. jan. 24. 12:55
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy a jomodu gyerek megbecsuli es ertekeli azt amije van, mert tudja, hogy a vilagon rengetegen nelkuloznek mig az elkenyeztetett elvarja mindezt es szerinte neki alanyi jogon jar minden, plusz lenezi szegenyebb tarsait.
2015. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
A kulonbseg annyi hogy a jomodu gyerek is tudhatja hogy erteke van a dolgoknak, munka van a jolet mogott es nem esik minden a szajaba.
2015. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
A jomod melle kell neveles is.
2015. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Miért baj? Nem baj, de majd ha ez a jómódban élő gyerek egyedül marad a világban, köpni-nyelni nem fog tudni, mert azt sem fogja tudni, hogy hogy kell megvenni egy liter tejet 200 ft-ból. Teljesen "életképtelenné" válik ezzel, és hozzászokik az anyagi biztonsághoz, és ha netán úgy adódik, hogy akkor most saját magának kell egyedül megteremteni a dolgokat, akkor csak ott fog állni, hogy most mihez is kezdjen. Hát ezért.
2015. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Mert szerintetek akiknek milliomosok/milliárdosok a szülei, nagyszülei, azoknak majd azon kell gondolkozni, hogy mégis hogy vesznek 200 Ft-ból tejet?
2015. jan. 24. 13:35
 9/31 octillery válasza:
94%

Ez egy nehéz kérdés. Nem attól lesz valaminek értéke, hogy kiejted a szádon, hogy ezkellazkellamazkell és megkapod, hanem attól, hogy azért te keményen megdolgozol és megérted mennyit jelent megszerezni az áhított dolgot.

És kitűzni célul annak megszerzését, majd hogyha az sikerül akkor továbblépni újabb céllal és így tovább, ez az élet rendje. Alapesetben.

De van példa a környezetemben (nyilván, hisz kinek nincs) annak nem baj ha nincs ennivaló, se tüzifa se új ruha, cipő és sorolhatnám, hogy vajon hányszor jár hetente a provydent behajtani..de a legfontosabb, hogy a legújabb hiperszuper okostelefonja meglegyen, mert ha elmegy egyszer véletlenül neadjisten dolgozni és kiváltságos lesz ezzel..akkor neki is mindene megvan.

Nézőpont kérdése, kinek mi a fontos és kinek mi az érték, mitől érzi magát jómódúnak és elkényeztetettnek.

2015. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%

A biztos anyagi háttér egy nagyon jó kiindulópont az életben, DE nem elég. Kell hozzá a szülői szeretet, és a nevelésnek egy olyan fajtája, amiből a jó anyagi körülmények között élő gyerek is látja, hogy az pénz munkából lesz. Nem baj az, ha mindent megkap, az a baj, ha ezt nem értékeli. Ha ész nélkül költi anyu-apu pénzét, mert van nekik, de nem látja be, hogy ők ezt munkával teremtették meg.


Én azért mennék el dolgozni 16 évesen (megint) nyári munkára, hogy lássam a pénz értékét. Én is nagyon jó anyagi körülmények közül jöttem, mindenem megvolt, mégis mentem dolgozni a szünetekben, mert azt láttam otthon, hogy munkából lesz a pénz, és nekem nagy öröm volt az első fizetésemet magamra költeni, pedig előtte se nélkülöztem.

2015. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!