Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leállítani...

Hogyan tudnám leállítani anyuékat? Vagy nekik van igazuk?

Figyelt kérdés

Anyuék hárman vannak testvérek.

Nagypapám 1 éve hunyt el, mamám akkor eladta a házat, vett egy kis lakást és adott a gyerekeinek pénzt a különbözetből.


Azóta pedig éli világát: utazik, jár masszázsra, fodrászhoz, kozmetikushoz.

Előtte évekig ápolta papát, nem mozdultak ki sehova.


Anyuék próbálják ezekről lebeszélni, hogy ennyi idősen, egyedül, nevetségessé teszi magát. Valójában az nem tetszik nekik, hogy feléli az örökségüket.


Hogyan értessem meg velük, hogy ez jár a mamának és ne szóljanak bele?


2015. júl. 20. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem mikor összegyűlik a család,és a nagymama is ott van,elkezdik neki mondani,akkor jó hangosan kérdezd meg tőlük,hogy mindenki hallja,hogy:"mi van,talán irigylitek a mama jogos örökségét,azt hittétek többet kaptok?" És ekkor a fejük alapján ők lesznek nevetségesek!
2015. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Azt, hogy az örökség akkor lesz örökség, ha ő meghal. Ergo, amíg él, addig az a pénz az övé és azt tesz vele, amit akar. Nyilván normál határok között teszi mindezt, nem elissza, nem elszerencsejátékozza, hanem megpróbálja élvezni, szebbé és tartalmasabbá tenni azokat az éveket, amik még hátravannak neki.

Ez kb. olyan, mintha azt kérnéd a szüleidtől, hogy jaj, anyukám ne vegyél magadnak 50.000 Ft-os telefont, jó neked a 20.000 Ft-os is, mert az 30.000 Ft-os különbözet, az én örökségem része! Hülyeség, semmi jogod nem lenne ilyet kérni, nyilván nem is teszed, mert több eszed van neked, mint anyukádnak.

Szóval én megértelek téged is, a mamádat is, joga van élni, közöld velük nyugodtan, hogy ne legyenek már ennyire pénzéhesek!

2015. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A nagypapa után örökölt a 3 gyerek is, gondolom a jogos örökségüket megkapták. Amúgy igazad van, semmi közük hozzá, mire költi a pénzét. Nem hiszem, hogy meg tudod velük értetni, de azért a véleményedet elmondhatod nekik.
2015. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Még az egyes vagyok.Volt már hagyatéki?Az alapján adta a pénzt anyukádéknak?Mert ha igen,akkor teljesen fölöslegesen pattognak,ami járt,megkapták.Már nem az ő örökségüket éli fel,hanem a sajátját.Az meg az ő dolga.
2015. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Az "örökösök" a nevetségesek. Anyuka üljön a sarokban, kuporgassa a lóvét, aztán várja, hogy meghaljon, és jusson nekik minnél több. Milyen ember az ilyen? A saját anyjával szemben? Hogy nem mondtad még meg anyád szemébe, hogy ha öreg lesz, ugyanígy állsz majd hozzá, és akkor lesz majd min sírnia...??? Gusztustalan.
2015. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, 100%-ban neked van igazad, örökség akkortól létezik, ha meghalt az örökhagyó, addig az illető tulajdona/vagyona van.

Én is rendkívül undorítónak vélem azt, hogy még él a nagyszülő, és erre a gyerekei már az "örökség"-re fenik a fogukat, tkp a halálát kívánva az illetőnek. Soha nem lenne pofám azt gondolni se hogy "mama, ne költs magadra, hogy több maradjon nekem"

2015. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Papa után nem örököltek, mert ő "csak" a nevelőapukájuk volt.

A vér szritni apukájuk meghalt, amikor 1 és 3 évesek voltak (anyu nővérei ikrek), aztán házasodott össze mama papával. Mivel papának nem volt vér szerinti gyereke, mindent mama örökölt.

2015. júl. 20. 13:31
 8/14 acelsziv ***** válasza:
87%
Tehát mama kiszabadult és élvezi az életet. Helyes. Ezt soha nem késő elkezdeni. Anyádék meg finoman szólva is undorítóan viselkednek. Mondd meg nekik, hogy ne ugassanak bele más dolgába.
2015. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Kívánom, hogy a nagyid még vagy 30 évig jó egészségben élvezze az életet.
2015. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

papád gondozása halála nagyon megviselhette.

miért baj ha éli az életetét és élvezi, menjen csak nyugodtan.beleszolni nincs joguk

2015. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!