Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy találok majd ilyen helyzetben, ilyen körülményekkel "menedéket"?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy elég rosszak itthon a körülmények.Három családtagommal élek együtt,az egyik depressziós,életunt,állandóan kiabál,zsémbeskedik és utálkozik mindenen,a másodiknak alkoholproblémái vannak,a harmadik szintén titkon alkoholizál,mellette folyamatosan hazudik mindenről,esetenként kezet emel rám,és folyton bántó megjegyzésekkel bombáz.Pluszban még a pénz sem vet fel minket.Talán így leírva nem tűnik súlyosnak,de nagyon szenvedek itt.Én is depresszióval küzdök a helyzet miatt,és minden vágyam,hogy elkerülhessek innen.Most 17 éves vagyok,jövőre töltöm a 18-at,és akkor szeretnék elmenni innen.A gond az,hogy nincsen megtakarított pénzem,dolgozni nem engednek(!),és nem tudom,hogy mit tehetnék így,de ha lehetséges lesz,egy nappal sem akarok többet eltölteni itt...Budapestre szeretnék eljutni majd,mert szerintem ott a legtöbb a lehetőség,és annyi pénzt tudnék is összegyűjteni,hogy vonatra szálljak,de nem hiszem,hogy szállást tudnék találni.Ezért arra gondoltam,hogy keresnék valakit,aki befogadna ideiglenesen pár hónapra,és max. ledolgoznám a szoba árát takarítással meg ilyesmivel,amíg nem állok talpra és nem tudok munkát találni.Szerintetek van esélyem rá,hogy találok ilyet?Vagy van valami menedékhely,ahová majd mehetnék?Mit tegyek?:(
2015. júl. 22. 02:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos.


"Én is depresszióval küzdök"

Ha ezt orvos diagnosztizálta, akkor elhiszem.

Ebbe ne menünk bele.


Ha 18 évesen akarsz lelépni, akkor túl sok végezettséged nem lehet, így a lehetőségeid is behatároltak, de azért van.


Első körben olyan munkahelyet keress, ahol biztosítanak munkásszállást. Ha akarod, fogsz találni. Azt nyilván sejted, ezek nem a túl sokat fizető, kényelmes munkák lesznek, de indulásnak elég.


Csak akkor cuccolj el, ha van hova menned. Különben rossz arcokkal fogsz megismerkedni, és nem jó irányba fog vezetni a sorsod, kivételek vannak, de a saját megad által diagnosztizál depresszió nem erre enged következtetni.


Van menedékhely, úgy hívják, hogy hajléktalan szállás. SENKI nem fog csak úgy, ismeretlenül befogadni!


Ha itt vagy Pesten, és találtál valami gyári munkát, és bekerültél munkásszállóra, és stabil a helyzeted, akkor tanulj valamit.


Sok sikert! Drukkolok neked.

2015. júl. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem saját fejből pattant ki a depresszió,jártam szakemberhez két évig.

Köszönöm a válaszodat!

2015. júl. 22. 06:00
 3/5 anonim ***** válasza:
18 evesen kereshetsz olyan munkat, ami a szallast is biztositja. Ilyet en NY Magyarorszagon talaltam par eve, mikor hasonlo helyzetben voltam, hogy nem volt hol laknom es munka is kellett. Csak ird be a keresobe, ennyi. Gyari munka es valahol minimalber korul mozog majd a fizetes de kiindulni nagyon jo!
2015. júl. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez butaság lenne, és később megbanod, nem fog senki sem befogadni egy idegent pénz nélkül. Inkább menj kollégiumba, és tanulj, mellette szerezz ösztöndíjat, ilyen-olyan támogatásokat, és abból ha nehezen is de ki lehet jönni, főleg ha mellette elmész hétvégén vagy délután dolgozni. És így legalább a jovodet sem cseszned el, mert lenne valami szakmad.
2015. júl. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már egyetemre jártam, amikor hasonló helyzetbe kerültem. Sikerült kollégiumi férőhelyet intéznem, ösztöndíjból és néha kisebb alkalmi munkákból éltem.Nagyon kevés pénzem volt, de megérte (5évvel ezelőtt volt, a kolidij kifizetése után 20ezer maradt kajára, tisztálkodó- és tisztitoszerekre). Nem volt egy könnyű menet. 1 évvel később javultak az otthoni körülmények, ideiglenesen hazaköltöztem, most már a vőlegényemmel élek.
2015. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!