Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e gyereket ilyen...

Vállalnátok-e gyereket ilyen anyagi körülményekkel?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig, mielőtt azt hiszitek, hogy "dicsekedni" akarok. Kettőnk havi jövedelme netto 600.000 ft, ami úgy áll össze, hogy a férjem keres 350ezret, én pedig 250ezret. Tudom, ez nagyon jónak hangzik, viszont van havi 150.000 ft a hitelünk! Házra vettük fel, és azért ennyi, mert a magas jövedelemre való tekintettel alacsony futamidőre is megkaptuk, 8 évre, amiből 3 már lement, tehát még 5 év van hátra (és nem 20-30). Ekkor miénk lesz a ház. Ehhez jön még a rezsi kb 50ezer ft, tehát a lakhatásunk 200.000 ft-ban áll meg havonta. Számolgattam, és ha az bevételem ki is esik részben, a férjem 350ezres fizujából + az én max gyedemből még így is bőven ki tudnánk fizetni a hitelt + a megélhetésünket, nem szűkölködnénk, ha minden így maradna akkor mindent megkaphatna a gyerekünk. Mégis van bennem egy félsz, hogy bár nagyon magas a jövedelmünk, ugyanakkor nagyon magas a kiadásunk is! Ha minden a legjobban megy, akkor semmi gond nem lesz, 5 év múlva saját hitelmentes házunk megy, de ha neadjisten rosszul mennének a dolgok, pl férjem elveszíteni a munkáját, akkor gyakorlatilag rövid időn belül éhenhalnánk (van persze megtakarításunk is de ilyen kiadások mellett az igen hamar elfogyna). Férjem szerint vágjunk bele a családalapításba, mert neki "bentonbiztos" a munkahelye, s nem vagyunk már annyira fiatalok, én 31 ő 35 éves, és nem akar 40 évesen apa lenni (addigra jár le a hitel). Szerintem meg csak a halál a biztos, s rettegek hogy ha rosszra fordulnak a dolgok, akkor mi lesz. Férjem még azzal érvel, hogy 3 hónapos felmondási ideje van a munkahelyén (nagyon speciális szaktudása van), szóval ha fel is mondanak neki, akkor is még van 3 hónapunk, amíg marad a fix bevétele és lehet új munkát keresni. Ez igaz, de az új munkának is legalább ugyanennyit kellene fizetnie hogy ne kerüljön bajba, olyat meg ki tudja hogy találna-e... De ugye ez csak elmélet, mert nem valószínű hogy kirúgnák, tényleg elég fix a munkahelye (10éve van ott), de hát 5 év alatt sok víz lefolyik a Dunán...


Szóval a kérdés, hogy ti bevállalnátok-e most a gyereket, kockáztatva, vagy kivárnátok az 5 évet, és 36 évesen szülnétek (akkor már hitelmentesen, saját házba)? Érveket ellenérveket is szívesen veszek, nem jutunk dűlőre a témában!


2015. jan. 6. 10:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
29%
A hitel miatt nem vállalnám be.
2015. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom ez számít-e, de a hitel fix, nem deviza, nem fog nőni se csökkenni, nem fizeti ki senki helyettünk, stb. Szóval ez tuti biztosan ennyi marad még 5 évig.
2015. jan. 6. 10:35
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Én belevágnék. Nálatok sokkal rosszabb anyagi körülmények között is vállalnak gyereket, és megoldják. Tökéletesek úgysem lesznek soha a körülmények, és ez csak spekulálás, egyelőre nagyon jó munkahelye van a férjednek, szerintem kár azon gondolkozni, hogy mi lesz, ha nem lesz. 100%-os garancia sosem lesz rá, hogy nem rúgják ki bárhonnan. Ti sem lesztek már fiatalabbak, ilyenkor már szinte minden évvel nagyobb a kockázata a veszélyeztetett terhességnek. Szerintem vágjatok bele, minden adott, és ne spekulálj olyan dolgokon, amik nincsenek is!
2015. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
arra is gondolj, hogy hiába próbálkoztok most, lehet hogy évek kellenek
2015. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%
En bevallalnam.a ferjed allasa eleg biztosnak tunik.na meg ha veletlen megse ott az a harom honap,nem keves ido,azalatt biztos talal munkat,meg ha nem teljesen ennyi lesz a fizetese Te is kapsz penz amig otthon vagy a gyerekkel.en nem varnek olyan sokaig.parod Mar 40 eves lesz,es ez lesz az elso gyerek!
2015. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
9%
Ti palotát tartotok fent? Mert 200 ezer Ft nem megy el egy 160 nm-es házra...
2015. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
53%

szerintem nem biztonságos sem most, sem később!

belegondoltál, mi van, ha a férjed pl. elkártyázza a házat?

vagy ha gyesre mész, elhízol, őt meg elcsábítja a titkárnő, és elhagy?

esetleg földrengés miatt összedől a házatok, ti meg földönfutók lesztek?

és tudod, még mennyi minden történhet?

államcsőd is lehet, és akkor gyest sem kapsz, ember!

gondolj már bele!

2015. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

6: 150 a hitel

+ 50 a rezsi!!!!

2015. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
73%

Én a saját példánkat tudom neked leírni. A mai világban, nincs olyan, hogy biztos munka.

Férjem nettó jövedelme 400 000ft volt, amikor 2005-ben lakást vettünk hitelre. 2008-ban munkanélküli lett, becsődölt a biztos lábakon álló multi, ahol dolgozott. Ekkor már közel 600 000 volt a nettó fizetése. 2012-ig evickéltünk, volt még 2 munkahelye, kicsit még magasabb fizetését. Nekem közben lejárt a gyesem, én is dolgoztam.

A következő évek azzal teltek, hogy munkanélküliségek, majd állandóan visszafele is törlesztettünk. Tehát hiába volt a jó fizetés, a hitelünk annyira magas lett, és az elmaradások, hogy alig bírtuk nyögni. Most ott tartunk, hogy 2 éve kint van már angliában, mert az a cég is befuccsolt, ahol utoljára dolgozott.

Én a helyetekben azt tenném, hogy a te fizudból kényelmesen megélnétek ketten, a férjedéből tudjátok fizetni a hitelt, és még 200 000 marad belőle. Ezt félretenném minden hónapban, 2 év múlva vissza tudnátok fizetni a hitelt, és nyugodtan belevághattok aggodalom nélkül a baba projektbe. Most képzeld el, ha te gyeden lennél, ahogy én voltam, a férjed elveszítené a munkáját, min kellene keresztül mennetek? A többi részét nem is írom, hogy idegileg teljesen tönkremegy bele a család.

Én nem kockáztatnék, az biztos. Bár így lehetett volna előre látni akkor is, amikor mi döntöttünk, az biztos, hogy nem ezt az utat válasszuk.

2015. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%
Én félretennék valamennyit havonta, hogy vész esetén legyen mihez nyúlni.
2015. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!