Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknevet akarok váltani...

Vezetéknevet akarok váltani és felvenni még egy keresztnevet. Szerintetek melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Apám elhagyott évekkel ezelőtt, sosem volt jó apa, nem akarom a nevét viselni. Helyette a Magyar nevet venném fel. Plusz egy második keresztnevet is. A hangzása mellett a jelentése is fontos számomra. A mostani keresztnevem Zsuzsanna.

Lehetőségek:


Magyar Sára Zsuzsanna (Sára: hercegnő)

Magyar Zsuzsanna Sára

Magyar Boróka Zsuzsanna

Magyar Zsuzsanna Boróka

Magyar Szofi Zsuzsanna (Szofi: nagymamám akit nagyon szeretek Zsófia, de az sok lenne a Zsuzsannához)

Magyar Zsuzsanna Szofi

Magyar Nina Zsuzsanna

Magyar Zsuzsanna Nina

Magyar Aletta Zsuzsanna (Aletta: nemes, előkelő)

Magyar Zsuzsanna Aletta

Magyar Dorina Zsuzsanna (Dorina: Isten ajándéka)

Magyar Zsuzsanna Dorina


Mi a véleményetek? Melyik hangzana a legjobban? Nyilván nem ez alapján döntök :) De minden vélemény jól jön.


2015. júl. 22. 11:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

szerintem ha nagymamád tiszteletére, akkor Magyar Zsuzsanna Zsófia legyen

a Szofi szerintem csak becenévként hangzik jól, de ez magánvélemény.

ha már felveszel mégegyet akkor legyen értelme, mert csak azért felvenni a Sárát, mert nemest jelent, szerintem kár lenne.

2015. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Az idegen vagy modern nevek nem illenek a Zsuzsannához.
2015. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a Magyar Sára Zsuzsanna, vagy az egyik válaszoló javaslata alapján a Magyar Zsuzsanna Zsófia a befutó nálam. Sok sikert az új névhez, szerintem is van jelentsége, és jó, hogy ezt figyelembe véve akarsz dönteni. :)
2015. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%
Én a Borókát választanám
2015. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

Az egy dolog, ha vki a gyerekének adja az Isten ajándéka jelentésű keresztnevet. De saját magadnak ne, iszonyat egós, beképzelt húzás lenne... az előkelő jelentésű dettó. Van ezer más, szép jelentésű név, ami nem ennyire én vagyok a világ közepe jelentésű... ráadásul a Dorina egyáltalán nem is illik a Zsuzsannához. A Szofi sem illik.


Én a Sára Zsuzsannát favorizálom ezek közül.

2015. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is az első mellett volnék.
2015. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%
Én is az elsőre szavazok, Magyar Sára Zsuzsanna. A többi nagyon nem hangzik jól a Zsuzsannával. A Nina és a Boróka elég bugyuta nevek. És a Sárán kívül a többi felsorolt sem sokkal jobb.
2015. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Sára vagy Zsófia
2015. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát kizárásos alapon:


A Zsuzsanna mellé a -na végződésűek szerintem túl "ismétlődősek", túl sok a "na". Főleg a Nina, de a Dorina is.


A Boróka meg a Szofi túl modernek, bohókásak egy komoly név mellé. Esetleg ha az eredeti neved lerövidíted Zsuzsára, akkor jók. (A Magyar Zsuzsanna Szofi ritmikailag jól hangzik, de a két név nagyon kontrasztos. A Zsófia a túl sok zs miatt nem lenne elég szép.)


Az Alettánál vagy az elején, vagy a végén túl sok az a, egyébként elmegy.


Ezek alapján én is a Sárát javasolnám, hangzásban és stílusban is illik a Zsuzsannához. Azzal semmi baj nincs, ha a jelentését is figyelembe veszed, egyébként meg az összes névnek valami szép jelentése van, ennyi erővel bármibe beleköthetnének...


A Magyart biztos fogják engedni vezetéknévnek? Csak mert a nagyon gyakori neveket nem lehet felvenni, és nem tudom, ez annak számít-e. (Persze ha van a felmenőid közt, akkor engedik.)

2015. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az legyen elöl, amit használni is fogsz, mert mindenki úgyis az elöl lévő keresztneveden fog szólítani. A Sára és a Zsuzsanna meg bármilyen sorrendben jól hangzanak.
2015. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!