Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg, hogy én a...

Miért nem érti meg, hogy én a legjobb akarok lenni? Komolyan ebbe kell belekötnie?

Figyelt kérdés

Anya már lassan kikészít. Folyton mondja, hogy nem kell nekem a legjobbnak lenni, túlvállalom magam és semmi baj nincs azzal, ha valaki átlagos. Tudja, hogy azzal borít ki a legjobban, ha azt mondja, hogy valamire nem vagyok képes, mégis mondogatja, hogy semmi gond azzal, ha valami nem sikerül azonnal, vagy esetleg tökéletesre.


Ugyanez van a külsőmmel is. Nem érti, hogy hiába nem látszik rajtam ez a 2-3 kg, engem mégis zavar. Vagy ha kitalálom, hogy milyen legyen a hajam és nem olyan, akkor addig ülök a fodrásznál, még olyan nem lesz.

Ő meg tök hamar felad mindent, beletörődik mindenbe.


Ma elkezdte mondani, hogy alig járok el itthonról, folyton olvasok, tanulok. Más szülő inkább támogatná, ha a lánya ilyen lenne, tőle meg csak azt kapom, hogy "már megint itthon vagyok" és mindenben versenyzek másokkal.

Nem mutatom (sosem mutatom ki az érzelmeimet), de ez igenis rosszul esik.


2014. aug. 19. 19:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Túlzottan maximalista vagy. Ezen változtatni nehezen lehet, de ez nem egy előnyös tulajdonság
2014. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez már beteges maximalizmus.Ha nem akarsz te lenni a 40 éves szűz akkor még most kapj észbe.Elárulnám hogy a nagybetűs életbe a kutyát nem érdekli a maximalizmusod.Sőt ott inkább hátrány.
2014. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Az a veszély nem fenyeget, hogy én leszek majd a 40 éves szűz, ugyanis van barátom és jól megvagyunk.

A nagybetűs életben azok labdába sem rúghatnak, akiknek fogalmuk sincsen semmiről és semmit nem tudnak felmutatni.

2014. aug. 19. 19:21
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

Elárulom, Cicamica, nincs olyan, hogy "a legjobb", szóval hiába kapálózol, ezzel csak max. annyit fogsz elérni, hogy azt a maradék pár embert is elmarod magad mellől.

Az eltökéltség, kitartás pozitív dolog, de a túlzott maximalizmus beteges.

2014. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
hiába vagy te a "legjobb" ha emiatt szinte mindenki megfog utálni, és nem csak irigységből.
2014. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Te beteg vagy, tudsz róla?
2014. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
5%

Légy önmagad és ne hallgass a gyökerekre :)

A legtöbben csak visszahúzni akarnak, nincs semmi baj a maximalizmussal.

2014. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
98%
Az írásod elején kezdtem felnézni rád, hogy azta egy lány, aki mindent ki akar hozni az eszéből, biztos hajt, hogy jó jegyei legyenek, mindig a legjobb legokosabb akar lenni, bárcsak nekem is lenne ennyi motivációm pont pont pont. Aztán tovább olvastam, és mikor odajutottam, hogy te a kilogrammjaid terén meg a hajad terén akarod a maxot hozni akkor elröhögtem magam. Legjobb mi? Attól, hogy lefogysz 3 kilot és kikészíted a fordászt azzal, hogy még mindig nem jó, attól még nem leszel a legjobb. Sőt csak utálatosabb és visszataszítóbb leszel. Beteg vagy, nem is kicsit. Te prédikálsz itt a nagybetűs életről, holott fingod sincs semmiről és az életed legnagyobb problémája, hogy nem tökéletes a hajad. Kezeltesd magad, kérlek szépen, ja és sajnálom a barátodat....
2014. aug. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a fodrászom mondta, hogy bejött hozzá egy kis csitri és 3 óráig csinálta az ő haját ami egy órás munka lett volna, mert már 3man sütögették a haját mert neki sehogy se volt jó. Aztmondta sosem vállalta el, pedig járt már ott párszor nála...
2014. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Miért lennék beteg?

Nem úgy van, ahogy anya gondolja...

Most nyáron is voltam 2 nagy fesztiválon, meg néha elmegyek a barátnőimmel, barátaimmal is bulizni. De nem tehetek arról, hogy az nem köt le, hogy lerészegedünk és röhögünk egymáson hajnalig. Nem vetem meg azt, akinek ez jó, meg buli, de nekem ez minden hétvégén sok lenne.

Tavasszal szintén pihentem egy kicsit külföldön (3 hetet voltam távol)


Utolsó előtti, gyakorold az értőolvasást. Azt írtam, hogy "ugyanez van a külsőmmel is". Szóval amiért törődök magammal, még igenis jól tanulok és jók a jegyeim.

Nem támadni kellene rögtön, hanem értelmezni.

2014. aug. 19. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!