Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "semmi", hogy normális...

Tényleg "semmi", hogy normálisan eltartom magam kollégistaként, vagy csak anyám nem elégedett semmivel se?

Figyelt kérdés

Ez volt az első évem az egyetemen, nyelvszakos vagyok. Teljes mértékben önellátó voltam, talán ha 5000 ft-ot kaptam összesen az egy év alatt a szüleimtől. Tudom, hogy nem keresek hihetetlen mennyiségű összegeket (30-50 ezer forint egy hónapban) de már most olyan dolgokkal foglalkozom, ami a szakomhoz kapcsolódik (tehát nem a mekiben kerestem meg ezt a pénzt, kiegészítő munkának el szoktam vállalni ezt-azt, bolti kisegítést, ilyesmit, de nem ez a jellemző).


A szociális támogatásom 12 ezer forint volt, tanulmányi ösztöndíjam nem volt. Soha nem volt olyan, hogy annyira üres lett volna a számlám, hogy mondjuk egy hirtelen jött nagyobb kiadást ne tudtam volna fedezni (ügyeltem arra hogy legalább 200 ezrem mindig legyen). Eljártam szórakozni, meg tudtam venni mindent, ami szükséges és változatosan ettem (igaz, főztem magamra általában, talán havi 1x rendeltem kaját).


Anyám szerint ez akkor is "semmi", mert csak azért tehetem ezt meg, mert kollégista vagyok. Nyilván, ha albérletben laknék és a bérleti díjat meg a rezsit is fizetnem kellene, akkor nem lenne elég ~40 ezer havonta, hanem kellene 140 is, de akkor nem is tudnék nappalin tanulni, hanem akkor teljes munkaidős állásra lenne szükségem.


Kicsit csalódott vagyok, legalább egy pici elismerésre számítottam volna, hogy így magamtól mindent megoldottam eddig :(


2015. júl. 23. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kell foglalkozni vele szerintem. nem vitték túlzásba a segítséget. most komolyan mit várna, hogy egyedül egyetem mellett elmész albérletbe? én nem ismerek olyat aki egyetem mellett önállóan, azaz se szülő se pasi nélkül tartott volna fent albérletet.

szerintem ez is jó, hogy meg tudtál élni így egy évig segítség nélkül. anyukáddal ne foglalkozz, gondolom arra számított, teljesen jóindulatúan, hogy belebuksz és vagy az egyetem vagy a munka nem fog menni.

2015. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is önellátó, és én nagyon becsülöm ezért. Legyél nyugodtan büszke magadra. Mwgérdemled.
2015. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam is teljesen önellátó, jól tanul és egyetem mellett képes mindent megteremteni magának, ő is kollégiumban lakik. Szívesen segítenék neki, de nem fogadja el. Meghalt az édesanyja és a húgát egyedül nevelem.
2015. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Legyél büszke magadra.


Igaz, hogy nem fizetsz albérletet, de így félre tudsz rakni, hogy majd ha kikerülsz egyetemről, legalább el tudj indulni és ne tőle kelljen kérni az első havi lakbérre a pénzt.

2015. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kedvesek vagytok :)
2015. júl. 23. 11:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal előtted.Anyád meg örülne hogy nem otthonról hordod el a pénzt!
2015. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ügyes vagy! Ez azonban adjon olyan tartást, önbecsülést, hogy ne másoktól várj visszaigazolást. Ha anyudnak-vagy bárkinek-ez semmi, csinálja utánad!
2015. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy gratulálok! A kollégiumban jó helyed lész még pár évig, ez alatt pedig tényleg lehet félretenni egy kis pénzt esetleg a későbbiekre. Az a helyzet hogy azért szülsőg ide vagy oda, sok szülőt tud ez akár tudat alatt zavarni, hogy a gyereke nagyobb sikereket ér el mint ő valaha és akkor jönnek az ilyen lefitymáló megjegyzések. Igen, csinálja utánad.


Ja és még egy tipp, járj utána elég sok önkormányzat szokott adni önkormányzati hozzájárulást a felsőokt-ban tanulóknak. Településenként szabályozzák, nem garantált, és lehet h jelképes összeg, én asszem egyszeri 10ezret kaptam de pl abból megvettem pár alapkönyvet az egyetemen :)

2015. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! Sajna a mi önkormányzatunk nem indítja ezt a programot, de most megreformálják a sulim szoctámrendszerét, talán egy kicsit többet kapok majd :) Aztán ha minden jól alakul, 2 év múlva talán Ausztriában fogok tanulni, ott meg diákmelóval is egész jól lehet keresni.
2015. júl. 23. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
40 ezer baromi mesze áll az önellátásból
2015. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!