Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kulturáltan, de...

Hogy lehetne kulturáltan, de normálisan visszautasítani az ilyen lehetőséget?

Figyelt kérdés

Egy családtagom felajánlotta, hogy utazzunk el ősszel együtt egy európai városba, ő állja (hogy hova, az lényegelen)

Ami ezzel a problémám és ami miatt nem akarok menni: repülő és kocsi kizárva (kocsi nincs, a repülőre nem hgajlandó ülni), így marad a buszozás. Ugyan még csak huszonéves vagyok, de engem már megterhel a 16-18 buszút csak oda, az nem kikapcsolódás nekem, hogy egy nap a buszon zötyögéssel telik így.

Másérszről személyes okai is vannak, amit nyilván nem vághatok az arcába. Nagyon komplikált személyiség, ah valamit nem úgy mon az ember, ahogy azt ő hallani akarja, vagy félreérti, rögtön teszi a bunkó megjegyzéseit, vágja a pofákat és egész nap marad a remek hangulat. Ez még itthon is elviselhetetlen, nemhogy külföldön, nyaralás közben.

Nem mellékesen ahová ő menne, ott már voltunk, szép hely, de részemről bőven elég volt egy szűk hetet ott tölteni, nem vágyom vissza.


Tudom, hogy ez így elég bunkón hangozhat, de csak idő- és pénzpazarlásnak tartom, hogy olyan helyre menjünk, ami engem abszolút nem érdekel, ráadásul még az oda és visszaút is kimerítő és semennyire sem érdekel a célállomás, mert amit ott látni kellett, láttam.


A kérdés: milyen módon lehet udvariasan ezt visszautasítani?


2015. júl. 8. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem, köszönöm, de nem szeretnék menni. Ennyi
2015. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
végülis ezt így elmondhatod neki, amíg még itthon vagytok.- voltatok már ott, nem bírod a hosszú buszozást. vagy megérti vagy nem. amiatt ne érezzétek magatokat rosszul.
2015. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túlragozni: köszönöm szépen a kedves ajánlatodat, de én már voltam ott, és nem vágyom vissza még egyszer.
2015. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is csak a buszútról van szó, hogy olyan helyre mennénk, amiért élek-halok, akkor nyilván nem lenne rá egy rossz szavam sem, de ahogy írtam, a felajánlott célállomás engem totálisan hidegen hagy


Az a baj, hogy a közönöm szépen, de nem szeretnék menni-ig én is eljutok, de utána elkerülhetetlen tőle, hogy "Miért?"

2015. júl. 8. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod neki, amiket itt leírtál: már voltál ott, nem utazol busszal (ha ő nem hajlandó repülőre ülni, akkor neked is lehet ilyen kikötésed, hogy nem vagy hajlandó buszozni). Szerintem ez épp elég indok :)
2015. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert nem érdekel az uticel, már jártam ott és nem tetszett.
2015. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a lehetőséget, de nem kívánok élni vele, majd talán máskor máshova megyünk együtt."


Ha valakinek ennyi nem elég, akkor paraszt.

2015. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"Rendes vagy, hogy gondoltál rám, de voltam már ott és valahogy nem vágyom vissza, ráadásul nem bírom a hosszú buszutakat. De azért köszönöm."
2015. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, segítettek.
2015. júl. 8. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!