Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apummal dolgozok, és nem akar...

Apummal dolgozok, és nem akar normálisan kifizetni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Apummal dolgozok ideiglenesen, minden hétköznap 7-től 5-ig, elvileg...gyakorlatilag 6-nál korábban szinte még soha nem végeztünk. Napi 3 ezer Ft-ot fizet, amit nevetségesnek tartok ahhoz képest, hogy neki általában 20-30 ezer Ft hasznot hozok naponta, de ezt már elfogadtam. Volt olyan, hogy reggel fél 8-tól este 10-ig dolgoztunk, és nagy kegyesen adott 500 Ft-tal többet. Ilyen munka mellett hétköznap egyáltalán semmire nincs idôm, ha esetleg korábban végzünk valami csoda folytán, akkor utána tuti elmegy valahova, ami annyit jelent, h a forró kocsiban kell órákat várnom, 6-nál előbb akkor sem megyünk haza, és még a 3000 Ft-ból is levonja, mondván hogy azért, hogy a kocsiban ülök nem fizet. Ha borravalót kapok, annak egy részet elteszi magának.Ha otthon hagyom a vizemet, akkor addig nem ihatok, amíg nem tud ingyen szerezni. Jól élünk, nagy kertes házban, van nyaralónk, 2 autónk, és félretett pénzünk is...apu heti szinten vesz valami felesleges drága baromságot, de ha én oktatáshoz kérnék pénzt, arra nincsen, és megkapom, hogy azért van ennyi mindenünk, mert gyűjtôgetnek, és ha rajtam múlna, akkor semmink se lenne, mert elherdálom a pénzt. Mivel tudnék apumra hatni, ha muszáj vele dolgoznom?


L/21



2014. jún. 14. 00:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem muszáj ám teljes erőbedobással dolgozni, lehetsz tutyimutyi és lassú. Olyan mint a fizetésed. Ám a legtisztább otthon leülni és tisztázni vagy kifizet rendesen rendes bérel ezentúl vagy megszakad a munkakapcsolat és máshova mész dolgozni.
2014. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Argloss ***** válasza:
52%

Ha még velük laksz és nem kell beszállnod az otthoni költségekbe, akkor azért annyira nem borzasztó a dolog. Víz, lakhatás, közlekedés, étel, stb... Ha beleszámolod ezeket, akkor máris nem annyira szörnyű a fizetésed.

Te ismered, neked kellene tudnod, hogy mivel lehet rá hatni. Van akinél működnek az értelmes érvek, van akinél a balhézás számít, van akivel semmit sem lehet kezdeni, stb.. Ki kell választanod azt a módszert, ami az apukád személyiségéhez illik. Talán számold ki, hogy mennyibe kerülne egy alkalmazott helyetted.

2014. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha lassú vagyok, akkor képes mindenki előtt üvözni velem, amitôl totál megalázva érzem magam. Egyszer próbáltam beszélni vele, és annyi sült ki belőle, hogy már a 3 ezret is jótékonyságnak tartja. Öcsémnek rosszabb, ô is vele dolgozik, sokszor hétvégén is. Sokszor üvöltözik vele a semmiért, és mindig ő a ˝bűnbak˝ mindenért, és ô még csak ki se áll magáért. Szegénynek eddig is ömbizalomhiánya volt már. :(
2014. jún. 14. 01:32
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Elkezdenék állást keresni, majd amikor találtam. Közölném vele, hogy én a lánya vagyok, nem a csicskája és nem is a rabszolgája és ezennel felmondok, kivéve, ha megegyezünk egy minimum 120 ezer forintos havi nettó bérben, ami bejelentett, tehát fizeti a járulékaimat, és nem feketén alkalmaz.
2014. jún. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Fel kell mondani és másik munka után nézni.
2014. jún. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Hogyan tudsz tanulni ilyen beosztás mellett?

Keress másik állást, ennyi. Ezzel az öcsédnek is segítesz, mert apád utána észbe kap, hogy nem rabszolgái vannak.

2014. jún. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy trainingekre járok, és nem tudnék annyi szabadságot kivenni, hogy ne legyen gond belôle, apu legalább elenged, ha mennem kell. Augusztusban megyek ki Londonba egy hónapot dolgozni. Szeptembertôl meg sulizok, és még nem tudom, hogy mennyi időm lesz mellette. Diák sem vagyok egyenlôre, szóval nem tudom milyen választási lehetôségeim vannak a még másfél hónapos szenvedésen kivül :/
2014. jún. 14. 02:11
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Kapsz nap 3ezer forint fizetést, ez bizony nagyon kevésnek tűnik.

Viszont felmerült bennem, hogy valószinűleg otthon laksz, és nem fizetsz lakbért, rezsit, kaját, stb. hanem ezeket ingyen kapod. Igy a "fizetésedet" csak a saját ruhára, szórakozásra fordithatod. Ha ez igy van, akkor azért egész másképp hangzik a napi 3ezer.

2014. jún. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
2%
Mond neki ha így halad tovább nem tudsz menő ruhákat telefont stb venni elkell menned táncolni olaszba egyik barátnőd hív aki kint van és nagyon jól él....tuti 15 rongyot fog adni naponta vagy egy sallert...:)
2014. jún. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem apukád teljes mértékben kizsigerel. Nektek a munkahelyen alkalmazott és vállalkozó viszonyotok van. De ő semmibe veszi jogaid, nevetségesen alacsony fizetést ad és sajnálja előled a pénzt a TANULÁSRA.

Tudja hogy nem tehetsz ez ellen semmit és teljesen kihasználja a helyzeted.

Én ezt undorító, szemét dolognak tartom.


Mit tudsz csinálni?

Beszélsz vele. Ha van benne emberiesség vagy törődés a családtagjai iránt akkor meg fogod tudni vele beszélni.

Ha nem akkor beszélj más családtagokkal. Anyukád, apukád szülei, testvéreid, ha vannak.

Valaki csak van aki tud segíteni, nem?

2014. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!