Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melegként örökbefogadni?

Melegként örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Felnőtt férfi vagyok, nyíltan homoszexuális. Barátommal már 5 éve együtt élünk. Ő 31 éves én 30. Ketten összesen 6 diplomaval rendelkezünk. Biztos anyagi jövedelemmel rendelkezünk. A magyar felső
2015. júl. 24. 10:53
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
32%
szerintem nincs semmi baj azzal ha örökbe fogadtok. Sok melegről hallottam már.
2015. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%

nem támogatnám...és remélem az állam sem...


22F

2015. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Párként nem, de egyedül állóként lehetséges ( legalább is Magyarországon ). Sok sikert ! Reméljük 1-2 gyerekkel kevesebb lesz az árvaházakban/utcákon!
2015. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
Mi az, hogy a magyar felső?
2015. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
#4 Gondolom felső kategória. Nagyon jó anyagi helyzetben vannak.
2015. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%
Remélem nem. Gyereknek normális családban kell felnőnie. Két férfi kapcsolata nem normális. Nem ítélem el a melegeket, 4 fal között azt tesz mindenki amit akar. De ebbe egy gyereket nem kell belekeverni. A gyerek életét is tönkreteszik vele. A mai magyar társadalom nem képes ezt még elfogadni. Egész életében folyamatos támadásoknak lenne kitéve a gyerek. Lelkileg is sérülne. Éljetek egymással boldogan. De nem tartom jó ötletnek. Ha engedi törvény ha nem. De szerintem nem.
2015. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
3-as adta meg a jó választ, egyedülállóként egyikőtök jelentkezhet örökbe fogadásra... sok sikert! (negatív kommenteket hagyd figyelmen kívül! :) ) - egy örökbe fogadó anyuka
2015. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%
#6 Őszintén szólva annyiban igazad van hogy a gyereket cikiznék az iskolában.... Na de miért nem(pufi,barna a haja, kék a szeme, anyja pufi blabla) Ilyen az iskola. DE a gyerek többet van iskolán kívül. Azon kívül gondolj bele mennyi gyerek van CSALÁD nélkül. Lehet nincs anyukád, de van 2 apukád aki szeret téged. Van egy otthonod ahova bármikor hazamehetsz. Van egy hely, ahol szeretnek téged. Van egy lány barátom akit molesztálta a drága édesapja , börtönbe került , majd mikor kijött megverte/erőszakolta a saját lányát... aztán börtön ismét. A lány nevelő intézetbe került, ahonnan egy egyedül álló nő fogadta örökbe(Aki nyíltan volt meleg) és nevelte a sajátjaként a lányt (12-13 éves korában fogadta örökbe) és nagyon jó kapcsolat volt köztünk. A lány azóta felnőtt , férjnél van és normális életet él(legalább is mikor utoljára beszéltem vele 1-2 éve). Soha nem piszkáltuk ezért , hallani sem hallottam tőle hogy valaki ezért piszkálta volna
2015. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem vágjatok bele! Egyedülállóként van rá esély, meleg párként úgy tudom még nem lehetséges, szemben Amerikával pl. Nos aki szerint ez nem normális család lenne, az gondoljon bele milyen kilátásai lennének egy gyereknek nevelőotthonban. Attól, hogy 2 apukája van, egyrészt még nem automatikus hogy ő is homoszexuális lesz, ha meg igen, szerintem ez sem gond. Ha a felsőosztályban éltek, biztosan tudatosan élitek az életet és sokat beszélgetnétek erről a gyerkőccel, mindig korának megfelelően. Az biztos hogy állami rendszerben elég sok szivatásban lenne része oviban, bölcsiben, tehát ha sikerül majd az örökbefogadás és megtehetitek, lehetőleg családi napközi, magánovi legyen a prioritás. Bár másfelől nézve meg tényleg ez kéne már ebben az országban hogy valaki kitapossa az utat, megszokják az emberek.
2015. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%

Már ne haragudj de mi a f_sz köze van a 6 diplomának az örökbefogadáshoz?


Egyébként nem támogatom, a gyereknek az anyja nő legyen, az apja férfi. Ez a normális, ebben nevelkedjen, ne pedig apu 1 és apu 2 legyen a szülő.


Lehet lepontozni. :)

2015. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!