Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges örökbefogadni...

Lehetséges örökbefogadni gyereket úgy, hogy közben nincs biológiai akadálya, hogy szüljek, egyszerűen nem szeretnék saját gyereket?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy engedélyezik-e így az örökbefogadást, nem kizáró ok-e, vagy esetleg nem adnak-e nehezebben örökbe egy gyereket, ha én is képes lennék szülni, de nem akarok. Betegesen félek a szüléstől egyrészt, másrészt nagyon szívesen felnevelnék egy árvát, iszonyú sok szeretetet tudnék adni egy ilyen gyereknek. Mit gondoltok erről?
2013. dec. 31. 14:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Lehetséges, de a várólista legvégén fogsz kullogni, és jó sok évet kell majd várnod.

Egyébként felesleges megagyaráznod, hogy miért nem akarsz sajátot. Nem akarsz, és kész. A kérdés/válasz szempontjából lényegtelen.

2013. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem kizáró ok, de hátrányt jelenthet. Ha nem kisbabát akarsz, akkor viszont szerintem semmi akadálya. Nagyon sok a kis árva. Néhány éve a kislányom kórházban volt és a szobatársa egy 4 év körüli kislány volt, akit akkor betegen otthagyott az anyja a kórházban és jelezte, hogy nem kíván többé érte menni. 4 hete volt ott ilyen olyan indokokkal, amikor a kislányom bekerült. A szívem majd meg szakadt! Hogy tehet ilyet egy anya? Azóta sem múlik el úgy nap, hogy ne gondolnék arra mi lehet vele. Amíg a kislányom bent volt, két főre csomagoltunk édességet, gyümölcsöt, gyümölcslevet, hogy neki is jusson. Borzasztó érzés volt.
2013. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem kisbabát szeretnék, hanem 4-5 év körüli gyereket.
2013. dec. 31. 14:31
 4/20 A kérdező kommentje:
De a kisbaba sem kizárt, csak annyi, hogy nincs ilyen kikötésem, hogy csakis kisbabát szeretnék.
2013. dec. 31. 14:32
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

4: neked meg egy szavad sem volt érdemi válasz, szóval higgadj.


Kérdező, senkinek semmi köze hozzá, ha nem akarsz szülni, remélem, sikerül örökbe fogadnotok.

2013. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy milyen sok az árva és mégis mennyire sokat kell várniuk a szülőknek, mire kapnak egy gyereket. Miért? A minap olvastam róla, hogy szeretnék, ha egyre több hivatásos nevelőszülő lenne pont azért, hogy kevesebb gyerek legyen az intézetekben. Ha ezen a vonalon haladunk, akkor nem az lenne az érdek, hogy a szülők is a lehető leghamarabb kapjanak gyereket?
2013. dec. 31. 14:34
 7/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szüksége magyarázkodnom, hanem csak fel kell tenni a kérdést és kész. De megszoktam, hogy mindenhol ítélkeznek az emberek, még a fórumokon is. Nem a kérdésre válaszolnak, hanem rögtön támadni kezdenek és kötözködni.
2013. dec. 31. 14:37
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

#7

Azért van az, hogy sok az árva, ugyanakkor hosszú a várólista, mert a várakozó gyerekek nem felelnek meg az örökbefogadók igényeinek. Vagy nem csecsemő, vagy roma a gyerek. (Esetleg nem szép, nem olyan okos.)


A kormány azon igyekezete, hogy legyenek hivatásos nevelőszülők, nem azt a célt szolgálja, hogy minél kevesebb árva legyen, hanem ez is a c.gányokat támogatja, hogy majd ők szép számmal szavazzanak a Fityeszre. Hiszen náluk dívik, hogy beadják a gyereket a zaciba, a sógorkoma meg meg kiveszi, visszaadja, a pénzt meg felveszik.

2013. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Ami nehézséget jelenthet, hogy azok a kisgyerekek akik nevelőotthonban élnek, sokszor nem örökbeadhatóak, max nevelőszülőkhöz kerülhetnek. Ettől függetlenül nem lehetetlen, egy távoli ismerősömnek van egy saját gyereke, és egy örökbefogadott (kisebbségi) gyereke is.
2013. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%

Ez engem is érdekelne.

Én több okból nem akarok saját gyereket:

1. elég sok az árva gyerek a világon, rájuk is kell gondolni, én így gondolom.

2. Lehet, hogy nagyon hülyén hangzik, de nem szeretnék szülni. Kicsikorom óta mindig fiúsan viselkedtem. Csak a fiús dolgok érdekeltek. És egy fiú nem szül babát :D

3. ha mégis szülni szeretnék, félek, hogy lány lesz. Nem utálom a kislányokat, de a családomban sokan mindig lány utódot akartak, mert szerintük őket a legjobb elkényeztetni. És én ezt rühellem.

2013. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!