Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet gyereke...

Csokilány97 kérdése:

Hány éves kortól lehet gyereket örökbefogadni és hány éves kortól adnak ki?

Figyelt kérdés

úgy értem a nevelőszülő mennyi idős lehet (max) és hogy gyerekenként mennyit kap a nevelőszülő

mit jelent az hogy "hivatásos" nevelőszülő?

A válaszokat előre is köszönöm:)


2014. máj. 17. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd a szezont a fazonnal, az örökbefogadás és a nevelőszülőség két külön dolog!


Örökbe fogadni 25 éves kortól hosszú procedúra után lehet. Az örökbefogadó és az örökbefogadott között (amennyiben nem rokonok) minimum 16 év korkülönbség kell legyen.


Nevelőszülő 60 órás tanfolyam után lehet valaki. A saját gyerekeivel együtt max. 4 gyereket fogadhat be és nem jár nagy támogatás, kb. a minimálbér 28 %-a gyerekenként. Kb. mint a GYES.


A hivatásos nevelőszülőséghez hosszabb tanfolyam kell és több gyereket nevelhet.

2014. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De konkrét árra gondoltam hogy mennyit kap valaki gyerekenként

A Hivatásos nevelőszülő az többet keres akkor , igaz?

2014. máj. 17. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

"többet KERES"

Azért ez így elég undorítóan hangzik...

2014. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Többet, szívem, de nem arról van szó, mint amire te gondolsz, hogy kibérelsz egy garzont, vállalsz bele vagy 10 gyereket, akik majd alszanak egymás hegyén-hátán, te pedig felmarkolod értük a pénzt és élsz, mint Marci Hevesen!


Megfelelő méretű lakást kell biztosítani (nem az állam adja alád), a költségekkel el kell számolni, és a nettó bevétel, amivel csak te rendelkezhetsz a munkádért, kb. zsebpénznek megfelelő még a "hivatásosnál" is.

2014. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké nagymamámnak vagy egy két emeletes háza és ő szeretne ezzel foglalkozni nem úgy képzeltem el , de van 3 üres szoba.

Imád foglalkozni a gyerekekkel is ha rokonok jönnek egy időre kisgyerekekkel és nem annyira kicsikkel is el " gügyög "

mivel nyugdíjas rengeteg " szabad ideje van" nem öreg, fizikai munkát végzett ezért van már ilyen "fiatalon" nyugdíjba

2014. máj. 17. 17:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, felső határa is van a nevelőszülőségnek, nem biztos, hogy a nyugdíjas nagymamád még belevághat. Miért nem vállal inkább gyermekfelügyeletet otthon? Az én nagymamám is azt csinálta, amikor gyerek voltam. Az unokákon kívül mindig volt jó pár kisgyerek, aki nála töltötte a nyári szünetben az időt, amíg a szülei dolgoztak. Még színdarabot is betanított nekünk, amit aztán nyár végén előadtunk a szülőknek. Mondjuk ő akkoriban nem pénzért csinálta, de manapság simán ellehet ezért kérni napidíjat is.
2014. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert így ő mondja meg hogy mennyi legyen és kicsit amagáénak érezheti őket :))
2014. máj. 17. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
azért nem arról szól a dolog hogy sok a szabad időm és gügyögök a gyerekhez, jó 10-20 éven át kell nevelni, fizikailag elátni 4-6 gyereket
2014. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mert így ő mondja meg hogy mennyi legyen"


Mintha a gyerekfelügyeletnél, családi napközinél NEM ő mondhatná meg, hogy hány gyereket fogad. Ráadásul ezekkel sokkal jobban is lehet keresni.

2014. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!