Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kegyetlenség" az idős...

Miért "kegyetlenség" az idős nagyszülőt öregek otthonába vinni?

Figyelt kérdés

Kinek kéne róla gondoskodni egész álló nap? Ott legalább vigyáznak rá, egész nap szem előtt van.

A párom nagypapája most 1-2 hete van idősek otthonában. Nagyon rossz állapotban van fizikailag, kerekes székbe nem hajlandó ülni, folyton "pattog", próbál menni. Mégis kinek kéne szemmel tartani 24/7? A nagymamának, aki rákos és örül ha saját magát bírja mozgatni, a lányának aki dolgozik, vagy az unokáknak akik közül az egyik minden nap suliban van, a másik meg csak hétvégén van otthon?

Miért háborodnak fel olyan sokan azon, ha otthonba viszik az időseket?

Nyilván jobb lenne neki a családjával, de ha a családnak nincs kapacitása...


2015. júl. 27. 15:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
88%
Idősek otthona és idősek otthona között is van különbség. Van, ahol 4-en vannak egy szobában, és sorban halnak ki, és van, ahol saját kis apartmanja van az embernek a saját bútoraival, programokkal. Általában nem telik a másodikra, ergó haldokló elfekvőbe viszik a nagyszülőt, ami tényleg kegyetlenség. Méltó helyre vinni viszont nem az.
2015. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egy ismerősöméknél hasonló volt a helyzet. Idősek otthonába került a nagymama.


Aztán megszerette, imád ott lenni, lebratyizott a többiekkel. Mikor jönnek látogatni (gyakran) már ő hajtja el a rokonokat, hogy most program van, meg a többiekkel is akar lenni. :D

Persze, mikor ünnep van, vagy ilyesmi, akkor megy haza, de amúgy szeret ott lenni. És persze szereti azt is, ha látogatják, akkor büszke a társai előtt, hogy milyen szép unokája/kedves menye stb. van neki. :)


Csak meg kell találni az ideális helyet, és gyakran kell látogatni. Nem kell mindenképp egyszerre menni, de egy héten azért 4 ember 4 nap egy kis időre biztos be tud ugrani hozzá :)

2015. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
95%

Nem kegyetlenség. De fogadd el, hogy sok ember fog bekiabálni a partvonal mellől, csak olyanok, akik nincsenek ilyen helyzetben.

Az apósom hirtelen halt meg, halála után hamar kiderült, hogy az anyósom nem tudja ellátni magát. Otthonba költöztettük. Soha nem bocsátott meg nekünk érte.

Viszont ott volt kitéve a legkevesebb veszélynek, figyeltek rá, szuper helyen volt, mi is látogattuk. Még 12 évet élt ott, szerintem jó körülmények között

Mindig azt mondta, hogy ő anno ápolta a beteg édesanyját évekig, mi meg bedugtuk őt oda. Hát igen, csak az ő anyukája a hetvenes évek végén halt meg, akkor más volt a helyzet. Ő "kiállt" a munkából és ment ápolni. Jah, csak az apósom el bírta tartani az egész brigádot, utána meg szó nélkül vissza kellett vegyék a munkahelyére. Én megnézhettem volna magunkat az én munkám / keresetem nélkül....

Szóval, tegyétek a legjobbat, amit ki tudtok találni. Nem kegyetlenség.

2015. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy értettem, hogy látogatják rendszeresen. Bedugni valami tré helyre és rá se nézni többé tényleg nem valami szép, azt megértem ha megszólják.
2015. júl. 27. 15:12
 5/47 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván vannak olyan idős betegek, akiknek olyan az egészségügyi állapotuk, hogy ott van a legjobb helyük, ahol napi 24 órában tudnak vele foglalkozni szakképzett emberek, vagy pont annyira beteg, hogy ilyen jellegű ápolást igényel.

Itt nincs mese, ha nincs olyan családtag, aki megteheti, hogy a nap 24 órájában ébren-készenlétben legyen, akkor valóban ott van jó helyen.

A gond ott van, hogy van olyan helyzet is, ahol semmi mást nem kéne tenni szerencsétlen idős emberrel, hogy azért napi szinten legyen ránézve, főzve, mosva legyen rá, tehát egyébként önellátó, csak nehézkes már ez neki, esetleg figyelni kell a gyógyszereire. És sokan az ilyen idős hozzátartozót is beadják otthonba, hogy ne legyen rá gondjuk. Na, ez utóbbinál merülhet fel az, hogy tényleg az idősek otthonába kéne vinni?

De persze mindenki azt tesz, amit akar, de egyszer mindenkiből lesz idős, és el kell gondolkozni, hogy vajon hol érezné jobban magát, ha lenne más választása is...

Szóval akinek nem inge, ne vegye magára, de az emberek mivel általában nem látnak bele az emberek mindennapjaiba, így könnyel általánosítanak és mondanak olyat, ami nem feltétlenül jogos.

2015. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
63%
Idősgondozó otthonok közt is nagyon nagy különbségek vannak. A fizetősek közül sok hotelszintű szolgáltatásokat nyújt, az ingyenes szociális otthonok viszont katasztrofálisak. Egyben viszont megegyeznek, mindkettőben elrendezik az öregeket.
2015. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
95%
mi mis nagyanyámat beadtuk, egy kifejezetten jónak mondható otthonba, akkor raktuk be egy ilyen helyre amikor magára gyújtotta konyhát és rájöttünk nem tudunk fizetni 0-24 órás nővérkét mellé
2015. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ milyen az az otthon.


Az én mamám is ilyenben volt az utolsó hónapjaiban. Külön szobája volt, volt egy konyha ahol fegyület mellett tudott főzni.

Otthon tisztítószert tett az ételbe, nem tudott rendesen elmosogatni, elfelejtette a gyógyszereit. Az utolsó csepp az volt, hogy észrevettük hogy az ágyban dohányzik este. Hatalmas szerencse hogy nem gyújtotta fel magát. Az otthonban volt füstjelző és dohányzásra kijelölt hely, így ez a veszély nem fenyegette.


A napi felügyeletét nem tudtuk megoldani, hetente többször mentünk hozzá, vittünk ennivalót (így is főzött), előre előkészítettük a gyógyszereit (így sem vette be), takarítottunk, mostunk, bevásároltunk neki de ez sem volt elég. Egész egyszerűen egész napos felügyeletre szorult, mint egy kisgyerek.

2015. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
96%

8-as vagyok: az én mamám fizetős helyen volt, az egész család dobta össze a pénzt (az unokák is beszálltak).

Elég húzós sajnos egy jobb helyen a havidíj :-(

2015. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
94%

Ha korrekt az otthon akkor sokkal jobb választás, mint a nem ráérő családtagok türelmetlen és hozzá nem értés nélküli erőlködése. Én a férjem mamáját ápoltam 2 évig, de végül úgy jöttem ki a dologból, hogy végül nekem lett lelkifurdalásom, mert nem tettem meg érte mindent. Végül is mit csináltam vele míg dolgoztam?

Reggel türelmetlenül átpelenkáztam, megetettem, majd bekacsoltam neki a tévét. Délben elé toltam a kaját, újra elrendeztem, illetve mindig elrendeztem amikor szükség volt, kisebb nagyobb hiszti közepette. Megint beültettem a tv elé. Miért is? Mert dolgoztam és nem értem rá szórakoztatni.

Egyedül a család mániája volt, hogy a mamának itthon kell meghalni, mert ő építette fel a házat. És most akkor mi van? Úgy értem mindenki más mániája, akik valójában sosem voltak itt amikor foglalkozni kellett vele. Élvezte vajon hogy egész nap az ágyban volt és ráadásul mégsem itthon halt meg, mert amikor már semmi nem segített mégis kénytelen voltam kórházba vitetni?

2015. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!