Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titkolózni? Minek? Szerintem...

Titkolózni? Minek? Szerintem semmi értelme.

Figyelt kérdés

Elég fura nagyszüleim vannak egyik ágon...nagyon furák, kiszámíthatatlanok, haragtartóak, néha úgy viselkednek mintha idegenek lennénk...minden ok nélkül volt, hogy megtiltották, hogy odamenjünk...állandóan piszkálnak...ha jobb kedvük van akkor olyanok mint az "átlagemberek" velünk örülnek, szeretnek...ez azonban ritka...legtöbbször "hidegek" megközelíthetetlenek, kiszámíthatatlanok...furcsák...konkrét pl-t nem szeretnék említeni, pedig rengeteg minden van. Pont ezért elég ritkán is találkozunk, no meg a távolság...

Van egy párom, akivel már több éve együtt vagyunk (majdnem 3). Nagyon felnéznek rá az iskolája miatt (orvos lesz)...ugyanakkor másfelől mintha ítélkeznének, hogy én nem érdemlem meg a páromat...és ne bízzam el magam, úgysem leszünk együtt...meg hogy ez egy "futó kaland". Jelenleg távkapcsolatban élünk és hétvégente találkozunk (egyetem miatt). Mikor a páromnál vagyok és véletlenül telefonálnak a nagyszüleim(vagy a tesómnak vagy anyumékkal) folyton hazudoznak anyukámék, hogy nem vagyok otthon, fürdök, sétálok, bármi csak azt nem mondják el , hogy a páromnál vagyok, merthogy mit szólnak nagymamámék?! Őszintén, nem érdekel...miért ne mondhatnám meg, hogy a páromnál vagyok? ha kommentálják kommentálják az az ők privát dolguk. engem nem érdekel...miért kéne titkolózzak? Még beszélni is majdnem tilos nekem arról, hogy egyáltalán találkozunk. Komolyan ez őrület...Én semmi elítélni valót nem látok a dologban....és zavar, hogy titkolni kell...pfff


2010. márc. 6. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

rá kéne már ébredni hogy az emberek nem egyformák, és nem mindenki olyan mint te.


valaki fejlettebb, valaki elmaradottabb.


Valaki már akkor élt amikor te még csak egy kósza gondolat voltál, valaki meg épp most születik, vagy hal meg.


A kommunikáció szintjét neked kell megtalálnod a különféle emberekkel, ha érdemes azt keresni...

2010. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Hát gondolom azért titkolják, hogy ne csámcsogjanak rajta a nagyszüleid. Ha téged azonban ez nem zavar, akkor nem kell titkolóznod.
2010. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Mellesleg mi értelme beszámolót tartani a magánéletedről az arra nem érdemeseknek?


Úgyis csak ez lesz az eredménye, aztán meg idejössz panaszkodni..

2010. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

19:21

Filozófus vagy? :)

Én értem és oké...de keményen rám van bízva hogy nehogy kiejtsem a számon a dolgot...ők is titkolóznak.Szép kis család...nem értem mi titkolni való van a dologban. oké addig hogy nem híresztelem, de ha már adott a szituáció minek hazudni...mindegy...lehet nem értitek a valódi gondot...

2010. márc. 6. 19:24
 5/13 A kérdező kommentje:

19:24

Mi ez az ellenségeskedés?

Nem tudom mivel érdemeltem ki...mindegy inkább ne is írjanak az ilyenek mert nem értik a valós okot, azt ami engem tulajdonképpen zavar.

Abban azonban igen, igazad van, hogy ha kommentálnák minek tudjanak róla? (mondjuk engem nem érdekel ha kommentálják) elhallgatni titkolni pedig rühellek dolgokat...

2010. márc. 6. 19:26
 6/13 A kérdező kommentje:
19:23 bocs
2010. márc. 6. 19:26
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Azt tapasztalni, hogy az ember szüleit hatalmukban tartják a nagyszülők, enyhén szólva kellemetlen dolog. Meg kellene szakítani ezt az alá-fölé rendeltséget! Miért ne lehetne nyíltan, kiszolgáltatottság nélkül beszélni a nagyszülőkkel? Ezt megkérdezném a helyedben tőlük.
2010. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Én meg valahol a kérdező mellett vagyok. Az én nagyszüleimnek annak idején mindenről be kellett számolni anyumnak, hogy velem mi van, kivel járok,mi lesz belőlünk. Borzasztóan útáltam az egészet!Nagyanyám profi jósnőként viselkedett. Ő már előre tudta, mert ő megmondta,hogy ez lesz meg az lesz, ha nem hallgatok rá!Mert ő látta rajtam, hogy elvesztettem a szüzességemet 16 éves koromban, persze az sem látta jól. Mert nem úgy állt a lábam, mint ha nem lettem volna már fiúval. Persze mert gerinc ferdülésem volt, de tornával rendbejött. A hajam sem úgy állt már mint előtte. Na, aztán férjhez mentem és jól beolvastam nekik, hogy ezentúl nem tűröm, hogy beleszóljanak az életembe, elvégre felnőttem és semmi köze hozzá hogyan élem az életem. Sértődés volt egy évig, aztán megbékélt velem.
2010. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az én nagyanyám ugyan ilyen. csak ő éppen hogy lenézi, megveti a páromat! de maga sem tudja megmagyarázni, hogy miért. ha beszél róla, ömlik belőle az utálat. igazából pont lesz.rom :)

a másik nagyim meg imádja a páromat.

én úgy gondolom, ezt intelligenciához kell mérni. vannak idősek, akik primitívek, maradiak, prűdek, holott ők ugyanezt csinálták fiatal korukban, sőt már 17-18 évesen szültek... és vannak intelligensek is.

ennyi az egész.

2010. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszi a válaszokat:)

igen...igazatok van

és talán valóban nem is kellene ezzel foglalkoznom...az az ők életük ez meg az enyém...

titkolózni azonban nem fogok.ami van az van...

2010. márc. 6. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!