Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem teljesen kifordult...

A férjem teljesen kifordult magától. A családom szerint legyek türelmes, előbb-utóbb visszaáll a régi rend. Igazuk van?

Figyelt kérdés

Úgy fél éve új állást kapott, ahol a korábbi közel kétszeresét keresi. Azóta nem ismerek rá: nem hajlandó semmit csinálni itthon, mert "ő tart el, ez a minimum"; ha a gyerekekkel van valami, akkor oldjam meg, az ő munkája fontosabb. 3 gyerekünk van, eddig feleztük a táppénzeket,. Ha ősszel megint beindul a vírus-szezon és továbbra sem hajlandó segíteni, akkor engem rövid úton ki fognak rúgni.


A családom és az ő családja szerint is tartsak még ki, megjön az esze. De ha nem..... hát ez van, tényleg jól keres.


Abba még belenyugodnék, hogy a háztartás rám marad, de azt nem akarom hogy a gyerekekkel se foglalkozzon.


Mit gondoltok? Én túlzom el? Hozzá kéne szoknom?


2015. júl. 30. 17:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, ha jól keres, akkor pénzzel vegyen le rólad terheket. Nem tudom, van-e bejárónőtök, de ezentúl legyen. A takarítást, vasalást csinálja más. Legyen bébiszitteretek, aki alkalmasint otthon tud maradni a gyerekekkel, vagy el tud menni egyikért-másikért iskolába, óvodába. A főzést is kicsit vedd vissza, rendeljetek kaját, járjatok ki enni. Szoft módon ennyit tudsz könnyíteni az életeden, ha már megvan hozzá az anyagi háttér.
2015. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
96%

Ne "segítésnek" nevezd, hogy hajlandó otthon maradni a saját gyerekeivel, mert neki az ugyanolyan dolga, mint neked. Mondd neki, hogy hajlandó vagy kicsit többet átvállalni a táppénzekből, ha tényleg ennyire stresszes a munkája (nem azért, mert többet keres, hanem mert stresszes), de az összeset nem, mert neki is a gyerekei.


Egyébként mennyi az a sok pénz, ha nem vagyok indiszkrét? Apám 350 körül keres, de sosem derogált neki a gyerekeivel foglalkozni, és soha nem dörgölt volna anyám orra alá olyasmit, hogy "én tartalak el" (mellesleg ez a te esetedben sem igaz, mert neked is van munkád és el tudod magad tartani, legfeljebb nem ezen a szinten).

2015. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
96%
Ha most nem állsz a sarkadra, teljesen a fejedre nő. Az emberek nem olyanok, hogy "majd megjön az eszük", seggbe kell rúgni őket, hogy kapjanak észbe. A halogatással csak magadat álltatod.
2015. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
97%
1-nél a megoldás, ezt írtam volna én is. És adj szépen magadra is mégtöbbet, nehogy a szokásos szöveg következzen, hogy eltunyult az asszony, lecserélem cicababára. Szeretetet kívánok nektek ismét a családba.
2015. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki a takarítónőt, de nem akarja.

Főzni most is leginkább hétvégén főzök, hétköznap ritkán.


Én 200-at kapok, ő most 680-at.

2015. júl. 30. 18:33
 6/56 A kérdező kommentje:

4: márpedig ezzel, hogy munka mellett nekem kell egyedül ellátnom a háztartást és a 3 gyereket, pont ezt éri el. Nyilván ha ketten csináljuk, ahogy eddig, marad energiám heti 4x hajnalban kelni tornázni és futni, este marad időm rendbe tenni magam, feltenni egy arcpakolást, rendesen beszárítani a hajam stb.

Ha nincs kire hagynom a gyerekeket, "mert ez az én dolgom, ő jól keres", akkor nem tudok eljárni kozmetikushoz, fodrászhoz.

2015. júl. 30. 18:37
 7/56 anonim ***** válasza:
100%
Azert annyi fizubol tud fizetni babysittert, ha nem akar tp re menni. Miert nem engedi a takaritonot? Nagyon nem szep a viselkedese.
2015. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Azért nem engedi, mert nem akarja hogy egy idegen nyúljon a dolgaihoz.
2015. júl. 30. 18:44
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rohadt szemét, ha ezt nem engedi. Három gyerek mellett azért, ha dolgozik a nő, és ennyi a kereset, kell a takarítónő. Pláne, hogy gondolom, nem 50 nm-es panelban laktok, amit három óra kitakarítani, és a férjed sem pólóban meg farmerban jár, amit nem kell vasalni.
2015. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%
Olyat nem lehet, hogy bezárja egy dolgozószobába a dolgait, a takinéni oda nem megy, a többit viszont megcsinálja? Heti pár ezer forint, és ez a teher lekerül a válladról.
2015. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!