Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak a külsőségekre...

Miért csak a külsőségekre adnak a szüleim?

Figyelt kérdés
Az ország szegényebb részén élünk egy nagyváros szélén. A családi házunk az utcáról nézve szép, nagy és új, de belülről nagyok az ellentétek. A garázs, és a mosókonyha nincs lefestve, lepadlózva, csak villanykörték vannak ezen a szinten. A földszint néz ki legnormálisabban. Itt a vendég Wc-ben nincs semmi, hiányoznak a szaniterek. A kamra nincs kifestve, lepadlózva, lámpa helyett csak villanykörte van. Van egy "hálószoba", szintén teljesen üres, szürke falak, szürke padló. De a nappali, étkező, konyha, folyosó, előtér, terasz teljesen rendben van, modern berendezéssel, kifestve. A tesómmal közös szobánk is ezen a szinten van, szintén tök normálisan néz ki (néha a rendetlenséget leszámítva) eredetileg dolgozó szobának, vagy kisebb nappalinak lett volna tervezve. Az emeleten fekszik a szüleim szobája, a legdrágább bútorokkal. A fürdőszobában is a legjobb szaniterek, hidromasszás zuhanykabin, masszás sarokkád, bidé, márvány padló, legdrágább csempe van. Van még ezen a szinten még 2 befejezetlen szoba, amik most az öcsémé és az enyém lehetnének, ha elkészültek volna. Az egyik most kacattároló. A garázsban 2 autó, az egyik egy rohadt drága Mercedes terepjáró, a másik egy sima Opel Astra. A kertünkben a bokrokat, a füvet minden héten kertész nyírja. A kert hátsó része le sincs füvesítve, nyáron csupa sár és gyom az egész. Elég nagy a kontraszt: a kertünk utcához közelebb eső fele tujákkal, bokrokkal, virágágyásokkal, térkövezéssel, üdezöld fűvel, egy fa fészerrel, mintakert lehetne, majd van egy képzeletbeli vonal, ahonnan gyakorlatilag már a fű se nő (csak gyom). Fűnyíróval vágja ott is a gyomot a kertész, hogy azért mégse nőljön meg félméteresre. Egy medence is van a ház mögött, ami be van fedve földdel (wtf?) Sosem használta senki, csak befedték, hogy ne keljen mindig takarítani. Én még emlékszem, amikor homokozólapáttal segítettem lapátolni bele a földet XD Nemrég elpoénkodom azon a szüleimmel, hogy a ház hátsó falát fölösleges pénzkidobás volt lefesteni, hiszen úgysem látja senki az utcáról (A legszomorúbb az, hogy a szüleim azt hitték, komolyan mondtam, és helyeseltek) Ja és ha vendégek jönnek mindig lehúzzuk a teraszajtón, és azokon az ablakokon a redőnyt, ahonnan látszódik a kert hátsó fele, és lezárjuk a félkész helyiségeket. Elég szánalmas, nem? Az a pláne az egészben, hogy a szüleim szerintem eleve így tervezték ezt az egészet, amikor kb. 10 évvel ezelőtt elkezdték az építkezést. Amúgy az anyagi helyzetünkről: apa külföldön dolgozik, kb. 700 eurót minden hónapban hazaküld, előtte itthon is volt jó állása, csak az megszűnt. Anya nem dolgozik, a háztartást vezeti, egész jól, mert mindig tisztaság van, és napi 2-szer mindig van meleg étel is, amik legtöbbször olyan különleges nevű, flancolós ételek. Hitelünk nincs, télen viszont sokszor fázunk, a sok befűtetlen, használaton kívüli, félkész helyiségek, és amiatt, hogy anya nem engedi melegebbre csavarni a hőszabályzót spórolás miatt. Kell a pénz neki kozmetikára, meg új ruhákra, és a drága hozzávalókhoz az ételhez, mivel mindig valami különlegeset készít. Nem is emlékszem mikor ettem utoljára egy sima gulyáslevest, vagy Bolognai spagettit. Tudom, hogy nem panaszkodhatok, de azért sokszor elég bizarr. Általában sosem kapok zsebpénzt egyikőjüktől sem, pedig már 16 vagyok, de ha vásárolni, vagy plázába megyek (általában csak anyával) néha megvesz mindent, amit kérek, máskor meg egy üdítőt sem rakhatok be a bevásárlókocsiba. Másnak is vannak ilyen szülei?

2015. júl. 31. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne ítéld el a szüleidet. Láthatóan angyon igyekeznek. Biztosan van bennük egy adag sznobizmus, meg puccra vágyás, nem írtad, de feltételezem, hogy nagyszüleid nem miliomosok, szüleid szerény körülmények közzül jöttek. Természetes, hogy kifelé az emebr sokszor nem őszinte, jobb képet akar mutatn a valóságosnál.

Vannak, akik úgy gondolkoznak, hogy addig nyújtózkodnak, ameddig a takaró ér, és annyit iyekeznek elérni, amit józan kompromisszumokkal és munkával lehet, és vannak olyanok, akik igen, hajtjáka pénzt, többet, többet, többet.

Én a magam részéről reális műszaki gondolkodásnak és felelősségérzetnek tartom, hogy nem feldobta az egész házat harmadosztályú kacatanyagból, t..szkógazdaságos szinten, hanem úgy áll hozzá, hogy egyszerre nem megy minden, de ami meg van csinálva, az MEG VAN CSINÁLVA.

Itt az a kérdéses: jutnak-e előre? Fejlődnek-e? Egyik év hoz-e mást, mint a másik? Folyik-e a fejlesztés? Azt mondod: úgy néz ki, így tervezték. E szerint tudnak tervezni, előre gondolkodnak! nem ugrottak bele marha nagy hitelbe, mint sokan, nem másztak fel az uborkafára. Folyamatos a fejlesztés? Mert ha igen, akkor inkább attóla ggódj, hogy mi lesz apáddal, ha már minden helyiség kész, ha már minden tuja a helyén, minden le van betonozva? Mert akkor is kell neki értelmes életcél.

És sajnos, nagyon sok, csak az anyagiakat hajszoló emebr beleesik abba a csapdába, hogy most már minden kész, minden jó, minden szép, én vagyok a büszke, jólétben élő polgár, és b..sza meg, ötven éves vagyok, nem éltem semmit, csak dolgoztam, mint a ló, sose voltam boldog, most mihez kezdjek?

Ekkor szoktak elválni.

Inkább segitsd és támogasd őket.

2015. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez sznobizmus. Az is elképzelhető, hogy simán csak belefáradtak a dologba. Kiábrándító tud lenni, amikor valami csak nyeli a pénzt, látszatja meg szinte semmi. Ha erőn felül vállalták be a (túl nagy) házat, akkor meg főleg elmegy a kedvük tőle.
2015. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon van fejlesztés, vagy fejlődés. A ház úgy van hagyva, ahogy 10 évvel ezelőtt befejezték, komolyan. A ház külseje, a kert első fele gyönyörű, de belül azt a pár szobát ennyi év alatt nem sikerült megcsinálni. A helyiségek fele gyönyörű, a másik fele semmi. Én úgy gondolom túl nagy fába vágták a fejszéjüket. Fele ekkora házat is lehetett volna építeni, de akkor az egész normálisan be lenne rendezve, medence, drága bútorok nélkül, semmi extrával, csak egy átlagos új építésű ház is lehetne. Nem hibáztatom őket, csak szerintem az a színvonal, amin élünk, nem tartható fenn kényelmesen. Tehát egy csomó dologról le kell érte mondanunk. Például anyum mindig a legdrágább termékeket veszi, tudom, mivel mindig vele megyek bevásárolni. Ha kiakarok mozdulni, akkor nem sok lehetőségem van: biciklizés, barátokkal találkozás, és bevásárlás anyával. Sosem kapok zsebpénzt, mert mindig megy a "spórolás". A kertész is luxus, azokat a bokrokat akár én is megtudnám metszeni, ki tudnám gyomlálni a virágoskertet, a füvet le tudnám nyírni, de ők ragaszkodnak hozzá. A kertész lemondásával megspórolt pénzből, télen futná normális hőmérsékletre a házban, nem lennék minden 2. héten megfázva. Nemrég 300 eurós porszívót hozott apa Németországból ajándékba, holott már volt itthon egy nagyon jó. Nem megyünk el soha, sehová nyaralni, legutóbb 5 éve voltunk, akkor is Mo.-on belül. A szüleim átlagos családból származnak, nem tudom miért akarnak ilyen flancoló színvonalat fenntartani. Én nem hibáztatok őket, csak furcsállom, amit sokszor tesznek, és jó lenne, ha még egy emeleti szoba kész lenne, hogy végre saját hálószobát kaphassak.
2015. júl. 31. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 1 dolgot nem értek. Arra van energiád, hogy egy regényt ide leírj, de a saját szüleid egy kávé mellett nem kérded meg hogy "amúgy az miért van hogy..." ennyire nagy az ellentét családon belül is hogy nincs kommunikáció? Esetleg más nyelvet beszéltek?

Én szüleimmel is előfordult hogy mindent megkaptam de volt mikor egy üdítőt sem.. egyszerű okai vannak. 1.Anyád nő. Szeszélyes. 2. Pénzügyi ingadozás.

De te ismered őket, beszélgess velük. Ha téged zavar erről is beszél. Én évekig akartam egy saját napozó teraszt, nem voltam rest erről beszélni nekik. :D

2015. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!